Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens (Amilo) - Windows wiesza się przy starcie, antywirusy zblokowane

wojciech2 20 Lut 2015 22:09 729 9
  • #1 20 Lut 2015 22:09
    wojciech2
    Poziom 8  

Czołem!
    Moja kobieta korzysta z tego kompa już z 6 lat, kupiony za granicą i nie stwarzał jakiś większych problemów, parę lat temu tylko system (Vista, angielski) trzeba było zreinstalować z ukrytej partycji. Wczoraj wieczorem zaczęło się od tego, że po załączeniu systemu pasek boczny ( z 2 gadż.) się nie pojawił, a wiem z doświadczenia na innym kompie, że nic nie będzie chodziło. System nie chciał się po restarcie uruchomić w trybie normalnym, więc odpaliłem w trybie awaryjnym skan programu mbam, który nic nie wykrył. Darmowego avasta już nie odpalałem, bo długo trzeba by czekać na wynik, myślałem, że i tak pewnie nic nie znajdzie.
    Dziś walczę z nim już parę godzin i komputer ma parę różnych objawów, które trudno szybko scharakteryzować. Ogólnie nie chce chodzić, program łączący z modemem nie działa, więc łączę się teraz z drugiego kompa.
    1. Włączanie Systemu - Windows chodzi na pewno w trybie awaryjnym i w podobnych trybach, które są pod przyciskiem F8, natomiast w trybie normalnym nie chciał się długo uruchomić, a jak chodzi, to co nie chce wskoczyć albo pasek boczny, albo wiesza się na amen pasek zadań, albo przycisk Start. Mbam chodzi tylko w trybie awaryjnym, avast teraz jakby się w ogóle wyłączył, w trybie awaryjnym także, choć parę godzin temu jeszcze chodził, nawet udało mi się zaktualizować niedawno obie bazy wirusów z netu w którymś z trybów awaryjnych.
    2. Przycisk Start często nie działa, ale nie zawsze w trybie norm. przy próbie wyłączenia nie mogę go otworzyć, tylko wyskakuje mi okienko End Process lub Cancel i jak kończę proces to wszystko mi znika z ekranu, wszystkie ikony i zostaje tylko tapeta. Wyciągam wówczas wtyczkę (działa bez starej baterii) bo ctrl+alt+del (Menedżer zadań) wówczas nie działa.
    3. Antywirusy. Dziś parę godzin temu zrobiłem skan avastem przy rozruchu systemu i nic nie znalazł, natomiast później mbam w trybie awaryjnym wywalił jakieś cztery rzeczy do kwarantanny, które zaraz usunąłem. Ale dalej w trybie normalnym jest po staremu i nie da się korzystać z kompa. Proszę o pomoc, jestem ubogim laikiem komputerowym. Do tej pory nie było większych problemów z kompem, mimo iż ma zaledwie jakieś 120 G pamięci, zawalony jest po 80% na obu dyskach (ale to nie mój, więc mam się nie wtrącać). I tak lepiej w sumie chodził, niż mój, tej samej marki, ale kupiony w Polsce z większym dyskiem.

Dodano po 10 [minuty]:

Dodam, że pod opcją F8 przy starcie próbowałem zrobić przywracanie systemu, ale w rezultacie nie znalazł żadnego utworzonego wcześniej punktu przywracania systemu. No i Windows Defender nie daje się włączyć, ale to już długi czas.

0 9
  • #2 21 Lut 2015 05:38
    wojciech2
    Poziom 8  

Odpaliłem później stary Rescue Disc Aviry sprzed paru lat i znalazł mi 2 trojany (+6 alertów), ale musiałem przerwać, bo zawiesił się ponad dwie godz. na pliku media/devices/sda2/x86/sources/install.wim, więc wyłączyłem skan. No i proszę, teraz nawet korzystam z netu w trybie normalnym Windowsa! Mbam i avast nie dały rady, a Avira tak. Nie mogłem ściągnąć aktualnych dysków ratunkowych, bo mają za duże rozmiary (ponad 500 Mega) i nie mieszczą się między kolejnymi "kapciami" w Aero2. Pójdę niedługo na jakiegoś szybkiego neta i może ściągnę coś bardziej aktualnego. Albo jeszcze raz oblecę swoimi programami. Mam nadzieję, że skan się już nie zawiesi.
    Kiedyś na innym laptopie przerwałem skan Rescue Disc Kaspersky'ego i trzeba było w rezultacie wgrywać system od nowa.

