Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemowy Radmor...

max59 16 Maj 2005 22:58 1083 6
  • #1 16 Maj 2005 22:58
    max59
    Poziom 10  

Jak załączam to lewy kanał buczy a prawy jest cicho. zmiana głośności nic nie daje , nie słychać sygnału wejściowego. gdy się porusza wtykiem na płytce z lewego kanału to są trzaski lub totalna cisza. wcześniej ruszałem gniazdem z lewego tylnego kanału i było dobrze. Wymieniłem go na nowy i już wcale nie dział:( jeszcze radio mi raz działa raz totalnie nic święcą tylko wskaźniki a sensory zero :(
    Wie ktoś co mam zrobić?? będę bardzo dźwięczny :)

0 6
  • #2 17 Maj 2005 12:53
    h jaworski
    Specjalista AGD

Witam no jasnowidzów tu nie znajdziesz może być chociasz podał model tego radmora . aby cos doradzić trzeba przynajmniej znać jai to model

0
  • #3 17 Maj 2005 13:39
    MICHAŁ
    Poziom 17  

Tak sobie myśle i może chodzi o amplituner Radmora 5102.Zgadłem?

0
  • #4 17 Maj 2005 15:00
    max59
    Poziom 10  

Sory zapomniałem dodać:P
    Radmor 5102 stereo.
    Jednak mamy jasnowidza:P

0
  • Pomocny post
    #5 17 Maj 2005 15:52
    h jaworski
    Specjalista AGD

To nie jasnowidztwo tylko zgaduj zgadula ale do rzeczy żeby grały tyły to muszą być podłączone 4 głośniki inaczej jest cisza zostaw na razie tyły w spokoju a sprawdź przód jak nie gra to sprawdził bym czy nie ma gniazda na korektor z tyłu i czy jest w nim zwora jak nie jest podłączony korektor jak nie ma wejścia na korektor albo jest założona zwora to sprawdził bym gniazda głośnikowe przełącznik przód tył i bezpieczniki przy wzmacniaczu mocy to jak nie gra i jest cisza a na buczenie to sprawdził bym czy nie pojawia się składowa stała na wyjściu głośnikowym i sprawdziłbym też tranzystory we wzmacniaczu mocy bc211 i bc313 i ewentualne 2n3055 >> Michał radmor może mieć gniazdo i może go nie mieć a to dlatego że jak radmor wyprodukował korektor graficzny to dodawał do niego kartkę jak przerobić a nawet chyba zlecenie na przerobienie starego radmora w serwisie autoryzowanym za darmo do tego sam przerabiałem kilkadziesiąt sztuk dorabiając gniazdo (kiedyś było modne mieć korektor graficzny) nie tylko do 5102 ale i do 5100 sam też soptkałem się z gniazdami tego typu w sprzęcie w którym nawet bym się nie spodziewał np. w magnetowidzie nie chcę twożyć nowego postu to dopisuję to do starego

0
  • #6 17 Maj 2005 17:33
    MICHAŁ
    Poziom 17  

Witam.Mialem kiedys ten amplituner w przestrojeniu.Z tego co pamiętam (oraz widzę ze schematu) nie ma tam żadnego gniazdka na korektor tak jak jest to np. w przypadku wzmacniacza diory WS4421.To czy amplituner będziemy uruchamiać podłączając tylne czy przednie głośniki nie ma znaczenia,końcówki są dwie,jeśli bedzie grał przód tył też musi chyba,że będzie uszkodzony przełącznik (mało prawdopodobne).
    max59 naprawę proponuje rozpocząc od sprawdzenia końcowek mocy tak jak pisze Kolega h jaworski.Sprawdz wszystkie napięcia jakie powinny być w końcowce mocy na, schemacie są rozpisane jeśli nie masz schematu znajdziesz na elektrodzie,a jesli nie znajdziesz to Ci wyśle.Tu masz jeszcze taki post i do dzieła
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=112320&highlight=amplitunery+radmora

0
  • Pomocny post
    #7 18 Maj 2005 11:22
    sidewinder3
    Poziom 14  

Często padały bezpieczniki na końcówkach i w sumie od tego bym zaczął, nastepnie tak jak h jaworski proponuje zabrałbym sie za tranzystorki bc211i bc313 bo z tego co wiem to czesto lubiły odmawiać współpracy. Można je wymienić na bd139 i bd140 (o czym wiele madrości znajdziesz na elektrodzie). Osobiście nie skupiałbym się na tym czy graja tylko 2 czy 4 głośniki bo tak jak napisał MICHAŁ i tak i tak końcówki są dwie i jak będzie grało na 2 to bedzie grało tez na 4 głośnikach. Mimo wszystko radzę zajrzeć też do przełączników i profilaktycznie psiknąć je kontaktem albo czymś takim.
    Życzę powodzenia :)

0
  Szukaj w 5mln produktów