Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-42AS600E/ Pal na NTSC

truskawa1991 21 Lut 2015 16:19 417 2
  • #1 21 Lut 2015 16:19
    truskawa1991
    Poziom 1  

Kochani,

jestem w kropce. Kupiłam właśnie Nintendo wii. Niestety po podłączeniu okazało się że obraz nie odbiera w kolorze. Dowiedziałam się że problem tkwi w systemie odbierania obrazu przez telewizor. Mój telewizor ma jakiś system Pal a potrzebny jest NTSC. Przejrzałam wszystkie możliwe funkcje w tv i nie znalazłam miejsca w którym mogłabym to zmienić. Może ktoś z was ma doświadczenie z takim tv i mógłby mi pomóc?

0 2
  • #2 21 Lut 2015 17:56
    romeok01
    Poziom 35  

Łączysz to kablem, który ma 3 końcówki chinch: zółtą, czerwoną i białą ?

Ustawień PAL i NTSC nie zmienia się w telewizorze, albo obsługuje 2 systemy albo tylko jeden. Jest to nowy typ telewizora i powinien obsługiwać 2 systemy PAL i NTSC.

Jak w telewizorze jest wejście component, to kup kabel component do wii, cena na Allegro 15 zł, zobacz na takim połączeniu i z róznymi ustawieniami obrazu w wii.

Panasonic TX-42AS600E/ Pal na NTSC

0
  • #3 22 Lut 2015 03:56
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg specyfikacji ten telewizor ma możliwość odtworzenia sygnału video NTSC.

Moim zdaniem, jeżeli do podłączenia jest użyty kabel Cinch o wtyczkach koloru żółtego, czerwonego i białego, to proszę podłączyć je do gniazda AV2. W przypadku tego gniazda wtyczkę żółtą proszę podłączyć do gniazda oznaczonego "Y".
    Po podłączeniu w telewizorze wybrać gniazdo AV2. Przy wyborze tego gniazda powinno być tam dodatkowe menu -> Component i Composite . Proszę wybrać Composite.
    Piszę "powinno" bo instrukcja telewizora nie jest zbyt drobiazgowa. A telewizor powinien automatycznie przestawić się na NTSC.
    Jeżeli są użyte inne kable, to proszę zamieścić ich zdjęcie.

0