Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza

21 Lut 2015 05:32 1473 19
  • Poziom 8  
    Wzmacniacz ma niesamowite brzmienie i niezł± moc. Nie wiem co to za model ani marka pisze tylko japan. A bradzo mnie to ciekawi i teraz pro¶ba do was je¶li kto¶ już się spotkał z takim wzmacniaczem i pamięta co to za model niech napisze
    przepraszam za jako¶ zdjęć były robione tel
    Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza
    Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza
    Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza Pro¶ba o zidentyfikowanie wzmacniacza
  • Poziom 27  
    Wygl±da na jak±¶ konstrukcje z pod znaku SCOTT, OTTO, SANYO lub TENSAI (Akai na rynek europejski).
    Choć nie zdziwiłbym się gdyby to była bardzo dokładnie wykonana samoróbka, oparta na jakim¶ japońskim wzmacniaczu.
  • Poziom 21  
    Dokladnie jest to wzmacniacz firmy Pioneer SA .... 6000 lub wyzej jest to wzmacniacz audiofilski . Pozniej moge sprawdzic dokladny model.
  • Poziom 41  
    To jest niemiecki wynalazek z lat 70', z katalogów wysyłkowych itp. Nie jest to ani Sony ani Pioneer. Zdradzaj± to gniazda DIN, które można był spotkać u naszych zachodnich s±siadów i brak solvermaski na płytkach.
    Może to być Saba, Siemens, Schneider, Loewe, Grundig, RFT itp.
  • Poziom 41  
    @driver200 Na tychże supermarketowych produktach był napis Made In Japan, bo rzeczywistym producentem było np Sanyo, sporo robił Philips.

Dodano po 25 [sekundy]:

Jakie tam s± tranzystory w końcówce mocy?
  • Poziom 37  
    Pioneer raczej nie miał takich gałek. Poza tym nie widziałem tak ohydnych isostatów na frontpanelu. Ta firma raczej dopracowywała stylistycznie swoje modele. No i oczywi¶cie obowi±zkowy napis na frontpanelu. W latach 70 panowały obudowy drewniane.
    Albo to jaka¶ przeróbka firmowego modelu, albo marketówka.

Wła¶nie znalazłem Sanyo DCA-200 i też ma czarne isostaty, może to co¶ koło tego modelu leżało?
  • Poziom 37  
    Odczytaj jakie tranzystory tam siedz±.
  • Poziom 27  
    Takie isostaty stosował np. Blaupunkt.
    Jak dla mnie jest to bardzo dobrze wykonana samoróbka, b±dĽ przeróbka istniej±cej konstrukcji.
  • Poziom 33  
    Raczej to Kenwood, i to prawdopodobnie nie oryginał, tylko jego kopia. Gdyż kto miałby interes zmywać czy zdrapywać oryginalny znak producenta. :)
    Popatrz na to:
    http://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/ka-4000.shtml
    Też podobnie moletowane pokrętła i tak samo mało urocze nakładki na isostatach.
    Miałem KR-4140, ale bardzo krótko i go rozbebeszyłem, bo nie umiałem sobie z nim poradzić i dlatego skojarzyłem. Ten KA-4000 jest z podobnych lat co KR-4140.
    Możliwym też jest, że ten sprzęt był zestawem do samodzielnego złożenia (np. pierwsze harman/kardon z serii Citation były wła¶nie w wersji DIY) i dlatego brakuje znaku firmowego, jak tez udogodnień w postaci opisow elementów na płytkach.
    Audiofilski to on nie jest. Na pocieszenie dodam, że to wcale nie jest jakie¶ miarodajne okre¶lenie, ja wręcz nie lubię jak kto¶ co¶ okre¶la mianem "audiofilskie".

Dodano po 43 [minuty]:

No i pomału wyja¶nia się. :) Na dole wzmacniacza raczej powinna być listwa z mark± i modelem, a widocznie jej nie masz. Tutaj dobrze j± widać:
    http://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/ka-2002.shtml
    Czyli to najprawdopodobniej Kenwood z przełomu lat 60 i 70. Gratuluję wci±ż sprawnego zabytku!
  • Poziom 27  
    Wygl±da na to, że baz± lub inspiracj± był model KA 7002 lub 6000, ilo¶ć gałek i isostatów a raczej przeł±czników jest najbardziej zbliżona do konstrukcji na zdjęciu.
    Ewentualnie dorzuciłbym tu jeszcze markę TRIO, to była chyba kooperacja z Keenwood'em.
  • Poziom 41  
    @PZ IX w życiu nie jest to KA2002 mam takowy, to jest rozmiar miniwieży, w dodatku nie był robiony na DINach, a czarnego paska nie da się odj±ć.

To jest supermarketówka. BYć moze jaki¶ OEM Kenwooda lun Pioneera, choć bardziej sklaniam się ku Kenwoodowi.

@Sanjose Trio to to samo co Kenwood.
  • Poziom 33  
    ciasteczkowypotwor napisał:
    @PZ IX w życiu nie jest to KA2002 mam takowy, to jest rozmiar miniwieży, w dodatku nie był robiony na DINach, a czarnego paska nie da się odj±ć.

Gdzie tam. Podałem tylko jako przykład. Widzę, widzę, że to nie ten sam kolego, ale co¶ w ten deseń. :)
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 37  
    Tylko bez drewnianych boczków jak oryginał.