Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline ZW23 - Gaśniecie płomienia przy jednoczesnym c.o i c.w.

buran 23 Lut 2015 08:39 801 4
  • #1 23 Lut 2015 08:39
    buran
    Poziom 10  

Witam,
    problem - ogrzewanie działa OK, natomiast przy odkręceniu kranu płomień jest gaszony, jesli zakręcę kran to znów się załącza.
    Jeśli ogrzewanie jest wyłączone to wszystko działa OK.

Czy może to być wina zaworu trójdrożnego? - mam uszkodzony, ale na razie to nie przeszkadzało - dłużej czekałem na ciepłą wodę w kranie.
    Dzięki za sugestie, chociaż i tak prawdopodobnie czeka mnie długo odwlekana wymiana pieca - ten ma juz 10 lat i żona coraz częsciej naciska na wymianę a nie reanimację.

0 4
  • #2 23 Lut 2015 16:32
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Opis sugeruje uszkodzony czujnik NTC na CWU. W Olsztynie masz dobry serwis Junkersa. Napisz do serwisszulborski na tym forum

0
  • #3 23 Lut 2015 17:00
    serwisszulborski.pl

Czujnik c.w. jeżeli chodzi ok. 10 lat warto wymienić. Czujnik zanurzeniowe badające temperaturę bezpośrednio w wodzie obtaczają się warstewką kamienia i traci dokładność pomiaru (wymieniam profilaktycznie co 5 lat). Efekt, pokrętło c.w. ustawione nawet na min. a kocioł i tak grzeje ponad grubo 40*C... Oczywiście są jeszcze inne przyczyny przerywanej pracy na c.w. Zakamienienie nagrzewnicy bądź wymiennika płytowego. Ogólnie brud na lamelach nagrzewnicy i palniku. Zawór 3-drog na drugim planie (czy grzejniki intensywnie grzeją podczas poboru c.w.?).

0
  • #4 23 Lut 2015 21:28
    buran
    Poziom 10  

Awaria wystąpiła nagle. C.W. w zasadzie nie ma - nie załącza się, lub podczas pracy c.o wyłącza się po odkręceniu kranu, Czujnik sprawdzałem omomierzem - 12k przy temp pokojowej- do 20 k przy odkręceniu kranu i podaniu zimnej wody na wejściu.
    C.w. nie załącza w obojętnie jakim położeniu potencjometru od c.w.
    Grzejniki na c.o grzały się dość mocno na poborze c.w.
    Dziś c.w. się nie załącza, wczoraj praca była przerywana.
    Czujnik przepływowy na wejściu prawdopodobnie dobry, po odpięciu go coś się nie załącza - nie jestem fachowcem, po odłączeniu czujnika NTC natomiast wywala błąd. Przy podłączonym natomiast nie wyrzuca błędu, ale nie załącza się iskra.

0
  • #5 23 Lut 2015 22:44
    serwisszulborski.pl

W starym Euroline ZW23KE występowały dwa czujniki przepływu. Turbina (3-przewody) i czujnik klapkowy (2-przewody) do sprawdzenia. Brak jednej funkcji może również oznaczać awarię płyty głównej. Ntc c.w. ma prawidłową rezystancję ale pomiary czasem są mylące...Wymiana płyty w starym zużytym Euroline nieopłacalna (Ponad 1000zł).

0