Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox 360 - Podłączenie głośników i monitora do xbox

ablazer 22 Feb 2015 18:29 7176 20
    ablazer
    Level 10  
    Witam,

jak w temacie. Mam problem z kablami. Chciałbym podłączyć xboxa do monitora i osobno do głośników. Monitor nie posiada wejścia hdmi, co więcej nie konwertuje obrazu z hdmi. Niezbędny więc był adapter hdmi, który zakupiłem:

http://www.komputronik.pl/product/210274/Akce..._adaptery/Delock_adapter_HDMI_A_M_VGA_F_.html

Następnie poprowadziłem kabel VGA do wejścia sub-d w monitorze - obraz działa.

Pojawia się jednak problem z dźwiękiem, mam kabel (http://sklepwideo.pl/images/kabel_sony_182315651.jpg) i tym kablem planowałem dodatkowo podłączyć dźwięk.

Natrafiłem jednak na kilka tematów, z których wynika, że nie mogę korzystać równocześnie z wyjścia hdmi i a/v w xbox360.

Jakie jest teraz najlepsze wyjście? Co dokupić, jak to zrobić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    McMarycha
    Level 31  
    Jest specjalny kabel VGA do xbox'a wpinany w wyjscie av z tylu konsoli.
    ablazer
    Level 10  
    McMarycha wrote:
    Jest specjalny kabel VGA do xbox'a wpinany w wyjscie av z tylu konsoli.

Rozumiem, że wpinany w hdmi z tego co widzę na obrazku, tak?
    Czy ten kabel jest od razu adapterem? Ponieważ kupiłem podobny kabel na allegro i nie działa...
    sosarek

Level 43  
    Nie do HDMI ale do gniazda Composite - i te kable z reguły nie działają.
    Sirius27
    Level 19  
    Jak masz xbox 360 w wersji z HDMI to zdecydowanie lepszą opcją będzie kupić przejściówkę HDMI - D-SUB w wersji z audio . (lepszy obraz jest niż na kablu VGA )
    Koszt takiej przejściówki na Allegro to około 40 zeta z przesyłką .

Ta z komputronika przejściówka co ją wskazałeś to lipa jest bo nie ma audio i droższa na dokładkę .
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Kabel hdmi-vga faktycznie może nie działać, lecz kabel z postu #2 powinien (o ile sam kabel, konsola i monitor są sprawne) normalnie działać - sprawdzane na starym samsungu syncmaster 710N (o ile mnie pamięć nie myli) oraz eizo s2431w. Kabel normalnie wysyła sygnały zgodne z VGA (włącznie z synchronizacją V i H). Dużej różnicy między VGA a hdmi raczej nie ma. Przy połączeniu się przez hdmi trzeba kupić przejściówkę na audio podpinaną pod złącze AV. Wtedy będzie i obraz po hdmi i osobne audio. Kiedyś osobiście to sprawdzałem. Wyszukaj xbox hdmi audio adapter - to jest to co tobie potrzebne, ewentualnie kabel z #2 postu - będzie o jedną przejściówkę mniej.
    sosarek

Level 43  
    Sirius27 wrote:
    przejściówkę HDMI - D-SUB w wersji z audio . (lepszy obraz jest niż na kablu VGA )

D-SUB i VGA odnoszą się do tego samego - to to samo złącze.
    Sirius27
    Level 19  
    sylweksylwina wrote:
    Kabel hdmi-vga faktycznie może nie działać, lecz kabel z postu #2 powinien (o ile sam kabel, konsola i monitor są sprawne) normalnie działać - sprawdzane na starym samsungu syncmaster 710N (o ile mnie pamięć nie myli) oraz eizo s2431w. Kabel normalnie wysyła sygnały zgodne z VGA (włącznie z synchronizacją V i H). Dużej różnicy między VGA a hdmi raczej nie ma. Przy połączeniu się przez hdmi trzeba kupić przejściówkę na audio podpinaną pod złącze AV. Wtedy będzie i obraz po hdmi i osobne audio. Kiedyś osobiście to sprawdzałem. Wyszukaj xbox hdmi audio adapter - to jest to co tobie potrzebne, ewentualnie kabel z #2 postu - będzie o jedną przejściówkę mniej.

