Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC Genius g-bat 400 - Nie mogę zaprogramować pilota.

22 Lut 2015 13:53 4200 2
  • Poziom 18  
    Posiadam napęd faac g-bat 400 z odbiornikiem RP2 868 SLH oraz piloty XT2 868MHZ. Po wciśnięciu przycisku z płytki radiowej dioda zaczyna migać, po puszczeniu przestaje świecić. Jeśli przytrzymam na dłużej >10s. wtedy dioda zaczyna migać kilka razy szybciej. Jeśli podczas migania diody wcisnę przycisk na pilocie to dioda świeci się ciągłym światłem (do momentu puszczenia przycisku na odbiorniku). Na płytce są dwa przyciski - oba reagują identycznie. Piny 11 i 14 na płycie rozłączyłem. Brama otwiera i zamyka się po zwarciu wejść 9 i 14 (otwiera się) 10 i 14 (zamyka się). Proszę o pomoc czy mam niedziałający odbiornik czy ja coś źle robię? Niestety instrukcja jest po włosku i nic z niej nie rozumiem, a w internecie do konkretnie mojego modelu instr. nie znalazłem. FAAC Genius g-bat 400 - Nie mogę zaprogramować pilota.
  • Poziom 17  
    1. Wypinasz kostkę z centralki od zabezpieczeń (fotokomórek) żeby podczas programowanie brama nie działała.
    2. Przyciskasz i puszczasz na płytce radia przycisk SW1 jeśli chcesz zaprogramować kanał 1 jeśli kanał 2 to SW2.
    3.Masz 10 sekund na przyciśnięcie przycisku na pilocie w celu zaprogramowania.
    4.Po przyciśnięciu przycisku dioda na płytce radia zamruga i masz kolejne 10 sekund na zaprogramowanie kolejnego przycisku.
    5.Po ostatnim pilocie czekasz 10 sekund żeby sterownik wyszedł z trybu programowania.
    Tyle jeśli chodzi o radio.
  • Poziom 18  
    ok, już wiem. Najpierw należy znaleźć pilota MASTER. Żeby to zrobić trzeba nacisnąć przycisk. Jeśli dioda mignie dwa razy- to jest to pilot master i można go użyć do programowania centrali.
    Teraz naciskamy obydwa przyciski na pilocie master (lub P1 i P2 jeśli pilot posiada 4). Dioda na pilocie powinna zacząć migać. Teraz trzeba nacisnąć przycisk na odbiorniku -zacznie migać czerwona dioda. Podczas gdy miga dioda na centrali trzeba nacisnąć przycisk na pilocie. Puścić przycisk na centrali. Dioda na centrali powinna zaświecić się na centrali na sekundę. Pilot MASTER zaprogramowany. Tak samo postępujemy dla kolejnych przycisków.

Dodano po 1 [minuty]:

Mateusz opisał procedurę dla pilotów 433MHZ i nie działa ona z pilotami 868mhz. Mordowałem się z centralką przez kilka godzin stosując procedurę dla 433Mhz.