Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa analogowej instalacji domofonowej o dodatkowe wejście

bajdzok 20 Lut 2015 12:31 918 10
  • #1 20 Lut 2015 12:31
    bajdzok
    Poziom 9  

Witam,
    Chciałbym rozbudować istniejąca instalację domofonową w budynku z 3 mieszkaniami:
    Mam analogowy domofon Miwi-Urmet z panelem z 3 przyciskami zainstalowany przed wejściem do budynku. Brakuje natomiast panelu na furtce (i rygla) więc trzeba otwierać kluczem :/ a jeszcze gorzej jak masz gości bo trzeba zejść i otworzyć furtkę.
    Chciałbym przy furtce zainstalować dodatkowy panel i elektrozamek a istniejący panel przy budynku zastąpić nowszym (najlepiej z wejściem na kod).

Jakie rozwiązanie (bez fajerwerków) mogę zastosować (nie interesuje mnie żaden chińczyk)?

Dziękuję za pomoc

0 10
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2015 12:37
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Zostawiasz domofon który masz tylko dokupujesz panel na furtkę i przełącznik wejść do systemów analogowych ( ma np taki w ofercie urmet). Zamiennik panela który chcesz wymienić jak panel na furtkę wybierasz z oferty takich firm jak np: urmet, impuls, fim-pro, mifon. Kierujesz się tylko estetyką i wymiarami. Dodatkowo dokupujesz dowolny zamek szyfrowy ( roger, farfisa, i wiele innych) I po sprawie.
    Pozdrawiam

0
  • #3 21 Lut 2015 08:55
    wojtek_1010
    Poziom 12  

Fim-pro ma np. w swojej ofercie zamek szyfrowy jako jeden z paneli rozmównicy.
    Są też system łączące instalację analogową (aparaty) z "cyfrową" rozmównicą np. Proel (seria Ca-3000). Zestawy hybrydowe robi również firma mifon. Podejrzewam że jeszcze kilka firm by się znalazło, jest z czego wybierać.

0
  • #4 21 Lut 2015 12:46
    reed
    Poziom 17  

bajdzok napisał:
    Mam analogowy domofon Miwi-Urmet z panelem z 3 przyciskami zainstalowany przed wejściem do budynku.

Napisz jaki model, ewentualnie wklej zdjęcie. Zobaczymy czy da się dobrać coś zgodne stylistycznie ;-)

0
  • #5 22 Lut 2015 18:55
    bajdzok
    Poziom 9  

Rozbudowa analogowej instalacji domofonowej o dodatkowe wejście

Wiem że panel z przyciskami chciałbym mieć przy bramie natomiast przy budynku wymieniłbym na wersję z zamkiem szyfrowym na panelu rozmówcy.Mam parę dodatkowych pytań które mi się nasunęły:

1. "przełącznik wejść do systemów analogowych" - czy mogę prosić o nazwę konkretnego urządzenia?
    2. Czy ma sens rozpatrywać przejście na wersję cyfrową w moim przypadku? Jakie są korzyści?
    3. Jakie kable muszę puścić do furtki (opcja że w przyszłości będę tam miał wideofon)

0
  • Pomocny post
    #6 22 Lut 2015 19:06
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Witam,
    1 np.. P2UPR Urmeta.
    2. będą miały wbudowane zamki szyfrowe, prostszy montaż. Poza tym chyba nic szczególnego, a cena znacznie wzrośnie.
    3. żelowane ziemne. w relacji furtka - obecna centrala.Ja bym dał 20 żył .( pod obecnego analoga i zamek szyfrowy wykorzystasz min 10-12.
    i dodatkowo 4. Pomyśl o wyjściu z posesji. Klamka na furtce nie zawsze się sprawdza. Może przycisk wyjścia.?
    Pozdrawiam

0
  • #7 23 Lut 2015 13:24
    bajdzok
    Poziom 9  

Przycisk wyjścia - nie pomyślałem o tym a wiem, że będzie mi potrzeby. Czy zakup tylko samego przycisku wyjścia załatwia sprawę czy muszę coś jeszcze dokupić?

Mam jeszcze jedno pytanie:
    W każdym z mieszkań zainstalowany jest unifon "Urmet 1131" z dodatkowymi dwoma przyciskami (można z nich zadzwonić do dwóch pozostałych mieszkań - z tej funkcji i tak nikt nie korzysta więc jest zbędna). Czy można użyć jednego z tych dodatkowych przycisków do otwierania elektrozaczepu przy furtce?

0
  • #8 23 Lut 2015 14:30
    andziabb
    Poziom 20  

Polecam:
    Kasetę na 3 abonentów + obudowa natynkowa (OKR3+OOB1) - koszt ok 100 zł (FIM-PRO)
    przycisk wyjściowy np. BT1A - ok 40 zł (SCOT)
    zamek szyfrowy + RFID ZS10 - 260 zł (Vidos) - do otwierania kodem/RFID potrzebne są 4 żyły (2 ma zasilania i 2 na elektrozaczep)
    Transformator (do zamka i rygla) - ok 30 zł

W sumie wydaje Pan 430 zł na wszystko......dobrze by było wymienić zasilacz do domofonu z Urmeta na Fim-Pro + koszt ok 100 zł

Do RFID może Pan używać breloków, naklejek, kart i innych transponderów RFID...
    Jeśli chodzi o przewody to tak jak napisał Suworow jest super

0
  • #9 23 Lut 2015 16:25
    wojtek_1010
    Poziom 12  

Cytat:
    Czy można użyć jednego z tych dodatkowych przycisków do otwierania elektrozaczepu przy furtce?

Nie ma takiej potrzeby, po to instalujesz moduł przekaźnika (P2UPR) aby system działał z dwoma rozmównicami.
    Tzn. jeżeli ktoś dzwoni z furtki to system przełącza się na furtkę i wtedy naciskając przycisk (z kluczykiem) otwierasz furtkę, a jeśli ktoś dzwoni z przed drzwi to system przełącza się na drzwi i tym samym przyciskiem (z kluczykiem) tym razem otwierasz drzwi.

Cytat:
    dobrze by było wymienić zasilacz do domofonu z Urmeta na Fim-Pro + koszt ok 100 zł

A dlaczego???

0
  • #10 24 Lut 2015 00:06
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

bajdzok napisał:
    Przycisk wyjścia - nie pomyślałem o tym a wiem, że będzie mi potrzeby. Czy zakup tylko samego przycisku wyjścia załatwia sprawę czy muszę coś jeszcze dokupić?
    Jeszcze będzie potrzebny przekaźnik czasowy podtrzymujący prace zaczepu ( tak abyś zdążył otworzyć furtkę) Tu akurat górą jest system cyfrowy gdzie możemy programowo ustawić ten czas.
    Pytanie jeszcze czy przewidujesz taką opcję, że otwarcie furtki spowoduje równolegle otwarcie na określony czas drzwi ( aby wchodzący nie musiał dwa razy dzwonić)
    Pozdrawiam

0
  • #11 24 Lut 2015 15:22
    andziabb
    Poziom 20  

wojtek_1010 napisał:
    A dlaczego???
    dlatego, że po zdjęciu widać że domofon jest dość stary i jak już się wymienia domofon na nowszy to dobrze jest wymienić również serce domofonu czyli zasilacz. Ponadto zaleca się aby zasilacz był tej samej firmy co kaseta - ale oczywiście to nie jest żaden mus dlatego napisałam, że dobrze by było a nie że jest to konieczne!!

0
  Szukaj w 5mln produktów