Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIL105 - Wyciek wody w trakcie płukań ?

Dandre 23 Lut 2015 11:36 1617 5
 • #1 23 Lut 2015 11:36
  Dandre
  Poziom 14  

  Witam.
  Chciałbym prosić o opinię czy pokazane na zdjęciach rozdarcie kołnierza jest przyczyną gwałtownego wycieku wody w trakcie płukań ?
  Głównie wtedy, bo poziom wody jest znacznie powyżej dolnej krawędzi kołnierza i ustaje, gdy woda zostanie wypompowana ?
  Przyglądam się drzwiczkom pralki i nie za bardzo wiem, czy to rozdarcie, czy może jakieś odkształcenie otworu drzwiowego, lub uszkodzenie drzwiczek ?
  I ostatnie pytanie - uszczelnienie bębna drzwiczek następuje na obwodzie uszczelki, przy docisku, czy docisku kołnierza ( tej części fartucha z rozdarciem) do przezroczystej części drzwiczek ?

  Indesit WIL105 - Wyciek wody w trakcie płukań ? Indesit WIL105 - Wyciek wody w trakcie płukań ? Indesit WIL105 - Wyciek wody w trakcie płukań ? Indesit WIL105 - Wyciek wody w trakcie płukań ?

  0 5
 • #3 24 Lut 2015 06:42
  Dandre
  Poziom 14  

  No tak.
  Da się to zrobić w tym modelu, bez rozbierania urządzenia ?
  Mógłbym spróbować obrócić fartuch, tylko boję się jakichś niespodzianek.
  Znasz ten model pralki ?

  0
 • #4 24 Lut 2015 07:42
  Myrtana
  Poziom 10  

  Dandre napisał:
  I ostatnie pytanie - uszczelnienie bębna drzwiczek następuje na obwodzie uszczelki, przy docisku, czy docisku kołnierza ( tej części fartucha z rozdarciem) do przezroczystej części drzwiczek ?

  Przepraszam, ale tego pytania nie rozumie, normalne domykasz okno pralki i szczelne ;) a jak kolega wyżej napisał do wymiany, i ma rację nie ma się co bawić w przekręcanie lub klejenie , dolna część kołnierza ma trzy otworki do odprowadzania wody.
  Tu link jak to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=sspAr1N0_TU
  Powodzenia.

  1
 • #5 24 Lut 2015 23:08
  Dandre
  Poziom 14  

  Dziękuję za odpowiedzi. Też do tego doszedłem i już zamówiłem stosowny fartuch do mojej pralki - będzie w piątek. Pralka ma już 9 lat, zatem istotnie lepiej jest wstawić nowy, niż bawić się w oszczędności.
  A z tym uszczelnieniem to chodziło o to, że uzyskuje się je przez docisk przezroczystej części drzwiczek do krawędzi fartucha - dlatego ta część jest wklęsła do wewnątrz. Ja zaś na początku sądziłem że uszczelnia się do czoła fartucha, na obwodzie drzwiczek.
  Za link dziękuję - bardzo się przyda :-)

  0
 • #6 03 Mar 2015 12:34
  Dandre
  Poziom 14  

  Witam ponownie.
  Dzisiaj wymieniłem uszkodzony fartuch w mojej pralce na nowy.
  Okazało się jednak że przednia obudowa w Indesit WIL 105 PL jest zgrzana z resztą, dlatego miałem dostęp do fartucha z przodu przez otwór i od góry(demontaż góry jak na filmiku).
  Nie było potrzeby zdejmować drzwiczek.
  Po zdjęciu drutu i tylnej sprężyny, fartuch bez trudu wyszedł.
  Aby założyć nowy, dobrze jest pralkę pochylić do tyłu i oprzeć o ścianę w takim położeniu. Zyskujemy kilka centymetrów dodatkowej wolnej przestrzeni, co w zasadzie umożliwia wymianę. Nałożenie tylnej części fartucha na obrzeże bębna nie jest zadaniem bardzo trudnym. Należy wcześniej popatrzeć, w jaki sposób profil gumowy wchodzi w rowek na obudowie bębna i zacząć od góry, a potem manipulując fartuchem, stopniowo umieszczać profil w rowku. Da się to wyczuć. Prawidłowo umieszczony fartuch jest oddalony od wirującego bębna o ok 2 - 3 mm równo na całym obwodzie. Oczywiście pamiętamy że otwór w fartuchu do spłynięcia wody do bębna MUSI by na dole. Inaczej trzeba powtórzyć operację, bądź zrobić dziurę w gumie, ale nie o to przecież chodzi.
  Po tej czynności dobrze jest założony fartuch włożyć do wnętrza bębna. Da się to zrobić. Mamy lepszy dostęp do rowka na sprężynę.
  Moim zdaniem lepiej jest zacząć od dołu wprowadzać sprężynę w rowek. Różnie może z tym być, ale spokój jest niezbędny. Gdy uda nam się założyć ok połowy obwodu, bardzo przyda się pomoc drugiej osoby, która zablokuje nałożoną sprężynę palcem w rowku, a my możemy dokończyć dzieła.
  Na koniec założenie przedniej części fartucha na wystający rant i zabezpieczenie drutem ze sprężynką.
  Potem już tylko odwrotny montaż całości i po sprawie.
  Zajęło mi to nieco ponad godzinę, ale ponowna wymiana była by już krótsza.
  To tyle.........może się komuś przyda ?
  Pozdrawiam.
  Andrzej

  3