Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do 300zł zamiast Philips SA AK-44?

23 Lut 2015 10:02 831 10
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem nowy na tym forum.
    Marcin, rocznik '89.
    Niedawno wszedłem w posiadanie wieży Philips SA AK-44 z głośnikami SB AK-44, pojawił się problem po podłączeniu. Okazało się że w wieży jest coś padnięte i strasznie zniekształca głos, przy głośniejszej muzyce charczy etc. Osobiście podejrzewam że padł wzmacniacz w wieży. Głośniki były sprawdzane na innym sprzęcie i działały bez zarzutów.

Myślę nad zakupem wzmacniacza (cena do 300 zł z wysyłką) i tu proszę Was o pomoc w wyborze. Zdaję sobie sprawę że w takiej kwocie nie kupię niczego WOW, super etc. Czy może lepiej będzie zanieść w/w wieże do naprawy ?

Słucham ogólnie Hardstyle, Jumstyle, Hardcore i w mniejszym stopniu Dupstyle czyli gatunków z dość szybkim tempem i solidnym basie. Pokój +/- 5-6 m długi / 3,5-4 szeroki.

Jeżeli post jest w złym miejscu proszę o przeniesienie.

Dziękuję i Pozdrawiam ;)
  • Poziom 2  
    Pytanie tylko czy ten wzmacniacz jest wystarczający ?
    Na głośnikach pisze HIGHT 60W (Music), LOW 140W (Music)
  • Poziom 26  
    Te kolumny od tego Philipsa prawdopodobnie nie mają zwrotnic, ponieważ te są w wieży, także nawet jak kupisz wzmacniacz to i tak nie zagra to poprawnie. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Będzie wystarczający do każdego typu kolumn. Ja jeszcze dodam np Pioneera A-337, A-443, A-447 lub Yamahę A-520.
  • Poziom 39  
    Przeczytaj co pisze na twojej "wieży"... Kup co innego, to tylko moja propozycja.
  • Poziom 2  
    Czyli lepiej będzie zawieść wieże do specjalisty ?

Znacie może kogoś konkretnego kto by się tym zajął w Krakowie (sklep lub prywaciarza) ?
  • Poziom 38  
    Zamerstary napisał:
    Te kolumny od tego Philipsa prawdopodobnie nie mają zwrotnic, ponieważ te są w wieży, także nawet jak kupisz wzmacniacz to i tak nie zagra to poprawnie.

Mają, ale tylko między średniotonowym a wysokotonowym, a dokładniej jest tam kondensator na wysokotonowym aby odciąć pasmo od dołu. Reszta filtrów (zapewne aktywnych) jest wbudowana w wzmacniacz.

Kupując normalny wzmacniacz musiał byś odciąć głośnik basowy od góry a głośnik średniotonowy od dołu, co się mija z celem.

Grymson89 napisał:
    Czyli lepiej będzie zawieść wieże do specjalisty ?

Jeśli naprawi za mniej niż 100zł to tak.
  • Poziom 39  
    Nie obraź się, ale ta wieża to żaden szał i high end, aby w Krakowie szukać najlepszego fachowca od elektroniki. Poszukaj informacji w internecie o lokalizacji zakładu usługowego lub rozpytaj znajomych, wskażą ci zakład. Umów się z serwisantem na wstępną diagnozę i wycenę kosztów naprawy a potem podejmij decyzje - naprawa czy kupno wzmacniacza. Kolega @Zamerstary poddał w wątpliwość obecność zwrotnicy w kolumnach - napisz nam iloma przewodami (żyłami) jest połączona jedna kolumna z wieżą? Może ma rację.
  • Poziom 2  
    krakarak napisał:
    napisz nam iloma przewodami (żyłami) jest połączona jedna kolumna z wieżą? Może ma rację.

Już odpowiadam, kolumna jest połączona czterema żyłami czyli bodajże czterokanałowe wejście.

Rozmawiałem z dwoma serwisantami. Jeden że do 150 zł naprawa, drugi 50-100 + odbiór z domu i po naprawie przywozi. Zaryzykowałem drugą opcje. Może uda się do 100 zł i będzie cacy jak na razie.

Wiem że ta wieża nie jest super wykokszona ale biorąc pod uwagę że przez ostatnie lata służyła mi mini wieża firmy Techwood
    (http://archiwumallegro.pl/techwood_mini_wieza_z_uszkodzonym_cd_okazja-426225741.html) więc dana wieża Philipsa jest raczej o niebo lepsza :S
  • Poziom 39  
    Kolega @marian133 miał rację o braku zwrotnicy w kolumnach. Gdybyś kupił wzmacniacz stereo to i tak nie mógłbyś podłączyć te kolumny. Na przyszłość pamiętaj, że jak będziesz szukał wzmacniacza to i kolumny też.