Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Ściszenie" tunera Technics st-x902l

jan_pawian 20 Feb 2015 21:43 738 7
    jan_pawian
    Level 2  
    Na wstępie zaznaczam, że jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę....
    Posiadam głośniki komputerowe, które mają możliwość podłączenia drugiego źródła sygnału - tym drugim źródłem jest tuner radiowy. I tu mam mały problem, z uwagi na dość wyraźną róźnicę w sile sygnału płynącą z kompa i tunera. Tuner jest wyraźnie "mocniejszy", co jest dość kłopotliwe i "zagłusza" dźwięk z kompa.
    Jakiś pomysł jak stłumić tuner, coś w stylu potencjometru, który zdejmie trochę siły sygnału?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    jan_pawian
    Level 2  
    Alternatywne wejście. Bez wyboru źródła, dwa źródła mogą grać jednocześnie.

"Jeżeli to tylko alternatywne wejście, to obawiał bym się o kartę dźwiękową... lepiej ten sygnał "zsumować" chociażby na rezystorach."

To to już jakby ktoś po czesku do mnie gadał :)

Myślę, że ten potencjometr załatwi sprawę....tylko pytanie o jakich parametrach, bo zielonego pojęcia nie mam...
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    jan_pawian
    Level 2  
    Czy połączone to nie wiem, musiałbym rozbebeszyć głośniki. Zakładam jednak, że są niezależne, bo głośniki ciut lepsze Edifier R1600. Oba wejścia to chinch.

O co Ci chodzi z tym wpięciem słuchawek to faktycznie nie mam pojęcia - wszak przecież ma być wpięty w 1 komp, a w 2 tuner :)

Ale jak mówiłem, wygląda na to że potencjometr w kabelek i będzie git. Jak kupię to najwyżej będę pytał która nóżka do czego jak nie będzie jasno opisane :)
    User removed account
    User removed account