Kabel HDMI-VGA to ściema która na 100 % nie działa bo niby jak miała by działać skoro HDMI to sygnał cyfrowy a AV w xbox 360 to sygnał analogowy(przejściówki -konwertery mają w sobie dodatkowo elektronikę do prze-konwertowania sygnału cyfrowego na analogowy)

Natomiast kabel AV -dsub z postu nr 2 na 100% będzie działać bo mam takim kablem podłączonego xboxa360 ponieważ moja konsola jest ta najstarsza wersja bez HDMI
    Jeśli się podłącza poprzez HDMI mając odpowiedni konwerter HDMI -Dsub + audio to nie potrzeba żadnych dodatkowych przejściówek AV-Audio do xboxa360 ponieważ poprzez HDMI idze razem obraz+ dźwięk.(ważne!! konwerter HDMI-Dsub powinien być koniecznie w wersji z audio )
    Sam mam tak w domu podłączone ps3 do monitora poprzez konwerter HDMI-Dsub (głośniki podłączam jackiem pod konwerter HDMI-Dsub w którym jest wejście do podłączenia dźwięku poprzez jack) oraz xbox360 kablem AV-VGA+audio + przejściówka z chinch na wejście jack

Pomiędzy samymi wejściami VGA a HDMI wielkiej różnicy w jakości obrazu nie ma bo na obu jest niezły obraz ale pomiędzy obrazem uzyskanym kablem AV-VGA na xbox360 a Ps3 z HDMI jest różnica i to spora ponieważ obraz z mojej ps3 podłączonej poprzez HDMI + konwerter D-SUB jest zdecydowanie bardziej ostry i wyraźny .

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek wrote:
    Sirius27 wrote:
    przejściówkę HDMI - D-SUB w wersji z audio . (lepszy obraz jest niż na kablu VGA )

D-SUB i VGA odnoszą się do tego samego - to to samo złącze.

Wiem o tym ale nie wszyscy to wiedzą wbrew pozorom
    sosarek

Level 43  
    @Sirius27 Chyba nie wiesz, skoro piszesz że na tym samym rodzaju złącza raz sygnał będzie lepszy(jeśli nazwiemy je D-SUB), a raz gorszy(gdy nazywamy go VGA).
    Skoro piszesz o kablu HDMI-VGA(D-SUB) to skąd nagle wzięło się AV w XBOX360?
    Sirius27
    Level 19  
    sosarek wrote:
    @Sirius27 Chyba nie wiesz, skoro piszesz że na tym samym rodzaju złącza raz sygnał będzie lepszy(jeśli nazwiemy je D-SUB), a raz gorszy(gdy nazywamy go VGA).
    Skoro piszesz o kablu HDMI-VGA(D-SUB) to skąd nagle wzięło się AV w XBOX360?

Chyba napisałem po Polsku że słabszy obraz to z powodu kabla AV-VGA xboxa360 ponieważ Ps3 mam podłączone kablem HDMI + konwerter HDMI -Dsub i obraz jest lepszy
    Oj chyba jednak wiem bo oba nazewnictwa są poprawne i oba sa używane a to o czym piszę przetestowałem osobiście na sobie

