Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha A-520 Yamaha AX-550 czy Yamaha AX-570?

22 Feb 2015 00:51 3558 12
  • Level 9  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie tych wzmacniaczy.
    Nie wiem który wybrać a nie mam za wiele czasu na decyzję...
    Chciałbym poznać kilka opinii na temat tych wzmacniaczy, który najlepszy oraz jak to powinno wyglądać cenowo by nie przepłacić.
    Bardzo proszę o pomoc ponieważ zależy mi na dobrej jakości dźwięku.
    Pozdrawiam.
  • Computers FAQ editor
    Najważniejsze pytanie: jakie kolumny chcesz tym wzmacniaczem zasilić? Wszystkie te wzmacniacze to nie jest raczej niska półka więc powinny oferować dobrą jakość dźwięku.
  • Level 9  
    Chwilowo będę tym napędzać Magnaty Monitory C lecz padł pomysł na stx'y podobne do takich jakie ma Junior300 czyli monitorki na głośnikach GDN-14-100-8-SCX i GDWK-10-200-8-PJ.
    Na początek chciałem zrobić zestaw 2.0 lub 2.1 (skrzynie basową mam) lecz myślałem, że jeśli po dłuższym czasie się uda to zrobię zestaw 5.1 na tych głośnikach.
    Więc jeśli będzie już 5.1 to myślałem nad wymianą Magnatów na Altusy...
    Więc gama kolumn jest trochę szeroka i różna jest ich półka.
    Gdy wpadnie zestaw 5.1 na Stx to pewnie wleci jakiś inny amplituner lecz chcę się na chwilę obecną skupić na jednej parze tych głośników i stąd moje pytanie.
    Domyślam się, że wybór nie będzie łatwy ale proszę o pomoc.

Obecne Magnaty napędzam wzmacniaczem VoiceKraft VK-240 Które wraz z głośnikiem bassowym jakoś dają radę i o dziwo mają dobry dźwięk, lepszy niż miałem z jakiegoś niemieckiego procesora dźwięku wraz z korektorem Diory którego niestety już nie mam.
  • Level 29  
    Z tych trzech Yamaha AX 570.
    Musisz sie zdecydować czy chcesz Stereo czy KD. - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
    Altusy i stx-y sobie podaruj.
    A ten VoiceKraft VK-240 gra dobrze bo chyba wielu zestawów to ty nie przesłuchałeś.
    Jego również odradzam.
    A ta skrzynia basowa to co to za wynalazek ?
  • Level 9  
    Nie napisałem, że są dobre tylko, że jakoś to gra. Owszem może nie słuchałem wielu zestawów bo nie jestem audiofilem, słucham różnego rodzaju muzyki co prawda nie za często jestem w domu ale chciałem sobie sprawić jakiś 'lepszy' sprzęt...
    To co polecasz zamiast Altusów i Stx'ów Panie kolego?
  • Level 29  
    Na Pana trzeba mieć siano i wyglad ;)
    Ale do rzeczy kolumn szukaj np: Heco, Canton,B&W,Celestion,Elac,MB Quart,Infinity,Dali,T+A Criterion.
  • Level 9  
    Pytam o opinię a nie o krytykę ;)
    Z tego co mi wiadomo forum jest po to by się czegoś dowiedzieć.
    Ale do rzeczy. Dlaczego odradzasz Altusy i Stx'y? Nie ma to być jakiś super sprzęt za duże pieniądze bo to nie o to chodzi by pokazać rachunek za sprzęt znajomym tylko, żeby cieszyć ucho muzyką.
    Oglądam także tyle filmów co słucham muzyki i nie do końca jestem zdecydowany jeszcze co to ma być dokładnie za sprzęt.
    Są różne za i przeciw jak zawsze ale jak wiadomo każda osoba oczekuje czegoś innego.
    Może i to jakoś zagra ale ma zagrać dobrze.
  • Level 29  
    Właśnie po to jest forum. Nie krytykuje tylko szukam dla Ciebie najlepszego rozwiazania.
    Jeśli poczytasz np opnie o Altusach i Stx bedziesz wiedział o czym mowie.
    A jezeli jak sam napisałeś ze ma to zagrać dobrze to wedz że z Altusami i Stx nie zagra to dobrze.
    Własnie nie jestes zdecydowany i odnosze wrazenie ze sam nie wiesz czego chcesz.
    Zachęcam do lektury https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
  • Level 9  
    Owszem masz rację, nie jestem zdecydowany i nie do końca wiem czego chcę. Bardziej chciałbym postawić na muzyce. Szukam najlepszego połączenia do tego wzmacniacza który polecasz. Chciałbym żeby ten zestaw pograł u mnie długo i żebym był z niego zadowolony...
  • Level 9  
    Myślę, że jakieś 600-700 zł. Nie chciałbym na dzień dzisiejszy wydawać większej kasy ale jak to się zmieni zaraz dam znać.
  • Level 29  
    To luknij na 1 link który podałem we wcześniejszym poście.
    Również podałem kilka marek na samym początku.
  • Level 8  
    Z czystym sumieniem polecam ci ax 570