Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria zasilania (uszkodzone gniazdko?)

Equity 22 Lut 2015 10:58 303 1
  • #1 22 Lut 2015 10:58
    Equity
    Poziom 1  

Witam,

Zwracam się do Was z gorącą prośbą.
    Od jakiegoś czasu ulegają uszkodzeniu moje urządzenia audio/wideo. Najpierw zaczął charczeć amplituner Harmana - po włączeniu po prostu głośno bzyczy. Początkowo myślałem, że po prostu się zepsuł, ale niedługo później padł telewizor - miga dioda zasilania i nie daje się włączyć. Podłączyłem drugi telewizor i również na nim zaczęły dziać się dziwne rzeczy (objawy jak we wcześniejszym TV - latają klatki, jak by zrywał synchronizację). Skojarzyłem, że może to być problem z gniazdkiem elektrycznym. Zauważyłem, że jak podłączam do tego samego gniazdka (przez rozgałęźnik) laptopa to nie działa mi pad (ten pod klawiaturą zamiast myszki), po odłączeniu od gniazdka działa normalnie.
    Nie mam kompletnie pomysłu co z tym zrobić... Boję się, że elektryk pomierzy napięcia i wszystko będzie OK. Macie duże doświadczenie, czy ktoś ma pojęcie co to może być? Jak się za to zabrać?
    Przepraszam jeśli to nie właściwe miejsce, ale jestem w totalnej desperacji...
    Z góry wielkie dzięki za pomoc!

0 1
  • #2 22 Lut 2015 11:03
    spinacz
    Poziom 38  

Equity napisał:
    Boję się, że elektryk pomierzy napięcia i wszystko będzie OK.
    Jak tak tylko zrobi to żaden elektryk, wzywaj śmiało niech posprawdza co się dzieje i niech dokona pomiarów instalacji jak i parametrów zasilania. Bez tego nikt Ci nie wywróży co się u Ciebie dzieje.

0
  Szukaj w 5mln produktów