Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 - podczas hamowania silnikiem strzela z wydechu

19 Lut 2015 22:17 1506 17
  • Poziom 9  
    Podczas hamowania silnikiem strzela mi z wydechu wymieniłem świece kable i dalej to samo. Peugeot z 1997, 1,4 benzyna pełny wtrysk. [/u]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Problem z mieszanką. Możliwości to pompa paliwa, sonda lambda itp itd. Wymieniaj po kolei.

Moderowany przez manta:

Totalne bzdury... Elementy wymienione przez Ciebie, nie mają nic wspólnego z tym zjawiskiem. Poczytaj o funkcji cut-off.

Ostrzeżenie.

• Poziom 9  
    Na benzynie i na gazie to samo, dodam jeszcze ze samochód ma wycięty katalizator i wspawana strumienica.
  • Poziom 43  
    Będzie słychać przy hamowaniu bu-bu-bu jak kat wycięty.
  • Poziom 39  
    MateuszCRS napisał:
    Podczas hamowania silnikiem strzela mi z wydechu

U mnie w strzelało w wydech jak miałem za ubogą mieszankę nie zapalna w cylindrze po wypluciu do wydechu tam się zapalała z wiadomym skutkiem.
    Tu przez analogię uważam, że któryś wtryskiwacz(e) jest nieszczelny(e), podczas hamownia, zamiast całkowicie odciąć paliwo, lekko popuszcza. Tworzy się wtedy mieszanka za uboga na to, aby mogła się zapalić od iskry i efekt taki jaki podałem wyżej.
  • Poziom 35  
    MateuszCRS napisał:
    Na benzynie i na gazie to samo,

Coś musi lać, jak jeździsz na gazie nie ubywa paliwa?
    Elektrozawór instalacji gazowej sprawne?
  • Poziom 39  
    pepe150 napisał:
    MateuszCRS napisał:
    Na benzynie i na gazie to samo,

Coś musi lać, jak jeździsz na gazie nie ubywa paliwa?

Jeśli leją, to leją wtryskiwacze benzynowe, bo stale są pod ciśnieniem, chyba, że przy jeździe na gazie jest wyłączana pompa benzynowa.
    Co do ubywania paliwa, to podejrzewam, że ten wyciek jest na tyle mały, że może być trudno zauważalny.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdzić czy zawory nie są powypalane. Inaczej można pół auta wymienić...
  • Poziom 9  
    Tylko najgorsze w tym jak sprawdzić który wtryskiwacz leje za dużo?
  • Poziom 32  
    Albo uszkodzony potencjometr przepustnicy i nie widzi pedału w idle.
  • Poziom 39  
    MateuszCRS napisał:
    Tylko najgorsze w tym jak sprawdzić który wtryskiwacz leje za dużo?

Tu nie o to idzie który leje za dużo, tylko który jest nieszczelny. A kompresję też warto sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Gimak chodzi Ci o te uszczelki które przychodzą na wtryskiwacze a gniazda głowicy ?

Dodano po 5 [minuty]:

Byłem na kompie i mam błąd: kierunku obrotów więc wskazuje na czujnik obrotów wału. Ostatnio rozgrzałem samochód do momentu przełączenia na gaz i odłączyłem wtyczke od pompy paliwa, nie wiem czy to przypadek czy akurat na to trafiałem ale samochód w czasie jazdy już nie strzelał.
  • Poziom 39  
    MateuszCRS napisał:
    Gimak chodzi Ci o te uszczelki które przychodzą na wtryskiwacze a gniazda głowicy ?

Nie, chodzi o same wtryskiwacze. Gdybyś wyjął wtryskiwacz i podłączył do niego wężykiem benzynę pod ciśnieniem, to z nieszczelnego wtryskiwacza od dołu, z maleńkich otworków zacznie kapać benzyna, a nie powinna. Tymi otworkami jest podawania benzyna do kolektora ssącego.
    MateuszCRS napisał:
    Ostatnio rozgrzałem samochód do momentu przełączenia na gaz i odłączyłem wtyczke od pompy paliwa, nie wiem czy to przypadek czy akurat na to trafiałem ale samochód w czasie jazdy już nie strzelał.

Raczej dowód na to co napisałem, o nieszczelnych wtryskiwaczach, wyłączenie pompy spowodawało spadek ciśnienia i wtryskiwacze przestały lać, bo nie miały czym.
  • Poziom 9  
    Wiec najlepiej wyjmę całą listwę wtryskowa podłącze do niego jakąś pompę paliwa i może będzie widać który puszcza?

Dodano po 8 [sekundy]:

Wiec najlepiej wyjmę całą listwę wtryskowa podłącze do niego jakąś pompę paliwa i może będzie widać który puszcza?
  • Poziom 9  
    Jednak to tylko przydanek, powtórzyłem próbę z wtyczką i dalej to samo.
  • Poziom 9  
    Czy wgnieciona rura ta idąca od kolektora wydechowego obok miski olejowa może mieć coś wspólnego? może za mały przelot?
  • Poziom 9  
    Czy ma ktoś może jakiś schemacik jak podłączyć cewkę zapłonowa tą bez przewodów zapłonowych? Różnią się wtyczkami niestety;/