Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wąska Pralka - max 47 cm. Jaka.

anca 23 Feb 2015 11:14 3726 5
 • #1
  anca
  Level 11  
  Witam

  Przymierzam się do zakupu pralki max 47 głębokiej.
  Pralka dla 2 osób. hm 5 kg a może 6 kg?
  Na pewno wyświetlacz, klasa A+++ i cena max 1400 zł.
  Firmy które bałam pod uwagę to m.ni. słynny i najczęściej chyba kupowany Bosch. Ewentualnie Electrolux, LG - kurcze z LG mam właśnie problem - no bo pralki??
  Chcemy oczywiście jakąś oszczędną. Tylko czy się da??
  No i jak to jest z tą niby automatyką wagową. Niby w Boschu napisane, że ma, ale sprzedawcy mówią, że nie ma. Będzie się zdarzać pranie małych ilości rzeczy więc chyba to dobre rozwiązanie??

  Padły oto takie propozycje z mojej strony:

  Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK24260PL
  LG F10B8ND
  Electrolux EWS11064SDU

  Odrzucam marki Beko, Samsung i Indesit.
  Może ktoś jest ktoś ostatnio kupował wąską pralkę i ma jakieś doświadczenia na co jeszcze zwracać uwagę. Nie urkywam, że Boscha oglądaliśmy i wydawał się najlepiej być wykonany.
  Czekam na opinie, podpowiedzi.
  Dziękuję :)
 • Helpful post
  #2
  Przemeek1988
  Level 22  
  Bosch jak najbardziej dobry wybór w kwestii pralek. Dobre wykonanie, efektywne pranie i nie skaczą w trakcie wirownia-dobry system wyważania prania. Podana przez ciebie pralka Bosch WLK24260PL jest produkowana w Rosji i na 99% ma zespół piorący nierozbieralny- klejony: cała seria Bosch WLK ma takowe zbiorniki.
  Bosch ma jeszcze w ofercie slimy 5kg o symbolu WLG - też produkowane w Rosji (St.Petersburg) ,natomiast zbiornik piorący jest skręcany na śruby, rozbieralny (przed zakupem upewnij się jeszcze dzwoniąc na infolinię o ile zależy ci na tym, żeby owa pralka posiadała taki zbiornik).
  Teraz każda pralka dostosowuje ilość wody do ilości prania więc jest oszczędna (niekoniecznie plus- wg mnie im więcej pobiera wody tym lepsza- chodzi tutaj o płukanie prania).

  Zobacz jeszcze ofertę Gorenje - ich slimy mają głębokość 44cm wliczając w to wystające drzwi i węże z tyłu pralki. Również dobrze wykonane, dobrze piorą i są stabilne. Wszystkie modele są 6kg, niestety zespół piorący jest w nich klejony-nierozbieralny.
 • #3
  anca
  Level 11  
  Niestety Bosch z wersji Slim ma tylko wersje WLK i WLG. Z tego co doczytałam - faktycznie WLG ma rozbieralny zbiornik. Jednak obie produkcja w Rosji. Hm ciekawe jak to się ma do jakości??

  Przejrzę też oczywiście Gorenje. Może cos w tej marce znajdę. Chociaż podobno dziś w większości pralki są nierozbieralne??
 • #4
  Przemeek1988
  Level 22  
  WLG jest warta uwagi ze względu na rozbieralny zbiornik piorący. Nie przejmuj się, że jest made in Russia- myśl technologiczna, standardy jakościowe są Boschowskie, wysokie. Co więcej- te pralki tak naprawdę są tam tylko składane, komponenty do jej produkcji są takie same jak w modelach made in Poland czy made in Germany.

  Nawiązując do Gorenje- tak jak już wcześniej mówiłem- kuszą wykonaniem, designem, funkcjami, natomiast wszystkie modele slim o głębokości 44cm i wadze załadunku 6kg mają zespół piorący sklejany.

  Generalnie większość slimów jest sklejana - Bosch WLG to jeden z nielicznych wyjątków.

  Pralka to taki przedmiot, który ma dobrze prać i zarówno Bosch jak i Gorenje robią to dobrze. Wybierz ten który bardziej odpowiada twoim gustom i oczekiwaniom. Ile ten produkt będzie działał nikt ci nie da gwarancji. Może bezawaryjnie działać te max 10 lat a może zepsuć się zaraz po gwarancji.
 • #5
  milax
  Level 9  
  Co do modeli Boscha WLG, wszystko prawda ale to pralki 5kg. Z mojego doświadczenia (dwoje dorosłych do oprania) wynika, że jeśli się ceni porządne płukanie, zna wymogi ładowania poszczególnych programów nowych pralek i nie chce się w związku z powyższym prać niemal codziennie, to 5kg pralka jest najwyżej dla singla i to takiego z z dużą szafą. Do tego z jakiegoś powodu (pewnie żeby człek nie był za szczęśliwy, że ma pralkę z wymiennymi łożyskami) ten model jest bardzo głośny - w specyfikacjach podają, że wirując generuje 82dB! Toż to czołg (taka np. WLK ma zdaje się 73 lub 75 db czyli przyzwoity standard).
 • #6
  Farstone
  Level 12  
  A ja od 6 lat używam BOSCH wąskiego 5kg i wystarcza na 4 osobową rodzinę - mam dwoje dzieci... Wszystko zależy od częstotliwości brudzenia ubrań :-)