Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieprawidłowe działanie drukarki podłączonej kablem USB ~5m.

Wojtex2015 22 Feb 2015 23:30 861 3
    Wojtex2015
    Level 7  
    Witam.
    Mam taki problem:
    Na komputerze z nowym Windowsem 7 (dopiero co postawionym) mam podłączone dwie drukarki poprzez dwa porty USB. Obydwie na tym samym sterowniku, jedna na kablu długości 1,5 m, druga na kablu długości 5 m. Co jakiś czas drukarka na dłuższym kablu przestaje drukować, tzn. zadanie drukowania zgłasza błąd wydruku a po jego wznowieniu przechodzi w status drukowania i tak pozostaje. Zauważyłem też, że co jakiś czas ta drukarka ginie na chwilę z listy zainstalowanych drukarek. Po odświeżeniu tego widoku powraca. Próbowałem już zamieniać drukarki, wymieniłem kabel 5 m na inny, przeinstalowałem sterownik (jest najnowszy od producenta) i efekt jest ten sam. Zmiana portu drukowania na sterowniku powoduje wydruk na tym krótszym kablu. Na dłuższym nie chce się drukować. Pomaga anulowanie błędnego zadania, wyłączenie i włączenie drukarki oraz przełączenie portu na ten drugi i powrót na bieżący w sterowniku. Wyłączyłem usypianie portów w systemie. Zainstalowany jest antywirus Eset Nod.
    Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego zachowania? Problem występuje tylko na drukarce podłączonej dłuższym (5m) kablem.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    spinacz
    Level 41  
    Jeśli ten 5m przewód jest pasywny to tak się może dziać, sam tak miałem. Kup przedłużacz USB aktywny, a do niego krótkim przewodem podłącz drukarkę i będzie ok. Sama drukarkę możesz sprawdzić podłączajac krótkim przewodem.
    sosarek

Level 43  
    Drukarki są identyczne?
    Oszczędzanie energii dla USB wyłączone w systemie?
    W ustawieniach drukarki nie ma opcji po jakim czasie ma przechodzić w Tryb uśpienia?
    Próbowałeś podłączać tą z dłuższym kablem przez aktywny hub usb?
    Wojtex2015
    Level 7  
    Mieliście rację. Winny był kabel. Wymiana kabla na taki ze wzmacniaczem rozwiązała problem.
    Dzięki za pomoc.