Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie auto kupić do 35 tyś. zł ?

DawidCFC 21 Lut 2015 11:24 6021 15
  • #1 21 Lut 2015 11:24
    DawidCFC
    Poziom 6  

Witam, Mam problem, chcę kupić samochód.
    Myślę o takich:
    1. Opel Astra IV 1.7 110 km
    2. Renault Scenic III 1.5 110 km dci

Szukam auta rodzinnego do 35 tyś. zł. które mało będzie palić.
    Prosze polećcie mi coś niekoniecznie z tych 2 typów co napisałem.
    Z góry dziękuje :)

0 15
  • #2 21 Lut 2015 11:40
    miraz890
    Poziom 12  

DawidCFC napisał:
    Witam, Mam problem, chcę kupić samochód.
    Myślę o takich:
    1. Opel Astra IV 1.7 110 km
    2. Renault Scenic III 1.5 110 km dci

Prosze polećcie mi coś niekoniecznie z tych 2 typów co napisałem.
    Z góry dziękuje :)

Fiaty mają dobre silniki ale podwozie rdzewieje, vw robi dziś lipne auta, volvo i hyundai (nowe modele ) są dobre, citroen C5 chyba II jest podwójnie ocynkowany i chyba to dobry model citroena, radziłbym ci chłopie poszperać na kilku forach auto odnośnie trwałości silnika i blachy.

Dodano po 6 [minuty]:

I bym zapomniał jak chcesz coś kupić używanego to raczej za granicą, albo w Polsce od pierwszego właściciela, ten model dokładnie się nazywa :CITROEN C5 2.0 HDI . Jeszcze jedno-pożycz albo kup sobie czzujnik grubości lakieru, potem najwyżej go sprzedaż na allegro - oszczędzi ci wielu przyszłych przykrości.

0
  • #3 21 Lut 2015 11:49
    andrzej20001
    Poziom 43  

FR-V 2.2 cdti. Duży ,trwały i bezawaryjny.

0
  • #4 21 Lut 2015 16:25
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

DawidCFC napisał:

Co z tego, że będzie mało palic, jak naprawy będa drogie, a uwierz mi, że wspoczesne diesle maja problem z przejechaniem 100 tys. km bez poważnnych napraw.
    Moim zdaniem benzyna +LPG lub sama benzyna jeśli mało jeździsz. o to ma być : kombi, MPV, van, itd, jak dużo jeżdzisz i czy miasto.trasa?

0
  • #5 21 Lut 2015 17:02
    milejow
    Poziom 42  

andrzej20001 napisał:
    FR-V 2.2 cdti

Owszem ale z benzynowym 2.0, mało niestety nie pali ale nie boi się gazu.

0
  • #6 21 Lut 2015 19:11
    nioop

Specjalista AGD

andrzej lukaszewicz napisał:
    DawidCFC napisał:

Co z tego, że będzie mało palic, jak naprawy będa drogie, a uwierz mi, że wspoczesne diesle maja problem z przejechaniem 100 tys. km bez poważnnych napraw.

Dokładnie - Ja nie pojmuje jak ludzie mogą myśleć takim sposobem..
    Biore diesla bo będzie mi palił 5l ropy zamiast 6l benzyny czy 8l lpg . Co z tego ze na naprawy wydam przez rok 15 tys zł więcej.. Plus hotele i dojazdy ;) Bo w nowym dieslu jak coś pada to na amen.. W benzynie czasem udaje się w awaryjnym "doczłapać".

Gdybym jednak miał 35 tys zł i szukał auta to kierował bym się marką premium - Audi, BMW, Mercedes ew Volvo - Skoro mam już wydawać mnóstwo kasy na naprawy to chociaż bym poczerpał troche z luksusu..
    Bo Opel i Renault raczej go zbytnio nie oferują..

0
  • #7 21 Lut 2015 22:12
    wichurewicz
    Poziom 24  

Premium i luksus to za 350, nie 35 tysięcy.

0
  • #8 21 Lut 2015 23:01
    nioop

Specjalista AGD

No bez przesady.. 350 tys zł starczy na najwyższą klase nowego samochodu klasy premium z bardzo dobrym wyposażniem, które w przeciągu 2-3 lat tracą 50-60% swojej wartości..
    35 tys zł to sporo kasy na auto, jest w czym przebierać w naprawdę fajnych modelach..

