Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega32 Bascom - RFM12 przesyłanie danych - błędy

Elektronik_Kraków 20 Lut 2015 00:57 606 0
  • #1 20 Lut 2015 00:57
    Elektronik_Kraków
    Poziom 13  

Witam
    Przesyłam z nadajnika kilka odczytów ( temperatury, wilgotność, ciśnienie ) przez RFM12 868MHz.

Dane wyliczam

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

a w odbiorniku

Problem jest taki, że dla tego konkretnego czujnika, dla którego podałem kod powyżej, wskazania w odbiorniku są zaniżone. Nadajnik, podobnie jak odbiornik ma LCD i nim wskazania są poprawne. Natomiast dla wskazań nadajnika np. 47 stopni, odbiornik wyświetla 21 stopni. Pozostałe wskazania innych czujników są w porządku.

Wygląda, jakby polecenie Low i High działały nie tak jak trzeba, ale dlaczego tylko w tym przypadku ?

Gdy zamiast ID trzeciego czujnika załaduję ID czwartego to jest OK, tzn. odbiornik wyświetla poprawnie.

Nadajnik znajduje się na parterze, a odbiornik na drugim piętrze, obydwa mają anteny zewnętrzne na złączu SMA.
    Pomijam, że czasem odbiornik wyświetla brak wszystkich czujników w nadajniku, mimo, iż nadajnik ma się dobrze.

Konfiguracja RFM12 - zmniejszyłem prędkość wysyłania do 3,9 kbps ( według kalkulatora internetowego dla RFM12 ) - teraz przynajmniej nie wysyła samych "zer".

Zostaje jeszcze podnieść częstotliwość kwarcu do np. 12 MHz lub 16 MHz, oraz dać więcej czasu przed inicjalizacją RFM12

żeby nie było niedomówień - kod dla innego czujnika
    nadajnik

odbiornik

0 0