Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba A200-1AE - Klawiatura czy KBC?

elessar87 21 Feb 2015 10:54 1095 2
 • #1
  elessar87
  Level 33  
  Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu problemu niedziałającej klawiatury. Objaw jest następujący. Część klawiszy nie działa wcale, część wstawia inne znaki, szeregi znaków, odpowiada kombinacjom klawiszy. Backspace także wstawia szeregi znaków. Wstawiane znaki nie zawsze są takie same dla konkretnego klawisza.

  Problem wystąpił bezpośrednio po nagłym po odcięciu zasilania.
  Dwa tygodnie temu komputer uległ wypadkowi w postaci upadku. Połatana została obudowa, poprawiona taśma matrycy. Po tych zabiegach wszystko działało bez zarzutu.
  Problem występuje zarówno na podłączonej baterii jak i bez niej.
  Problem występuje także w środowisku setupu BIOS'u.
  Zewnętrzna klawiatura USB działa bez zarzutu.
  Styki taśmy klawiatury wyczyszczone, sama taśma pewnie trzyma się w gnieździe.  Teraz potrzebuję rady. Nie mam pod ręką kompatybilnej klawiatury do podstawienia i nie jestem pewien czy jest sens zamawiać nową bo szczerze obawiam się w tym przypadku problemu z KBC. Co o tym myślicie?

  EDIT:
  Jeszcze jedno. W momencie podłączenie zasilania sieciowego zapalają się diody na klawiaturze odpowiadające oznaczeniom na klawiszach F10 i F11. Gasną w momencie uruchomienia komputera.

  Toshiba A200-1AE - Klawiatura czy KBC? Toshiba A200-1AE - Klawiatura czy KBC?
 • #3
  Argennto_1
  Level 33  
  Według mnie to wina klawiatury. Problem w tym, że kolega nie ma możliwości podmiany. Będzie na pewno pasować od: A205, A210, A300, L300, A305, L310. Jeżeli uszkodzone było by KBC nie działała by wogole. Objawy wskazują na zamoczenie klawiatury, ale nic nie było wspomniane o tym. Mam przed sobą taką Toshibę i te diody na screenach świecą u mnie przez ok 2 sek. po naciśnięciu przycisku Power potem gasną.