Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta LED1901 + HD5000 - resetowanie obrazu do 576p przy każdym standby

stolarek_1988 23 Lut 2015 08:24 1131 3
  • #1 23 Lut 2015 08:24
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Czołem,

Sprawa ma się tak:
    Dekoder CP HD5000 w kuchni podpięty po hdmi do TV manta LED1901.
    Każdy restart zestawu do standby i ponowne uruchomienie wycina dźwięk, resetuje ustawienia obrazu do 576p.
    Jeśli wyłaczamy tylko jedno urządzenie - problem nie występuje, ale przeciez nie będe zostawiał cały czas pracującego dekodera CP.
    Podmieniałem kable HDMI na 3 różne. Dekoder CP wymieniłem na wszelki wypadek.
    Inny dekoder podłaczałem (Nbox, pace 5000) i nie było problemu. Zawsze działa na ustawieniu 1080i lub 720p. Można sobie wyłaczać i przełączać.
    HD5000 nie sprawia też kłopotu na innych TV (samsungi 37c630 i jakiś z serii 26R82B czy coś takiego)

Zastanawiam się czy problem leży po stronie TV manty czy dekodera CP. WKurza mnie po prostu układ z koniecznością zmiany ustawień za kazdym razem. Mogę ewentualnie wymienić na hd 3000 lub 6000 (5500 odpada bo są ewentualne problemy z BK i RSA).

Przejście na sygnał SD tez wykluczamy bo nie o to chodzi. TV ma bardzo uboga listę portów.

0 3
  • #2 23 Lut 2015 08:58
    dr.hannibal
    Poziom 22  

Spróbuj wgrać nowszy soft do Manty:
    http://www.manta.info.pl/forum/led1901/led190...e/?PHPSESSID=bb605757ed8bbb882fb8242811334a21

PS. Ten TV to badziewie, nie zdziw się jak za jakiś czas zgaśnie i już nie będzie się chciał włączyć (taki wieczny standbay, zero reakcji) - częsta przypadłość. Aktualizacja softu nie zawsze pomaga. U mnie na szczęście jeszcze łapała gwarancja i naprawili (podejrzewam, że całkiem wymienili PCB).

0
  • #3 23 Lut 2015 09:49
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Mój TV ma nieco ponad rok, wiec zawsze go tez moge wysłać. Serwis mam w Łodzi.

Sposób z aktualizacją sprawdzę dziasiaj jak wrócę do domu.
    TV kosztował chyba 420zł i jedynym założeniem było żeby był lekki i mały, żeby go podwiesić pod szafką w kuchni nad mikrofalówką. Poczatkowo miał być tylko do filmów z pena, potem doszło DVB-T a parę dni temu CP.... jak sie posypie doszczętnie po gwarancji to kupię coś nieco większego 22 - 23 cale i może bardziej markowego.
    Na razie skoro nie mineły 2 lata będę sie użerał z TV manta.

Pobrałem ten soft, ale ani z poziomu menu, ani zgodnie z instrukcja z linka nic się nie zadziało. Testowałem na 2 penach.

50 minut oczekiwania na infolinii manty może ostro wkurzyć człowieka. Niekompetentna kobieta na infolinii która co chwila prosi o cierpliwosć również.
    Zasugerowano mi użycie kabla iHDMI, bo problem jest im znany. Oczywiście prosze przysłać TV do serwisu na własny koszt.
    Na pytanie co jeśli wy przetestujecie TV z jakimś dekoderem i bedzie ok, a do mnie wróci i nie bedzie działał uzyskałem dopowiedx że oni nie mogą zagwarantować zwrotu pieniędzy ani wymiany sprzętu...

TV jutro im wyślę. Może nawet dziś. Zobaczymy co się da zrobić. Na chwilkę obecną manta ma u mnie wielką krechę i będę informował o postępach.

1
  • #4 27 Sie 2015 10:18
    stolarek_1988
    Poziom 20  

TV poleciał na GW - zupłenie zpaomniałem zaktualizować temat. Efektów oczywisćie brak, informacji co zrobili również. Niby polska firma, a serwis gwarancyjny tragedia. TV nie można podrzucić samemu, tylko wysyłka, choć samemu zwiózłbym dużo szybciej.

Oczywiście nadal nie działa z dekoderami od CP - sprawdziłem na modelach hd 2000 i 3000 jeszcze.
    NA chwile obecną umowa z CP zakończona i pod TV podpięty dekoder z E2 i domowy shar leci

0