Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt ACD 9850 wypalony laser??

kiokio 17 May 2005 02:02 1403 5
    kiokio
    Level 11  
    Kupiłem radio Blaupunkt ACD 9850 i strasznie przeskakuje na dołach dosłownie byle wstrząs i rwie się muzyka, rozbierałem radio, czyściłem laser, sprawdzałem zawieszenie, ale to nic nie pomogło. Czy może to być wina wypalonego lasera, czy da się go jakoś zreanimować (czytałem coś o podkręcaniu napięcia lasera, ale nie wiem czy to bezpieczne).
    Ile może kosztowac nowy laser, ewentualnie od jakich innych modeli pasuje soczewka??

I na koniec, posiada ktoś instrukcję do tego radia, najchętniej w formie elektronicznej, ewentualnie prosił bym o podanie podstawowych danych tech moc max. itp.

z góry dziękuję
  • Helpful post
    SlaweK
    Level 43  
    Podkecanie lasera to jak rasowanie malucha przy pomocy siekiery. Praktycznie nigdy się nie udaje uzyskać prawidłowego efektu a jeśli już to na bardzo krótko.
    Nie tylko laser jest tego przyczyną, a może po prostu zawieszenie mechanizmu, zła odległość płyty od lasera, brudny pryzmat, złe czyszczenie (czym???).

Ceny lasera sprawdź sobie w sklepach internetowych a instrukcji szukamy w innym dziale.

SławeK
    kiokio
    Level 11  
    No właśnie, z tym podkręcaniem lasera sobie odpuszcze bo to więcej szkody niż porzytku.

Czyściłem specjalnym płynem polaroida do tego celu.
    Zawieszenie wygląda na prawidłowe nic nie brakuje.
    Czy odległość płyty od lasera jakoś się reguluje??, wygląda na to że nikt przedemną w radiu nie grzebał.

szukałem lasera do tego modelu radia, ale w żadnym sklepie nie znalazłem, to chyba dość żadki model radia, dlatego pytam czy może ktoś wie od jakiego innego radia pasuje.

Instrukcj w dziale instrukcje też nie znalazłem, może to radio występuje równiez pod inną nazwą??
    aceton
    Level 26  
    najpioerw rozbierz mechanizm i zobacz co pisze na laserze dopiero bedzie mozna szukac !!!!
    kiokio
    Level 11  
    Właśnie chodzi o to że kompletnie nic nie pisze żadnych danych nr.serii nr fabryczny poprostu nic, wszystko tak jak by NONAME :?
    aceton
    Level 26  
    ja jednak mysle ze jak go wyjmiesz z mechanizmu to z boku bedzie mial karteczke :)