Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch-Tassimo-Fidelia - ekspres wywala korki po odkamienianiu

alamakicie 23 Feb 2015 11:52 1875 6
    alamakicie
    Level 9  
    Witam.
    Pojawiła się konieczność odkamieniania ekspresu Bosch - Tassimo. Zakupiono w tym celu tabletki Bosch. Program miał trwać ok 20 minut. Po 15 minutach wywaliło korki. Ekspres nie dokończył programu i wywala korki za każdym razem, gdy się go włącza. Przed wywaleniem korków widać dalej problem kamienia (pali się odpowiednia lampka). Co można w takiej sytuacji zrobić?
    Pozdrawiam
    Ala
    freebsd
    Level 38  
    Możesz zamieścić zdjecie tych "korków"?
    Zapewne ekspres stracił szczelność. Należy go jak najszybciej odłączyć od zasilania (nie używać! i nie próbować!) i oddać do serwisu.
    alamakicie
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że raczej dowiem się czegoś konkretnego. I wybacz,ale nie będę umieszczać zdjęć skrzynki z bezpiecznikami, skoro z nią nie mam problemu.
    Pozdrawiam
    freebsd
    Level 38  
    alamakicie wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że raczej dowiem się czegoś konkretnego. I wybacz,ale nie będę umieszczać zdjęć skrzynki z bezpiecznikami, skoro z nią nie mam problemu.
    Pozdrawiam

Ze "skrzynką z bezpiecznikami" nie masz problemu, ale to, jakie urządzenie w niej zadziałało ma znaczenie dla wstępnej diagnozy, co się dzieje z ekspresem. Skoro napisałaś "wywaliło korki", to jak widać nie masz wiedzy w tym temacie i sądziłem, że zamieszczenie zdjęcia będzie dla Ciebie najprostsze. W takim razie napisz co w skrzynce elektrycznej zadziałało:
    - Wyłącznik nadmiarowoprądowy.
    - Wyłącznik różnicowopradowy.
    Dostałaś bardzo konkretne rady, i chociaż ich posłuchaj, ponieważ możesz zwielokrotnić uszkodzenia w ekspresie.
    alamakicie
    Level 9  
    Zatem witaj ponownie.
    Zgadzam się z brakiem fachowej wiedzy w temacie elektryczności, niemniej jednak myślałam, że rozwiązanie problemu będzie łatwiejsze. Jeśli chodzi o "wywalenie korków", to wyłącza się za każdym razem ten sam wyłącznik różnicowopradowy, odpowiedzialny za główny dopływ prądu do mieszkania (nie wywala tylko kuchni).
    Pozdrawiam
    freebsd
    Level 38  
    Albo uszkodziła się "grzałka" w ekspresie - nie ma kształtu klasycznej grzałki :-) - albo pojawiła się gdzieś nieszczelność i woda weszła w kontakt z zasilaczem elektroniki. By napisać coś więcej trzeba rozłożyć ekspres.
    alamakicie
    Level 9  
    ekspres rozłożony od dawna. Motywacji brak do szukania rozwiązania. Zamykam temat. Wywalam ekspres. Pozdrawiam