Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ZAM6250 - Wymiana szczotek węglowych w silniku V1J-PY32-5

HerGatiox 21 Lut 2015 01:09 1458 4
  • #1 21 Lut 2015 01:09
    HerGatiox
    Poziom 12  

Witam
    Trafił w moje ręce odkurzacz Electrolux AirMax ZAM6250
    po wstępnych oględzinach okazało się że jedna szczotka starła się na tyle że nie sięga do wirnika. Starałem się znaleźć szczotki do tego silnika ale bez owocnie, czy mógłby ktoś pomóc znaleźć źródło tych szczotek?
    Rozmiar na "oko" to 11x6x? [mm] z wyżłobienie na wymiarze 11mm o szerokości 2mm

0 4
  • #2 21 Lut 2015 01:53
    bearq
    Poziom 36  

Kup w sklepie jakies podobne do oryginalnych i dotnij je albo spiluj. Ciezko do takich chinczykow cokolwiek dostac

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2015 08:18
    newDJ
    Poziom 17  

A tam,ciezko.Jak sie bardzo chce to sie i znajdzie.Odpowiednik to szczotka weglowa A17 6.2mmX11.2mmX35mm.Da sie znalezc?Da sie.

1
  • #4 22 Lut 2015 01:00
    HerGatiox
    Poziom 12  

Dziękuję za pomoc, szczotka została zamówiona, jak zamontuje dam znać czy to na pewno ta.

0
  • #5 28 Lut 2015 12:28
    HerGatiox
    Poziom 12  

szczotki chodzą trochę luźno na boki. Poprzednie szczotki był wyszlifowane pod kątem przez co sprężyna dociskała do jeden ze ścianek prowadnicy, teraz pytanie czy do tej w którą był kierunek obrotu wirnika, czy na odwrót. Jak myślicie?
    Dodatkowo chyba coś sknociłem. włożyłem szczotki do silnika i postanowiłem że je dotrę.
    włączyłem odkurzacz przez bezpiecznik 6A i dałem na maksymalne obroty (błąd?) i zostawiłem go na chwilkę. Po chwili przychodzę, bezpiecznik wystrzelony, co jest w sumie normalne bo odkurzacz jest na 2000W (a bezpiecznik 6A x 230V = 1380W) po ponownym odpaleniu strasznie iskrzył (był w obudowie. Było widać iskry dzięki zdjęciu filtru HEPA) i nierówno pracował. da się sensownie zmierzyć wirnik, w celu sprawdzenia czy się nie spalił?

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Patrząc na dodatarcie starych szczotek jestem jednak zdania że sprężyna dociska w przeciwną stronę aniżeli kręci się wirnik. W razie problemów ze zrozumieniem mogę się pokusić o rysunek :)

Niestety złożyłem ponownie odkurzacz, i wygląda na to że wirnik się nadpalił, opór uzwojenia wacha się w granicach 9-6ohm.

0