Tak wygląda konwerter HDMI-Dsub+audio (lub jak kto woli HDMI-VGA+audio xD ) Xbox 360 - Podłączenie głośników i monitora do xbox
    sylweksylwina
    Porównujesz dwie rożne konsole które obraz skalują zupełnie inaczej!!! To że ps3 nie ma wyjścia VGA to nie znaczy że od razu trzeba kupić przejściówkę. Obraz przez przejsciówkę może być gorszy niż jakby bezpośrednio podłączyć przez VGA. Najlepiej jak by monitor miał wejście DVI wtedy przejsciówka dvi-hdmi dala by najlepszy rezultat. A taką przejściówką jak podałeś to i tak będzie sygnał analogowy i tak. Dodatkowo nie wiem jak chcesz wyciągnąć audio z hdmi bez żadnego dac'a (raczej droga rzecz) - Z tego co widzę jest kabelek do podlączenia dwóch ururządzeń, lecz xbox nie ma wyjścia na jack (po za wersją E). Wszystko już napisałem, teraz autor wątku wybierze czy bawi się w przejściówki hdmi-vga+ xbox hdmi audio adapter lub przewód xbox A/V- VGA + audio.
    Ps. Używając dwóch nazw VGA i D-SUB naprzemiennie dajesz po sobie znać że nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Sirius27
    Level 19  
    sylweksylwina wrote:
    Porównujesz dwie rożne konsole które obraz skalują zupełnie inaczej!!! To że ps3 nie ma wyjścia VGA to nie znaczy że od razu trzeba kupić przejściówkę. Obraz przez przejsciówkę może być gorszy niż jakby bezpośrednio podłączyć przez VGA. Najlepiej jak by monitor miał wejście DVI wtedy przejsciówka dvi-hdmi dala by najlepszy rezultat. A taką przejściówką jak podałeś to i tak będzie sygnał analogowy i tak. Dodatkowo nie wiem jak chcesz wyciągnąć audio z hdmi bez żadnego dac'a (raczej droga rzecz) - Z tego co widzę jest kabelek do podlączenia dwóch ururządzeń, lecz xbox nie ma wyjścia na jack (po za wersją E). Wszystko już napisałem, teraz autor wątku wybierze czy bawi się w przejściówki hdmi-vga+ xbox hdmi audio adapter lub przewód xbox A/V- VGA + audio.
    Ps. Używając dwóch nazw VGA i D-SUB naprzemiennie dajesz po sobie znać że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Bajki piszesz na temat różnego skalowania obrazu przez Ps3 i xbox360
    Widziałem podłączony xbox360 poprzez HDMI i obraz buł równie ostry jak na Ps3

Nie no bez przesady monitor z DVI to obecnie nie jest żaden luksus żeby pisać że taki najlepiej mieć ponieważ zdecydowanie lepiej mieć monitor z portem HDMI
    ( nie trzeba się bawić wtedy w żadne przejściówki HDMI-DVI)

Po co miałby dodatkowo wyciągać audio z HDMI ?
    Skoro sam konwerter HDMI -Dsub +audio wyciąga sygnał audio z HDMI właśnie.
    Tak właśnie poprzez konwerter HDMI -Dsub+audio sygnał jest analogowy bo takie jest jego zadanie czyli konwersja sygnału cyfrowego na analogowy
    a co do dsub chciałbyś podłączyć sygnał cyfrowy ? :D

Używając 2 nazw czyli D-sub i VGA doskonale wiem o czym piszę ponieważ obie nazwy są poprawne i używane .
    ( spotkałem się już z sytuacjami że co niektórzy myśleli że VGA i Dsub to kompletnie inne wejścia)
    To raczej ty nie wiesz o czym piszesz :D
    Ja wszystko co napisałem przetestowałem na sobie więc wiem doskonale o czym piszę.
    sylweksylwina
    Chodzi mi o to że i tak na wyjściu jest sygnał analogowy. A napisałem ze dobrze by było jak by osoba mająca problem miała DVI w monitorze bo o ile ona sama kupiła przejściówkę z pierwszego linka to obstawiam że NIE MA hdmi. Co do VGA i D-SUB to masz rację. Tylko nie powtarzaj się że spotkałeś ludzi którzy nie wiedzą że to jest to samo (ja do nich z pewnością nie należę) Laik może się pogubić czytając na zmiane VGA i D-SUB więc używaj tych określeń konsekwentnie. Wystarczyło RAZ napisać że jest to to samo I korzystać z JEDNEGO określenia. To samo jest z Audio-voodoo oni też przetestowali na sobie maść do tranzystorów poprawiająca. brzmienie... Więc bez takich.
    Sirius27
    Level 19  
    sylweksylwina wrote:
    Chodzi mi o to że i tak na wyjściu jest sygnał analogowy. A napisałem ze dobrze by było jak by osoba mająca problem miała DVI w monitorze bo o ile ona sama kupiła przejściówkę z pierwszego linka to obstawiam że NIE MA hdmi. Co do VGA i D-SUB to masz rację. Tylko nie powtarzaj się że spotkałeś ludzi którzy nie wiedzą że to jest to samo (ja do nich z pewnością nie należę) Laik może się pogubić czytając na zmiane VGA i D-SUB więc używaj tych określeń konsekwentnie. Wystarczyło RAZ napisać że jest to to samo I korzystać z JEDNEGO określenia. To samo jest z Audio-voodoo oni też przetestowali na sobie maść do tranzystorów poprawiająca. brzmienie... Więc bez takich.

