Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury

22 Lut 2015 18:35 810 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Zerknijcie proszę na załączone zdjęcia.
    Lampa jest nowa, ale mimo to dwie rury nie świecą. Zamieniałem im już dławiki i mimo to świecą nadal te same. Gdzie może być błąd?
    lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury lampa AEG 4xl18W DUO - Od nowości świecą tylko dwie rury
  • Admin Elektroenergetyka
    Nie wygląda na nową. Zapłonniki i rury sprawdzałeś?
    Te nieświecące wyglądają na zużyte.
    PS
    Przewody poklejone białą izolacją nie wyglądają na fabryczną robotę. Może ktoś się bawił i źle podłączył :?:
  • Poziom 32  
    edmundus napisał:
    Lampa jest nowa

Nowa to ta lampa była parę lat wstecz :D

Zewrzyj lub wymień kondensator.
  • Admin Elektroenergetyka
    jacur napisał:

Zewrzyj lub wymień kondensator.

Należałoby dodać jeszcze który, bo jak zewrze sieciowy, to ani lampa nie zaświeci ani prądu nie będzie.
  • Poziom 32  
    Łukasz-O napisał:
    Należałoby dodać jeszcze który, bo jak zewrze sieciowy,

Ano teraz zauważyłem tego malca przy kostce przyłączeniowej. Chodziło mi o tego w metalowej obudowie.
  • Moderator Elektrotechnika
    Tak jak koledzy powyżej pisali wymienić świetlówki i startery . A dlaczego bo tam jest układ szeregowy czyli jeden dławik na dwie lampy . A to wymaga dobrych lamp i starterów nie starych .
  • Poziom 9  
    jacur napisał:
    edmundus napisał:
    Lampa jest nowa

Nowa to ta lampa była parę lat wstecz :D

Lampy przeleżały parę lat w magazynie sklepowym i zostały sprzedane po "atrakcyjnej cenie", stąd ich wygląd.
    edmundus napisał:
    Lampy przeleżały parę lat w magazynie sklepowym i zostały sprzedane po "atrakcyjnej cenie", stąd ich wygląd.

Nie prawda ktoś ci kit wcisnął . Jak przyjedziesz do wytrawnego mechanika to ci powie czy ten samochód ma 100 tyś km czy 300 tyś bo się zna . To samo możemy ci powiedzieć na podstawie tych zdjęć .
  • Moderator
    edmundus napisał:

Nawet to, że leżały, nie oznacza dobrej jakości elementów. Kiedyś wszedłem do obiektu, który przez rok był nie był użytkowany (nieogrzewany). Po załączeniu światła w jednej z sal, było widno może kilkanaście sekund i wystrzeliło trzy kondensatory (były trzy obwody).
    Nie spodziewaj się więc cudów.
  • Poziom 9  
    Krzysztof Reszka napisał:
    Tak jak koledzy powyżej pisali wymienić świetlówki i startery . A dlaczego bo tam jest układ szeregowy czyli jeden dławik na dwie lampy . A to wymaga dobrych lamp i starterów nie starych .

Wymieniłem świetlówki i startery na nowe i nadal nie działa. Wymiana dławików? Czy może tam jest błąd w doborze elementów? kondensatora? dławików?
    edmundus napisał:
    kondensatora? dławików?

Wymień lub (zmostkuj )kondensator ten co jest w szereg z dławikiem ten srebrny . A startery są 20 W ?