Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2250 - regeneracja tonera

17 Maj 2005 09:58 6331 13
  • Poziom 16  
    Witam w najbliższych dniach pojawią się w dobrych cenach drukarki SAMSUNG ML-2250 - w cenie ok 600 zł brutto /promocja/. Orginalne tonery tj. ML-2250D5 5k sa stosunkowo wydajne w cenie 350 zł brutto w detalu. Tonera w rekach nie miałem ale w agawie znalazłem smartchipy. Czy ktoś już regenerował te tonery ??? Jak wygląda sytuacja z tymi chip-ami ???

zmieniłem temat
    kosmita
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wszystko dobrze chodzi, tylko czyść listwy dozujące toner, bo odkłada sie na nich nagar i druki wychodż kiepskie, chipy z Agawy są OK
  • Poziom 27  
    Witam Na tonerze z Agawy Lepiej wychodzą półcienie niż na oryginale!!!
    Regeneracja polega na odkręceniu 4 śrubek, przeczyszczeniu i wsypaniu nowego tonera, no i chipek. Regeneracja prostrza niż w HP.
  • Poziom 16  
    Co do regeneracji tonerów samsunga to faktycznie - miodzio :-))) najbardziej interesuje mnie ten chip z agawy. Czy przy każdej regeneracji trzeba go wymieniać - czy wystarczy raz (np. czy ten alternatywny chip nie zlicza i zostanie na stałe).
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Chip z agawy jest na 8 tysięcy stron i trzeba wymieniać za każdym razem.
  • Specjalista - kserokopiarki
    ...a opanowałeś programowanie? Czy to jest jak z CLP-510?
  • Poziom 18  
    Chip jest takiej konstrukcji jak w SCX-4200, na moim są starte napisy, ale zgaduję, że zrobiony jest na 24C04 - programuję go Willemem.

Mam wsady do SCX-4200 i do 4720 i teraz się zastanawiam jak jest z tym 2250 - w drukarce ML-2250 nie ma styków, więc chip nie jest potrzebny, ale prawdopodobnie siedzi tam, ponieważ ten kartridż pasuje również do innych modeli drukarek.
  • Poziom 11  
    za pierwszym razem wymieniłem chipy z agawy następne napełnienia robiłem bez wymiany działa wszystko ok scx 4200 wyświetla "toner empty"
    a ML 3050 świeci czerwona lampka
    drukują bezproblemowo
  • Poziom 18  
    No tak, ale skoro mam wsady, to wolę zaprogramować te chipy i mieć pewność, że "Pani Basia" poradzi sobie z drukarką i nikt nie odniesie mi napełnionego tonera, że po dwóch dniach się skończył :)

Więc tak jak mówiłem, programuję SCX-4200 i SCX-4720 a ktoś tu wspomniał o chipach na 8tys. stron, to bym na taki reflektował :)

Jak jutro będę miał chwilkę w pracy, to wrzucę moje wsady.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    te drukarki nie potrzebują chipa a przynajmniej te które maja moi klienci i nie wola "brak toneru" czy "toner empty". po prostu odkręcam, czyszczę wyciągając wszytko co się da i składam potem nie ma żadnego problemu a kopie są miodzio na tonerze poliestrowym z agawy :) trzeba tylko pamiętać by dobrze wyczyścić wszystkie metalowe elementy i nasmarować wazelina techniczna co oprócz dobrego smarowania przewodzi i nie ma problemu ze kartka jest biała mimo ze pełny toner.