Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BCS - BCS - Podglad z komórki (iphone) i podgląd z komputera

clearbent 21 Feb 2015 14:13 1785 2
    clearbent
    Level 7  
    Witam, poprzedni temat został zamknięty, a mam 2 pytania:
    a) czy ktoś spotkał się z następująca sytuacją: Mam podgląd z rejestratora BCS na komórce/TV i komputerze. W komórce są oddzielne ustawienia gdy jestem w domu i loguje sie na WIFI domowym(na nim jest cały monitoring) i inne ustawienia gdy korzystam z internetu z komórki. I teraz ciekawostka: Ten sam obraz gdy raz logujemy się przez WIFI z domu, a drugi raz przez net z komórki, jest zupełnie różnej jakości (obraz pokazany na tel połączonym przez wifi jest zdecydowanie gorszej jakości niż jak na tym samym telefonie łączę się z netem przez sieć komórkową). I jest to problem niezależny od telefonu i kamer, bo sprawdziłem. Może ktoś zaobserwował podobny problem?
    b) Mam obecnie do Liveboxa podłączony 1 rejestrator (do jednego z portów pod RJ45 (PORT 1). Do drugiego z portów Livebox (PORT 2) jest podłączony kolejny router (dla komputerów w innym pomieszczeniu). I teraz pytanie - czy jeśli do tego routera wifi (w innym pomieszczeniu) podłącze drugi rejestrator to czy będę mógł z niego korzystać? Ten PORT 1 pod rejestrator jest specjalnie skonfigurowany. Teoretycznie teraz ten PORT2 pod router nie ma żadnej konfiguracji. Jak podłącze kolejny rejestrator powinienem go skonfigurować. Czy będzie nam nim wiec działał i router (dla komputerów wifi) i rejestrator?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
  • Helpful post
    zuczek1987
    Level 23  
    Odnośnie pytania pierwszego to zapewne w aplikacji do podglądu masz ustawiona dwa różne strumienie. Zapewne w podglądzie WIFI masz ustawione Extra Strumień Natomiast poza domem pewnie masz ustawione Główny strumień.
    Odnośnie pytania drugiego to tak jest to możliwe.
    Podłączasz rejestrator do drugiego routera ustawiasz mu adres i zmienisz porty na przykład : 38888, 38889
    teraz konfigurujesz ten drugi router aby oba rejestratory były widoczne w obu sieciach a następnie odpowiednio livebox-a aby oba były widoczne na zewnątrz i wszystko hula :)
    clearbent
    Level 7  
    Dziekuje za info:
    a) to co Pan wskazał dokładnie pomogło. Obraz teraz igła.
    b) tutaj sprawdzę, ale jeśli jest taka możliwość, będę całość rozbudowywał i w razie pytań zwracał się o poradę.