Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Panasonic DMR-EH65 z Cyfrowym Polsatem - nie widzi programów.

Vincent_Xand 21 Lut 2015 10:59 1383 11
  • #1 21 Lut 2015 10:59
    Vincent_Xand
    Poziom 5  

Witam.
    Proszę o pomoc w następującym temacie.
    Posiadam nagrywarkę Panasonic DMR-EH65. Korzystam z oferty Cyfrowego Polsatu za pomocą modułu CAM. Telewizor to Panasonic TX P55 VT60.
    1. Dlaczego po podłączeniu przewodu antenowego (Cyfrowy Polsat) nagrywarka nie widzi stacji?
    2. Jak mogę ją wykorzystać aby nagrywać programy Cyfrowego Polsatu.

0 11
  • #2 22 Lut 2015 02:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Vincent_Xand napisał:
    Dlaczego po podłączeniu przewodu antenowego (Cyfrowy Polsat) nagrywarka nie widzi stacji?

A co to za przewód, skąd się tam wziął?. - co jak z czym dokładnie połączone?.
    Vincent_Xand napisał:
    Korzystam z oferty Cyfrowego Polsatu za pomocą modułu CAM.

A moduł na czym uruchomiony?.

0
  • #3 22 Lut 2015 07:58
    romeok01
    Poziom 35  

Nagrywarka, to nie jest dekoder satelitarny, nie ma głowicy sat i nie wyszukasz na niej programów sat.

Jak moduł CI masz włożony, do telewizora, to po wyszukaniu kanałów sat i włożeniu pendrive lub dysku do usb w tv powinna być możliwośc nagrywania programów sat.

0
  • #4 22 Lut 2015 22:46
    Vincent_Xand
    Poziom 5  

Wiem, że nic nie da podłączanie przewodów z anteny satelitarnej do nagrywarki bo sygnał jest zakodowany i nagrywarka tego nie odkoduje.

Jest tak: sygnał z anteny satelitarnej idzie do TV, tam jest tuner satelitarny i moduł CAM rozkodowuje sygnał.
    Teraz ten sygnał (to co widzę na TV) chcę przesłać do nagrywarki i nagrywać.

1. Czy istnieje jakiś sposób aby to zrobić?
    2. Jeśli tak, czy będzie możliwość nagrywania np TVP1 a oglądania TVP2.

0
  • #5 22 Lut 2015 22:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Vincent_Xand napisał:
    Czy istnieje jakiś sposób aby to zrobić?

Prawdopodobnie przez kabel i port euro w tv i tak samo do nagrywarki.
    Vincent_Xand napisał:
    Jeśli tak, czy będzie możliwość nagrywania np TVP1 a oglądania TVP2.

NIE - w jednej chwili, tylko jeden program.
    By było śmieszniej, nie możecie przełączyć programu w tv na coś innego - bo taka zmiana też się nagra.

0
  • #6 22 Lut 2015 23:00
    Vincent_Xand
    Poziom 5  

Próbowałem eurozłączem i niestety nie działa :-(

Mam możliwość nagrywania na zew dysk przez USB. Tam też jeden program nagrywam i ten sam muszę oglądać.
    W takim razie ostatnie pytania:
    1. czy istnieje jakiś sposób nagrywania jednego i oglądanie czegoś innego (za pomocą nagrywarki lub dysku usb lub jeszcze czegoś innego)
    2. czy taką możliwość daje jedynie dekoder z nagrywarką od Cyfrowego Polsatu? (kolejny pilot a chciałem tego uniknąć).

0
  • #7 22 Lut 2015 23:03
    mihal2002
    Poziom 43  

Vincent_Xand napisał:
    1. Czy istnieje jakiś sposób aby to zrobić?

?
    Vincent_Xand napisał:
    2. Jeśli tak, czy będzie możliwość nagrywania np TVP1 a oglądania TVP2.

Nawet gdyby było możliwe to potrzebne w TV dwie głowice i moduł dwu strumieniowy.

