Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału RF wychodzącego z modemu ONT Inea.

kuchaty 22 Lut 2015 14:36 852 4
  • #1 22 Lut 2015 14:36
    kuchaty
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym doprowadzić sygnał RF pochodzący z modemu światłowodowego INEA do drugiego pokoju w którym będzie kolejny dekoder (taki multiroom).
    Chciałem sygnał RF wprowadzić na końcówkę SAT na gniazdko podtynkowe do którego podłącze dekoder i zwykłe radio i z którego sygnał przekazywany byłby do drugiego pokoju (około 15m) w którym mógłbym podłączyć drugi dekoder.
    Zależy mi żeby takie rozprowadzenie zrobić właśnie przez gniazdko, żeby nie było na ścianie dodatkowego elementu do rozdzielania sygnału.

Moje pytanie jest takie. Czy za pomocą dwóch gniazdek końcowych np takich (ospel sonata) da radę to zrobić.: Rozdzielenie sygnału RF wychodzącego z modemu ONT Inea.

0 4
  • #3 22 Lut 2015 14:54
    kuchaty
    Poziom 9  

Nie wiem jakie dokładnie urządzenie ONT dostarczy mi Inea. Wiem tylko, że ma ono wyjście RF.
    Oczywiście nie upieram się akurat przy tym gniazdku. Nie mniej jednak chciałbym to rozwiązać właśnie poprze system gniazdek, gdyż rozdzielacze wyglądają nieestetycznie.
    Jeżeli rozdzielacz jest wymagany to najwyżej "podkuje" się trochę ścianę i wprowadzi kabel do gniazdka przelotowego a w drugim pokoju da się gniazdko końcowe.
    Jeśli coś źle rozumuję to proszę mnie poprawić :)

0
  • #5 22 Lut 2015 18:57
    kuchaty
    Poziom 9  

Tzn że mam to zrobić na jakiś trójnikach z końcówkami F? Jakieś konkrety?

0