Tylko dlatego powtarzam że spotkałem ludzi którzy nie wiedzieli ze VGA i Dsub to to samo ponieważ właśnie takie osoby spotkałem :D
    Nigdzie nie napisałem że akurat Ty nie wiesz że VGA i Dsub to to samo tylko to mi co niektórzy zarzucali tylko dlatego że używam obu .
    Autor tematu kupił kiepski konwerter który konwertuje sam obraz z HDMI na Dsub ale bez dźwięku więc jeśli koniecznie chce tego konwertera co już ma używać to jeszcze dodatkowo będzie musiał dokupić do xboxa360 przejściówkę AV -audio adapter który wygląda tak ; Xbox 360 - Podłączenie głośników i monitora do xbox
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Sirius27 wrote:
    jeśli koniecznie chce tego konwertera co już ma używać to jeszcze dodatkowo będzie musiał dokupić do xboxa360 przejściówkę AV -audio adapte

A czy nie jest w X360 przypadkiem tak, że jak obraz idzie przez kabel HDMI to złącze systemowe (to szerokie) jest odłączane?
    McMarycha
    Level 31  
    Obraz jednoczesnie moze isć tylko z jednego wyjscia, ale audio chyba można było używać na obydwu.
    sylweksylwina
    Nie chyba tylko na pewno ;) a @Sirius27 pisałem o tej przejściówce 2 razy. Microsoft sprzedawał kable hdmi wraz z taką przejściówką oficjalnie więc to MUSI działać. Temat moim zdaniem jest wyczerpany.
    ablazer
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi.

Faktycznie kupiona przejściówka jest trochę lipna, no ale jak się człowiek nie zna to płaci za to.

Rozumiem, że taka przejściówka z audio zadziała - to pierwszy wariant. Piszecie w wyjście AV - ja mam jedynie okrągłe wyjście AV.

Drugi wariant to jak zrozumiałem: "xbox hdmi audio adapter"
    http://www.amazon.com/Audio-Dongle-Adapter-Cable-Microsoft/dp/B003ZDMI7W
    I jak to ma działac? Wsadzam hdmi do portu w xbox. Dodatkowo rozumiem powinienm mieć gniazdo 'composite' z którego poszedłby dźwięk? Obawiam się, że takiego nie mam:

Pozdrawiam i dziękuję
    sylweksylwina
    W tym xboxie masz normalne wyjście jack jest to wersja E (Wspomniałem w poście 11!). Możesz tam od razu podłączyć słuchawki i inny sprzęt audio. Zwykłego gniazda AV tu nie ma. Należało by napisać o modelu Xboxa w pierwszym poście!
    ablazer
    Level 10  
    Witam,

dziękuję bardzo!
    Czyli rozumiem, że wystarczy teraz, że podłącze przez to wyjście jack audio i będzie działać.
    On to ogarnie, że przez hdmi idzie tylko obraz, a przez to wyjście audio?