Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat 1.9 tdi 110 afn 1997

21 Lut 2015 20:06 5652 3
  • Poziom 2  
    witajcie mam problem z passatem przed rozebraniem rozrządu ciężko odpalał długo krecił,kąt wtrysku był ponad 116 udało sie skorygować na 96 ale dalej sie nie dało więc postanowiłem przy okazji kupić nowy rozrząd i ustawić jak fabryka przykazała..ustawienie rozrządu na znaki na skrzyni zero górny wałek na płaskownik z tyłu no i pompa na ten otwór co widać na foto...i tu ku zaskoczeniu passat nie ma nawet chęci zapalić..kręci bez reakcji..koło pompy nie zgrywało się na znak( otwór) o 2 ząbki chciałem skorygować a pompa jakby przeskoczyła.
    ruszając szajbą koła pompy za tym otworem czuć już opur
    ktoś ma jakieś pomysły co boli autko??
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Kółko wałka rozrządu ściągłeś ze stożka na czas ustawiania? Opór na pompie będzie, co 1/4 obrotu przeskok, tłokorozdzielacz ma dwie silne sprężyny, cofające go w dołki tzw. fali. Wyjmij wrtryskiwacz 1 cylindra, wsadź w to miejsce suwmiarkę, "zero" w okienku skrzyni biegów ma się pokrywać z GMP. Potem wykręć śrubkę na szczycie głowicy pompki i zaaplikuj tam czujnik zegarowy - ustalisz faktyczną pozycje tłokorozdzielacza w stosunku do GMP tłoka. Jeśli pierwotnie palił z pompa przestawioną o 2 zęby, to cudów nie ma - coś jest przekombinowane.
  • Poziom 2  
    dokładnie opór jest co kawałek obrotu.znaki pokrywają się na skrzyni z górnym wałkiem ..problem ze nie mam czujnika zegarowego.coś było kombinowane z pompą napewno.wydaje mi się zę sie rozstroiła.w tej chwili pompa jest na maxa w prawo na tych fasolkach i co mnie dziwi nie można jej cofnąć w stronę silnika ,jakby coś ją trzymało.koła żadnego nie odkręcałem

Dodano po 20 [minuty]:

do korekty konta wtrysku odkrecamy z przodu 2 sruby 13 od tyłu jedna 13 i miedzy rurkami wtryskiwaczy jedna 12 czy gdy te sruby popuszcze i przekrece kołem pompy cos sie stanie?pompa sie rozstroi??

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

bez czujnika zegarowego jest możliwość ustawienia? jak ustawie pompę na znak i np nie odpala,to czy korektą przestawienia pompy w prawą lub lewą o ząbek jest nadzieja? niewiem czy wolno krecic mi z popuszczoną srubą 12 tam gdzie wkreca sie czujnik zegarowy?
    może coś stało sie z przestawiaczem zacioł się?
    czytam tyle forum a żadnej podpowiedzi tak trafnej kolega robokop powiedział konkretnie lecz problem z dostaniem czujnika zegarowego.
  • Poziom 2  
    witajcie po porządnej kawie doszedłem co dolegało passatowi.
    Rozrząd ustawiony na znaki czyli górny wałek na płaskownik z tyłu(jest tylko jedna możliwość wsadzenia płaskownika)dolny wał na znak zero pokrywający się z obudową skrzyni a pompa cóż ktoś kiedyś żle wsadził pompę gdyż otwór w niej nie zgrywał się z wejsciem na bolec.ustawiając tak na fabrycznie auto za chiny nie odpali,a dlaczego? otóż dlatego że ktoś majstrował i koło pasowe pompy jest obrócone o 160 stopni w lewo !!!! na foto widać poniżej.

co do konta wtrysku dynamicznego ustawiony i wacha sie 49-51 odpala od strzała i chodzi ciszej jak przed zakupem passata( tata kupił go miesiąc temu) miał problemy z odpalaniem kont miał ponad 100 !!!

temat ogarnołem ;-) vw passat 1.9 tdi 110 afn 1997