Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iveco daily 35 - Brak świateł drogowych,kierunkowskazów

21 Lut 2015 20:42 3810 4
  • Poziom 9  
    W moim iveco znowu popaliły się styki od tego modułu pod kierownicą nowa kosztuje 540zł już raz wymieniłem na nową, czy da się to jakoś obejść albo założyć tradycyjną od tego starszego daily bo jeżdżąc w dzień nie widać czy migają mi kierunki a w mieście taka jazda jest trochę nie bezpieczna. Proszę o jakieś porady i z góry dziękuję.
  • Poziom 21  
    Wszystko się da, zawsze można zamontować osobny modół kierunkowskazów np. z fiata sieny jest bardzo prymitywny przekaźnik z elektroniką (przerywaczem) wystarczy znaleźć w skrzynce lub w boczku pod pedałami kable od kierunków i podłączyć przekaźnik i będzie to najbardziej oszczędna metoda naprawy trzeba tylko wiedzieć co i jak podłączyć.
    Światła mijania to już żaden problem pod maską zamontuj, weź zwykły przekaźnik 20A na cewke przekaźnika plus i masa z żarówki pozycyjnej a plus na styki załączane to ze skrzynki po bezpieczniku daj, po załączeniu pozycji załączą się mijania takie proste obejścia montuje czasem w Dodgach i w peugeotach z powodu kosztów naprawy.
  • Poziom 9  
    Może nie tak szybko, bo nie znam się aż tak na elektryce w tym samochodzie, kable od kierunków to wiem które wychodzą z pod kierownicy, i czy jeżeli podłącze tam przekaźnik to będzie działało ???
  • Poziom 21  
    Skoro masz kable pod kierownicą na których masz prąd na lewy i prawy kierunek tylko powiedz czy jest to przerywany prąd (impulsy) to wystarczy podpiąć nawet zwykły przekaźnik bez przerywacza i w boczku wlutować się w kable od kierunków, tylko będzie ciężko znaleźć bo nie ma tam prądu i trzeba ostrożnie podać tam plusa by sprawdzić które to są kable (kierunki zaświecą).
  • Poziom 9  
    myślałem że tam są kable przed tą kasetą ale ona jest wsuwana i z tej kasety dopiero wychodzą kable które są upalone w tej kasecie, więc znowu 500zł trzeba wyciągnąć z kielni, chyba sprzedam ten samochód bo te daily to wielki nie wypał ciągle coś się psuje w tej elektryce jak nie rozruszniki alternatory to światła wycieraczki albo problemy z podgrzewaniem świec....