Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF1600NHW nie wiruje.

bossmax 22 Lut 2015 09:55 2121 2
  • #1 22 Lut 2015 09:55
    bossmax
    Poziom 14  

Witam. Trzy lata temu zakupiłem pralkę samsung WF1600NHW. Przez te trzy lata ani razu mnie nie zawiodła, tj. mojej żony. W zeszłym tygodniu pralka się zawiesiła na 9-wiątej minucie do końca, tuż przed wirowaniem. Kręciła po mału raz w prawo, raz w lewo, zamiast wirować. Tak przez godzinę a nawet i dłużej gdybym jej nie wyłączył. Wyłączenie nic nie pomogło musiałem ubrać z bębna kilka rzeczy i dopiero w tedy odwirowała. Wczoraj sytuacja się powtórzyła. Chciałbym zaznaczyć że pralka ma czujnik wagowy, ale pralka na 100% nie była przeładowana, ani za pierwszym razem ani za drugim.Pralka normalnie wypuszcza wodę,tylko brak tego wirowania. Pralka ta mieści 6 kg. prania a zacina się przy kilku koszulkach i jednych spodniach. Moje pytanie co uległo awarii w tym sprzęcie? Na logikę podejrzewam czujnik wagi. Czy i gdzie go znajdę? A może koledzy się już z tym problemem spotkali i jest inna przyczyna? Pozdrawiam

3 2
  • #2 22 Lut 2015 10:19
    TONI_2003
    Moderator

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę i jako główną przyczynę np. faktu, iż może pasek domaga się wymiany?

0
  • #3 22 Lut 2015 12:44
    bossmax
    Poziom 14  

Nie brałem pod uwagę paska ponieważ, gdyby to on, to by się slizgał a silnik by zasuwał. Silnik nie przespiesza lecz kręci pomału. Sprawdzę bo może się myle, dlatego piszę na forum by odnaleść przyczynę.

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Pasek ok. Jest w idealnym stanie. Dobrze naciągnięty. Przestawiłem tylko o dwa rowki dalej by mocniej naciągał. Wszystkie wężyki drożne, hydrostat drożny i sprawny. Zobaczymy jak ją obciąże praniem.

2