Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa akumulatora wkrętarki DeWALT

22 Lut 2015 14:34 3570 8
  • Poziom 6  
    Witam, mam wkrętarkę DeWALT z akumulatorem takim jak na zdjęciu.

Naprawa akumulatora wkrętarki DeWALT

Niestety, zakończyły swój żywot, czy jest jakiś sposób żeby je naprawić i czy jakiś zamiennik z Allegro się nadaje?
  • Poziom 30  
    Możesz go rozebrać (jeśli się da) i wymienić same ogniwa :) Z tego co wiem, to są dostępne.
  • Poziom 6  
    Słyszałem o tym ze tak można tylko za bardzo nie wiem jakie te ogniwa maja być
  • Poziom 30  
    Rozbierz, wymontuj stare, i na ich podstawie dobierzemy nowe :)
  • Poziom 6  
    Rozebrałem je i tam nic specjalnego nie jest napisane tylko gdzie zostały wyprodukowane
  • Poziom 30  
    Daj ich zdjęcie, nie chodzi o napisy.
  • Poziom 22  
    Jeżeli aku masz rozebrany to teraz poszukaj uszkodzonego ( -nych) ogniwa : miernikiem zmierz napięcia na wszystkich ogniwach. te bez napięcia , z widocznymi śladami wylania , solą przy plusie te te do wymiany.
    Naprawa bez zgrzewarki dość kłopotliwa.
    Może gdzieś kupisz cały wkład ze zgrzanymi ogniwami do tej baterii- szukaj jest to łatwiejszy sposób naprawy, no ale dość kosztowny.
    pozdro Slawek
  • Poziom 13  
    Bez rozbierania wiadomo że w środku jest 15 ogniw, każde po 2400mAh.
    Po rozebraniu zobaczyłeś jak należy połączyć nowe ogniwa.
    Wymiana tylko kilku najbardziej uszkodzonych jest bez sensu bo pozostałe stare mając większą rezystancję wewnętrzną ograniczą pełne naładowanie nowych ogniw..
    Lutowanie blaszek łączących polecam tylko doświadczonym-trzeba uważać aby nie przegrzać .
    Najlepszy sposób to zgrzewanie, wiadomo mało kto ma zgrzewarkę w domu.
    Na znanym wszystkim portalu aukcyjnym można kupić lepsze i gorsze jakościowo ogniwa, czasami sprzedawca oferuje gratis zgrzanie ogniw wg, schematu jaki potrzebujemy .