Zanim zaprzeczy się mojej wypowiedzi, proszę uprzednio przejrzeć w tym wypadku katalog nowych samochodów np Audi A6 czy BMW 5 - Ciekawi mnie ile kosztuje nowy, skoro używane według niektórych kosztują 350 tys zł :] Oj oj.. Tracę nadzieje.. :]

0
  • #9 22 Lut 2015 00:02
    2532720
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 22 Lut 2015 01:05
    wichurewicz
    Poziom 24  

nioop napisał:
    No bez przesady.. 350 tys zł starczy na najwyższą klase nowego samochodu klasy premium z bardzo dobrym wyposażniem, które w przeciągu 2-3 lat tracą 50-60% swojej wartości..
    35 tys zł to sporo kasy na auto, jest w czym przebierać w naprawdę fajnych modelach..

Bo ja wiem, na Maserati Quattroporte może braknąć, Panamera w grubym cieście też się nie zmieści, nie mówiąc o S-klasie. Da się kupić to i owo za 350 tysięcy, ale wcale nie będzie to "najwyższa klasa" jak się okazuje.

nioop napisał:
    Zanim zaprzeczy się mojej wypowiedzi, proszę uprzednio przejrzeć w tym wypadku katalog nowych samochodów np Audi A6 czy BMW 5 - Ciekawi mnie ile kosztuje nowy, skoro używane według niektórych kosztują 350 tys zł :] Oj oj.. Tracę nadzieje.. :]

A6 ani seria 5 to nie są luksusowe samochody premium, tylko masówka dla zamożniejszych menadżerów średniego szczebla, brana w leasing bo tak taniej. To, co piszą w katalogach nijak się ma do rzeczywistości. Na fakturze zakupu mojego Suzuki napisali "wersja premium", ilekroć mi się to przypomni uśmiecham się z politowaniem.

A wracając do tematu - Astra nie jest tak do końca rodzinna, Vectra lub Zafira wydają się tu sensowniejsze pod względem gabarytów i pojemności. Zależy jak duża ta rodzina i ile bagażu potrzebuje zabrać na wyjazdy. Znałem takich co w składzie 2+1 mieli problem zmieścić się na tydzień do Monedo kombi.

0
  • #11 22 Lut 2015 10:31
    andrzej20001
    Poziom 43  

Mam fr-v 2.2 spalanie 5-7l/100 tylko wywal dpf. Wieczny silnik.

0
  • #12 22 Lut 2015 13:54
    tzok
    Moderator Samochody

wichurewicz napisał:
    Znałem takich co w składzie 2+1 mieli problem zmieścić się na tydzień do Monedo kombi.
    ...a ja znałem takich co w składzie 2+2 do Bułgarii albo Grecji jechali na 3 tygodnie maluchem. Wtedy to był wyczyn, dziś wszystko wszędzie można kupić albo wypożyczyć, nic ze sobą wozić nie trzeba.

35tys. zł to wystarczająca kwota by myśleć o 4-5 letnim kompakcie. Dodatkowy wydatek kilku tys. zł na naprawy to znów nie taka tragedia, jeśli kupuje się auto za 40-50% wartości nowego.

Do listy dołożyłbym jeszcze Fiata Bravo II z silnikiem 1.6 Multijet, ew. 1.9 JTD. W Astrze IV siedziałem - w porównaniu z poprzednimi generacjami w środku jest... ciasno. A jak chcesz duże to... Octavia II. Ojciec ma 1.9TDI 105KM, w trasie schodzę poniżej 5l/100km, a miejsca jest w środku dużo, do tego ogromny bagażnik w wersji kombi. Z drugiej strony samochód jest zwrotny i nie ma większych problemów z parkowaniem go na ciasnym osiedlowym parkingu.

0
  • #13 22 Lut 2015 22:29
    mickemaster
    Poziom 27  

Jak już patrzysz na Opla to pomyśl nad Insignią- całkiem spore auto, a cena trochę wyższa niż Astry IV.

0
  • #14 22 Lut 2015 22:55
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Za 35 tys. możesz pomyśleć o nowym sprzęcie, a nówka to nówka.

0
  • #16 23 Lut 2015 20:35
    nioop

Specjalista AGD

35 tys zł - Ja bym brał pod uwagę tylko Audi A6, BMW 5, Volvo S60 - według mnie jedyne sensowne auta w tej cenie.. No moze jeszcze Accord ;)

0