Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tplink wr841 - przywrocenie oryginalnego firmware

pavel007 21 Lut 2015 02:37 1221 5
  • #1 21 Lut 2015 02:37
    pavel007
    Poziom 14  

Witam Panowie,

Przez wlasna nierozwage zainstalowalem na owym routerze firmware z niewiadomej stronki, efekt na ta chwile jest taki ze kompletnie nie mozna dostac sie do stronki ustawien routera i nie ma możliwości tym samym przywrócić oryginalny soft. Na stronie skad ściągnąłem firmware jest jakis opis przywrócenia, niestety o ile poczatkowe kroki rozumiem, to te z wierszami komend nie rozumiem wcale, mam ogromna prośbę czy wytłumaczyłby mi ktos jak zgodnie z tym poradnikiem przywrócić firmware? Siedze nad tym juz ktoras kolei godzine i nie lapie, routera troche szkoda bo raptem pol roki ma i niestety nie jest tez moj. Jeśli ktos zechcialby mi pomoc bylbym wdzięczny, oto link z instrukcją przywrócenia softu:

help.tanaza.com/customer/portal/articles/1236025-how-to-restore-the-stock-firmware-on-a-tanaza-powered-tp-link-wr740n-v4

P. S. Co to wogole za usluga swiadczona przez ta strone? Troche glupio mi ze dalem sie tak zlapac na jakis lewy firmware, wydawalo mi sie ze to jakis custom jest, no i mam za swoje :-( teraz oby tylko nie okazalo sie ze dane i hasla internetowe trafia w zle rece :-(

0 5
  • #2 21 Lut 2015 03:15
    GarrutoSan
    Poziom 29  

Jaki firmware wgrywałeś, kiedy doszło do uwalenia routera?

Poradnik wygląda na przywrócenie firmware po DD-WRT lub czymś podobnym.
    Sam ostatnio ubiłem router podczas przywracania, bo w PuTTY mi się reset zrobił samoczynny..
    Router da się jedynie kablem zrobić odpowiednim, którego ja nie mam, więc router oddałem.

Co zatem wgrywałeś?
    Czy z routerem jest łączność?
    Czy na routerze zapalają się (jednocześnie) i gasną wszystkie kontrolki?

0
  • #3 21 Lut 2015 10:06
    pavel007
    Poziom 14  

Firmaware z tego linku: http://help.tanaza.com/customer/portal/articles/1252508-tanaza-firmware-for-tp-link-wr841n-v8

Tzn. router nie jest ubity, bo póki nie zrobiłem mu twardego reseta działał normalnie, teraz nie dzieli internetu ale to za sprawą braku ustawień. Niestety problem w tym, że ten soft zablokował interfejs ustawien (192.168.0.1), przez co nie można przywrócić ori firmware. Pomogłoby na pewno to roziazanie z linku w pierwszym poście, aczkolwiek przy punkcie 6 zaczynam się gubić, czy wytłumaczyłby ktoś łopatologicznie jak przywrócić ten soft?

0
  • #4 21 Lut 2015 11:29
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Przez putty możesz się połączyć? Co pokazuje konsola?

0
  • #5 21 Lut 2015 11:33
    pavel007
    Poziom 14  

Niestety nie wiem co to te putty, jak pisałem router nie jest uszkodzony - normalnie działał, ale spanikowałem że to jakiś firmware szpiegowski i zrobiłem mu hard reseta przyciskiem, teraz nie ma ustawień a ja nie umiem takich rzeczy sprawdzić, jednak dam sobie siana z próbami naprawy, które moga się skończyć całkowitym uwaleniem routera. Jak ktoś zainteresowany zapraszam https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14461231#14461231 - na pewno się dogadamy. Dziękuje pomocnikom i pozdrawiam.

0
  • #6 22 Lut 2015 20:27
    pavel007
    Poziom 14  

Panowie sukces!
    Po wielu bojach i gigabajtach przeczytanych stron na temat przywracania firmwaru udało mi się je przywrócić. W skrócie - trzeba robić to co w instrukcji z jednym ale - konieczne u mnie było zmienienie ip komputera "na sztywno" tj. 192.168.66.2 i maska posieci 255.255.255.0 czy jakoś tak domyślnie, mi niestety mimo tego ciągle się nie chciał spingować adres 192.168.66.1, w akcie rezygnacji po raz kolejny zresetowałem router i... to był strzał w dziesiątke, nagle pojawił się ping i reszta poszła już sprawnie. Aktualnie ciesze się naprawionym routerem Pozdrawiam!!

0