0
  • #3 21 Lut 2015 17:35
    wojciech2
    Poziom 8  

Dzisiaj odpaliłem ten laptop Amilo, niby wszystko weszło w trybie normalnym Visty, nawet pasek boczny z gadżetami, ale gdy chciałem się połączyć z Internetem przez modem program już nie zadziałał, komputer się zawiesił i nie zdążyłem nawet sprawdzić, czy antywiry działają. Pojawiło się okienko z opcjami End Process - Cancel, przy zakończeniu procesu ikony znów zniknęły z pulpitu, pozostała tylko tapeta i pasek boczny. Czyli znaczy się poprawiło mu się tylko wczoraj na jakiś czas, podobnie jak przedwczoraj, kiedy po skanie mbamem dało się nawet pograć w sieci na gierce Grepolis. Reset ctrl+alt+del (Menedżer Zadań) nie zadziałał, pozostało mi tylko wyłączyć prąd przez wyjęcie wtyczki zasilacza. Muszę iść po jakąś pomoc, może dyski ratunkowe? Jest tu ktoś? Mieliście kiedyś tego typu przypadki?

0
  • #4 22 Lut 2015 01:02
    wojciech2
    Poziom 8  

Znowu próbuję skanować antywirami ten laptop Amilo, ale chodzą tylko w trybie awaryjnym i to często nie dają się włączyć.
    1. Malwarebytes Anti Malware udało mi się włączyć pełny skan i po 25 min. pracy przeleciał wszystko i nic nie wykrył.
    2. Avast zgłasza, że jest wyłączony, na pasku zadań nie ma jego ikony. Bardzo mulił, ale udało się go odpalić ze skrótu i tu ciekawoska! Program wyświetla czerwoną barwę i stwierdza, że jest wyłączony, na próby włączenia nie reaguje. Pełnego skanu nie można wykonać, okienko zablokowane, nie wyświetla się. Wszedłem w opcję skanowania przeciw wirusom i tam wybrałem opcję pełne skanowanie, po czym wyświetliło mi się okienko na czerwono, że skanu nie można wykonać! Gdy wybrałem opcję uruchom skan przy rozruchu kompa, zlał mnie i normalnie odpalił Windowsa.
    3. Na pasku zadań w prawym rogu wyświetla się w trybie normalnym jakaś dziwna ikonka jakby biały łepek (czy mikrofon), dwie fale idące od niego i czerwony punkt, czy krzyżyk. Nie wiem co to jest, nie przypominam sobie tego wcześniej, żebym to gdziekolwiek widział, nie wyświetla się w ogóle przy najechaniu kursorem co to jest.

To musi być chyba jakiś ciężki atak wirusowy adware, czy malware!

0
  • #5 22 Lut 2015 07:35
    2564940
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Lut 2015 16:17
    wojciech2
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Pisałem już, mam mbam (premium) i avast darmowy. Nie chcę używać rosyjskich programów do skanowania kompa, czerwoni nie śpią. Spróbuję czymś innym niż dr. web, muszę tylko załapać się gdzieś na dobry internet, bym dyski mógł ściągnąć.

0
  • #7 22 Lut 2015 16:58
    2564940
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 22 Lut 2015 18:01
    wojciech2
    Poziom 8  

Czy na świecie są tylko rosyjskie programy do walki z rootkitami?

0
  • #10 13 Kwi 2015 20:01
    wojciech2
    Poziom 8  

Skanowałem dyskami ratunkowymi aviry i avast, ale nie mam zbyt dobrego o nich zdania. Wraz ze wzrostem skomplikowania stały się mniej czytelne dla zwykłego laika i może rzeczywiście przegrywają konkurencję z rosyjskimi produktami.
    Zakończyło się w ten sposób że postawiliśmy nowy system na tym komputerze. Chodzi spoko, antywirusy się nie czepiają. Dziękuję Kolegom za pomoc.

0