Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złamanie hasła - Logowanie na komputer bez znanego hasła

adam998 21 Lut 2015 17:05 1512 14
  • #1 21 Lut 2015 17:05
    adam998
    Poziom 25  

Witam
    Panowie jestem w szoku powiem dlaczego.... Komputer Windows 8.1, trzy konta użytkowników dwa konta podstawowe i moje konto administratora wszystkie z hasłami. Hasła założyłem dlatego że mój 14 letni syn zamiast w nocy spać i wysypiać się do szkoły wchodził sobie w nocy na komputer i grał do 5 rano :-) niestety ku mojemu zdziwieniu mimo że jest hasło wchodzi sobie jak mu się podoba. Może mi ktoś to wytłumaczyć jak to jest możliwe ?

0 14
  • #2 21 Lut 2015 18:20
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Konto zabezpieczone hasłem nie jest trudne do złamania - w sieci sporo informacji o tym jak tego dokonać.
    Lepiej zainstaluj dobry program kontrolujący pracę komputera lub zabezpiecz hasłem uruchamianie komputera już z poziomu BIOS, jeśli taka możliwość jest.

0
  • #3 21 Lut 2015 18:33
    adam998
    Poziom 25  

DriverMSG napisał:
    Konto zabezpieczone hasłem nie jest trudne do złamania - w sieci sporo informacji o tym jak tego dokonać.
    Lepiej zainstaluj dobry program kontrolujący pracę komputera lub zabezpiecz hasłem uruchamianie komputera już z poziomu BIOS, jeśli taka możliwość jest.

Mam też kontrolę rodzicielską włączoną w Windows 8 która blokuję dostęp do konta użytkowników więc jeśli zaloguj się na swoje konto to konto nie ma dozwolonego czasu więc wyskakuje komunikat poproś o więcej czasu żeby to zrobić trzeba wpisać hasło administratora.....

0
  • #4 21 Lut 2015 18:54
    ziutek182
    Poziom 10  

Wpisz hasło na BIOSIe i komp dalej nie ruszy.
    Jak jest na systemie to pewnie uruchamia w trybie awaryjnym i hula do woli.
    Z BIOSEM będzie miał troche problemu.

0
  • #5 21 Lut 2015 20:51
    iagre
    Poziom 35  

Jeżeli twój BIOS ma taką możliwość to wyłącz BootMenu i ustaw w BIOSie bootowanie wyłącznie z dysku „C:”. Do puki komputer można bootować z Cd/Dvd jest możliwość zalogowania się na dowolne konto w systemie bez znajomości hasła! Na płycie Hirens Boot Cd jest taki wynalazek jak KonBoot (lub jakoś tak podobnie). Konboot załadowany przed jądrem systemu nadzoruje system tak żeby do dowolnego konta można było zalogować się bez konieczności wpisywania hasła. Nie wiem czy wersja Konboota umieszczona na HBCD ma taką możliwość ale Konboot jest nie tylko dla Windowsa ale również dla Linuksa!

0
  • #6 21 Lut 2015 21:15
    adam998
    Poziom 25  

iagre napisał:
    Jeżeli twój BIOS ma taką możliwość to wyłącz BootMenu i ustaw w BIOSie bootowanie wyłącznie z dysku „C:”. Do puki komputer można bootować z Cd/Dvd jest możliwość zalogowania się na dowolne konto w systemie bez znajomości hasła! Na płycie Hirens Boot Cd jest taki wynalazek jak KonBoot (lub jakoś tak podobnie). Konboot załadowany przed jądrem systemu nadzoruje system tak żeby do dowolnego konta można było zalogować się bez konieczności wpisywania hasła. Nie wiem czy wersja Konboota umieszczona na HBCD ma taką możliwość ale Konboot jest nie tylko dla Windowsa ale również dla Linuksa!

OK a w przypadku kiedy w komputerze napęd CD/DVD jest uszkodzony tak jak u mnie i nie czyta płyt ? Zastanawia mnie konkretnie jak on to robi ?

0
  • #7 21 Lut 2015 21:28
    Robert B
    Poziom 43  

Cały czas powtarzam, że jeżeli dzieci są tak wychowane, że robią co chcą i mają rodziców gdzieś, to mamy później takie efekty, na które sami zapracowaliśmy.
    Ja ze swoimi nie miałem takich problemów. To taki mały OT, jeżeli chodzi o więź między dziećmi a rodzicami.
    Z rzeczy konkretnych hasło na Bios jest najbardziej skuteczne, dopóki syn nie wie, że może zrobić Clear CMOS. Myślę jednak, że wie i dlatego musiałbyś pomyśleć o plombowaniu obudowy lub założenie na nią kłódki.
    Jednak myślę, że nie tędy droga, by wyegzekwować coś od własnego dziecka. Bo jeżeli teraz już nie dajesz rady, to co będzie za parę lat?

0
  • #8 22 Lut 2015 00:04
    iagre
    Poziom 35  

adam998 napisał:
    OK a w przypadku kiedy w komputerze napęd CD/DVD jest uszkodzony tak jak u mnie i nie czyta płyt ? Zastanawia mnie konkretnie jak on to robi ?