Dodano po 1 [minuty]:

Vincent_Xand napisał:
    1. czy istnieje jakiś sposób nagrywania jednego i oglądanie czegoś innego (za pomocą nagrywarki lub dysku usb lub jeszcze czegoś innego)
    mihal2002 napisał:
    moduł dwu strumieniowy.
    Vincent_Xand napisał:
    2. czy taką możliwość daje jedynie dekoder z nagrywarką od Cyfrowego Polsatu?

Po to usługodawca bierze kasę.

0
  • #8 22 Lut 2015 23:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Vincent_Xand napisał:
    Próbowałem eurozłączem i niestety nie działa

Co i jak połączyłeś - opisz to dokładnie.
    Vincent_Xand napisał:
    czy istnieje jakiś sposób nagrywania jednego i oglądanie czegoś innego (za pomocą nagrywarki lub dysku usb lub jeszcze czegoś innego)

Antena z podwójnym konwerterem, podwójny kabel z tej anteny do domu, tv z podwójnym tunerem DVB-S/S2 i najważniejsza sprawa, moduł wielostrumieniowy (którego w PL NIKT! w żadnej platformie nie oferuje).
    Vincent_Xand napisał:
    czy taką możliwość daje jedynie dekoder z nagrywarką od Cyfrowego Polsatu? (kolejny pilot a chciałem tego uniknąć).

Mądrość przez Ciebie przemawia - niestety, ale to jedyne wyjście - ale pamiętaj też o podwójnym konwerterze, podwójnym kablu z anteny do domu - bez tego to nie zadziała z dekoderem nawet.

0
  • #9 22 Lut 2015 23:22
    Vincent_Xand
    Poziom 5  

Hmm...widzę, że wykorzystanie tej nagrywarki to trochę przerost formy nad treścią :-) jeśli to samo mam za pomocą dysku zew. usb. I tak nie mogę oglądać jednego i nagrywać czegoś innego.

Bardzo Wam dziękuję za wyjaśnienia.

Ale jeszcze coś mi przyszło do głowy. A gdyby spróbować tak:
    1. w TV są dwa wejścia (chyba dwa tunery) in1 i in2 do przewodów antenowych z anteny satelitarnej (mam dwa kable z anteny).
    2. są też dwa wejścia na moduły CAm (teraz wykorzystuję jeden Cyfrowego Polsatu).

I teraz pytanie:
    1. jeśli od Cyfrowego polsatu otrzymam jeszcze jeden moduł CAM (w ramach multiroom) i podłączę go do drugiego gniazda, to czy mogę nagrywać z jednego modułu CAM, a przełączyć się na drugi i oglądać coś innego?

0
  • #10 23 Lut 2015 02:28
    simhak
    Moderator - SAT

Na USB prawdopodobnie mógłbyś nagrywać inny przekaz niż oglądasz, na nagrywarke raczej nie.

0
  • #11 23 Lut 2015 03:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Vincent_Xand napisał:
    jeśli od Cyfrowego polsatu otrzymam jeszcze jeden moduł CAM (w ramach multiroom)

Moduł CAM Cyfrowego Polsatu może być tylko jako tzw. urządzenie główne. Jako dodatkowe już tylko dekoder dedykowany. Wynika to z charakterystyki Multiroom'u w CP, która polega na blokowaniu się po określonym czasie dekodera dodatkowego i konieczności przełożenia na chwilę karty z dekodera głównego lub modułu CAM do dekodera dodatkowego w celu jego odblokowania. Moduł CAM takiej funkcji blokowania się nie posiada - to takie zabezpieczenie przeciwko dzieleniu się Multiroom'em z sąsiadem albo z kimś z innego miasta.
    Więc drugiego modułu nie dostaniesz.

0
  • #12 23 Lut 2015 19:34
    Vincent_Xand
    Poziom 5  

No i d..a :-(
    cytując klasyka: "...cały misterny plan w p......"
    Zostaje jedynie dekoder z nagrywarką od CP.

Dziękuję wszystkim za pomoc i wyjaśnienia.

0