Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha BD-S671, RX-V471 - Podczas odtwarzania filmu ekran zaczyna mrugać

22 Lut 2015 21:27 1116 1
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z wyżej wymienionym sprzętem. Podczas oglądania filmów w formacie .avi z nośnika USB ekran telewizora nagle zaczyna mrugać- na chwilę staje się czarny, a potem na powrót widać normalnie obraz(dźwięk się odtwarza). Powtarza się to przez kilka sekund, a potem obraz już zupełnie staje się czarny. Dodam, że na komputerze film odtwarza się zupełnie normalnie. Problem ten ma miejsce czasami, nie ma znaczenia format bo na tym samym formacie czasem działa, czasem nie.
    Ponadto kiedy tak się dzieje, na amplitunerze (Yamaha RX-V471) mruga czerwony napis "HDMI OUT" i mrugają "ikonki" oznaczające głośniki.

Yamaha BD-S671, RX-V471 - Podczas odtwarzania filmu ekran zaczyna mrugać
    Mruga to co zaznaczyłem na czerwono.

Kiedy wyłączę i włączę cały zestaw sprawa się ma następująco: strona główna mruga- to znaczy czasami się pojawia, a następnie ekran gaśnie, dzisiaj zdarzyło się, że ekran stał się cały różowy, a następnie zaczął "śnieżyć"- stał się szary. Gdy wyłączę Blu-Ray'a (Yamaha BD-S671) wszystko jest dobrze- pojawia się strona startowa amplitunera- i ona już nie mruga. Naprawdę nie wiem co jest przyczyną i proszę o pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Pojawił się nowy objaw. Kiedy włączam amplituner ładnie wszystko się wyświetla na ekranie telewizora. Kiedy załączę amplituner ekran staje się czarny i czasami mignie mi strona startowa amplitunera (to się dzieje kiedy nacisnę przycisk na pilocie BD DVD). Kiedy nacisnę przycisk TV wtedy pojawia się strona amplitunera i wszystko jest dobrze. Kable pozmieniałem, nic to nie dało. Blu Ray'a podłączyłem bezpośrednio pod telewizor i również sytuacja się powtarzała.
    Cokolwiek? Proszę o pomoc. Nadmienię, że kiedyś też takie coś miało miejsce, ale po krótkim czasie się naprawiło samo.
    Pozdrawiam.