Bootować można również z napędów na USB - pendrive, zewnętrzny HD, zewnętrzny Cd/Dvd, itp.

0
  • #9 23 Lut 2015 15:23
    Kiermasz
    Poziom 19  

Ja dodam, że nawet jak wyłączy się automatyczne bootowanie z zewnętrznych nośników to zawsze pozostaje ręczne wywołanie boot menu poprzez jakiś F12 itp. Zależy co producent wyczarował.

Ja obstawiam, że najprawdopodobniej korzysta z trybu awaryjnego. Najprostsze i taka opcja prędzej czy później sama się pokazuje użytkownikowi w windowsach.
    Solucja? Założyć hasło na konto administratora, które widać tylko w trybie awaryjnym i poszukać jakiś pochowanych kont (Zrobionych na potem. Ja bym sobie takie zostawił w razie wykrycia).

Swego czasu też z poziomu ograniczonego konta można było stworzyć dowolne inne (w tym administratora) poprzez narzędzia administracyjne w panelu sterowania.
    Za czasów XP sam tak robiłem. Czy dalej tak można? Nie mam pojęcia.

Moim zdaniem najlepszą metodą jest przyciąć internet na routerze do żałosnych 128kbps lub nawet 64kbps i problem sam znika. Do routera znacznie ciężej się dobrać niż do PC i BIOS.
    Ani nie pogra on-line bo ping go zabije we wszystkim chyba, ani nie poogląda YT.
    O ile istnieje taka możliwość u Kolegi.

Ewentualnie hasło na BIOS + kłódka, jak pisali przedmówcy.
    Przywodzi mi to na myśl pojazd Jasia Fasoli i jego "systemy" zabezpieczeń :D

0
  • #10 23 Lut 2015 17:09
    1962713
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 23 Lut 2015 17:45
    melanchel
    Poziom 27  

Wszystko można kontrolować. :D
    http://www.predator-usb.com/predator/en/index.php
    "PREDATOR może zablokować konta użytkowników zgodnie z godzinowym, dziennym lub tygodniowym harmonogramem , każdy z własnym harmonogramem.
    PREDATOR może wysyłać komunikaty alertów przez e-mail.
    PREDATOR może zrobić zdjęcie osoby, która stara się korzystać z komputera i dołączyć go do wiadomości e-mail lub przesłać je do zdalnego serwera."

0
  • #12 23 Lut 2015 18:17
    marek003
    Poziom 40  

Ale wchodząc w tryb awaryjny predator nie uruchomi się. Mając wtedy "moc" administratora można go wyłączyć.

Dla chcącego (i wiedzącego/sprytnego), nic trudnego.
    Możemy się tak przebijać pomysłami zabezpieczeń i ich obejściami w nieskończoność.

A ja osobiście uważam, że korzysta z własnego systemu na pendrive.

Nawet wyłączanie/zabieranie routera może nic nie dać bo można za parę złotych podłączyć inny router i po "zabezpieczeniu".

Jedyna opcja o której już ktoś wspomniał to rozmowa z dzieckiem i wprowadzenie zasad. Inaczej się nie da.

0
  • #13 23 Lut 2015 19:01
    1962713
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 23 Lut 2015 20:33
    Kiermasz
    Poziom 19  

Jeszcze naszła mnie taka myśl:
    Ewentualnie można sprezentować młodemu komputer, który delikatnie mówiąc niezbyt nadąża za postępem.
    Taki gracik na AMD 1.6GHz i ddr1/1GB z grafiką klasy radeon 9550 na agp skutecznie oducza grania w gry. Żadna z najbardziej uzależniających gier obecnie na tym nie pójdzie.
    Wpakować w to coś pokroju windowsMX v6 (nieoficjalna, odchudzona wersja XP) aby jakoś komfortowo hulało i nie ma bata, grać nie będzie. Pewnie nawet w przeglądarce nie pogra przy dzisiejszych wymaganiach flash playera.

Dobry PC zaś skonfiskować i nawet nie dawać go dotykać.

Odpadają problemy walki o komputer i wszelkie fortyfikowanie się.

Przedkładam ten pomysł, który powstał jako luźna myśl przed szanowne grono.

0
  • #15 23 Lut 2015 21:07
    jarusz85
    Poziom 18  

adam998

Czytając Twój temat o mało nie padłem ze śmiechu ponieważ miałem podobny problem w zeszłym roku z bratankiem.
    Zaznaczam że chodzi mi o kompa stacjonarnego (PC) i niemożność ingerencji do wewnątrz.
    W najgorszym wypadku łańcuch i kłódka na blachy obudowy.

Karta PCI "netpower card" : http://arkomp.com/recovery/index.php?url=netpower.php

Nie wiem jak jest pod W8 ale pod W7 każdej wersji nawet jak się włamie Tobie do kompa i i niech sobie gra ale to jest tylko wirtualnie, on tego nie wie bo gra onlive i myśli że wszystko co zdobył to jest jego.
    Rozczarowanie kiedy znowu odpali gierkę i stan jest początkowy od kiedy zaczynał.
    I tak jest za każdym razem, może to go zniechęci.
    Napisz do nich czy mają wsparcie na W8 na W7 działa idealnie.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów