Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2003r 2.3jtd nie odpala

19 Lut 2015 19:24 3429 11
  • Poziom 6  
    Witam.Nie wiem czy dobrze trafiłem ale jestem początkujący.mam następujący problem z moim ducacikiem i proszę o pomoc.Na początku ciężko palił na zimnym silniku po odpalenie na przewody było ok.Na ciepłym silniku palił od kopa.Problem pojawił się gdy wymyłem silnik.Po umyciu silnika odpaliłem auto i zaświeciła się kontrolka silnika taka czerwona i zrobił się spadek napięcia zmiejszyły sie obroty i wrócił po chwili znów na obroty.Przez dwa dni auto odpalało normalnie pochodziło 5 minut i gasło.Po dwóch dniach nie mogę już w ogóle odpalić auta kręci kreci i nic.Dzisiaj rano wyszedłem auto zapaliło pół obrotu pochodziło 2 minuty i zgasło i znów to samo nie odpala w ogóle.Nie wiem co się dzieje proszę o pomoc.Z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Na początek diagnostyka.ciśnienie paliwa itd.a potem można coś myśleć.pozdr.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Witam.Dziękuje za odpowiedź.Było u mnie dwóch znajomych podłączali kompa i nic jednemu wskazało na czujnik ciśnienia na pompie.Dodam za mój znajomy ma ducato z częściami i poprosiłem go o wymianę części takich jak czujnik położenia wału wymieniony czujnik ciśnienia ten z pompy tez wymieniony i nic dalej to samo kręci i koniec.Nie mam zielonego pojęcia co się stało.pozdr.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam filtr paliwa też sprawdzony i wymieniony na nowy.pozdr
  • Poziom 16  
    Zrób test przelewowy wtryskiwaczy. Szybciej znajdziesz usterkę podłączając odpowiedni komputer.
  • Poziom 6  
    Tak wiem jestem umówiony na poniedziałek u konkretnego mechanika z kompem.A na czym polega ten test przelewowy wtryskiwaczy jak to zrobić?Nie rozumiem auto nie pali w ogóle a raz na jakiś czas zapali pół obrotu i pali i po chwili gaśnie i dalej mogę kręcić i kręcić i nic.Pozdr
  • Poziom 16  
    A klapa w kolektorze dolotowym sprawdzona ?
  • Poziom 6  
    Test przelewowy zrobię jutro,nie wiem moze sie myle ale dziwi mnie dlaczego był taki nagły spadek napięcia i od tamtej pory stopniowo palił coraz gorzej a teraz w ogóle nie moge go zapalić kompletne zero.A gdzie jest ta klapka w tym kolektorze to sprawdzę.pozdr
  • Poziom 16  
    Zdejmij rurę na początku kolektora to zobaczysz, mogła się zamknąć i stanąć.
  • Poziom 6  
    OK. Dziękuję bardzo za radę. Jutro zobaczę i dam znać. Już sam nie wiem czy zalałem może gdzieś wodą, czy coś siadło, czy może sprawa elektryczna - nie wiem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam.Dalej nic.Nie mogę odpalić auta.Prosze o pomoc.pozdr
  • Poziom 6  
    Witam.powymieniałem w aucie czujnik położenia wału czujnik na pompie wtryskowej sprawdzałem filtr paliwa wymieniłem kostkę pod stacyjka sprawdziłem klapke na kolektorze i dalej nic.posprawdzałem przekaźniki i bezpieczniki wszystkie ok.Wydaje mi sie że może to byc pompa wtryskowa bo ona raz podaje paliwo na listwe a raz nie .jeszcze nie sprawdzałem wtrysków ale dziwi mnie to że mogły by paść tak po umyciu silnika.bardziej by mi to wyglądało na sprawe elektryczna nie wiem.pozdr.