Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat prądotwórczy - brak napięcia

23 Lut 2015 13:34 7560 4
  • Poziom 11  
    witam posiadam agregat do którego został przeciążony a na wyjściu jest brak napięcia .Pomierzyłem przejścia na uzwojeniach
    L1- R 7,2 om
    L2-R 2 om
    R-R2 2,2 om
    R2-L1 6,9 om
    R2-L2 2,9 om
    na szczotkach 72 om
    gdy podałem na szczotki 12 v to na wyjściu pojawiło się tylko 20 v .
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu uszkodzenia ?
    agregat jest taki
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Wyjmij regulator napięcia i sprawdź czy nie "wystrzelił" kondensator.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Agregat ten wygląda mi na znaną produkcję o zawyżonej mocy. Jeśli moje podejrzenie jest zasadne, to uzwojenie może być aluminiowe i pewnie w części uszkodzone. Podaj na regulator wyższe napięcie (nie pomyl "+" z "-") i sprawdź jakie uzyskasz napięcie na poszczególnych fazach. Wyniki Twoich sprawdzeń chyba też sugerują moje podejrzenia. Na próbę możesz podmienić "C" oraz "podstroić" nieco regulator napięcia (powinien mieć wkręt na mały śrubokręt).
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Odepnij regulator od szczotek i od uzwojenia stojana, z którego jest zasilany. Podaj napięcie 12-14V bezpośrednio na szczotki z akumulatora (zachowaj biegunowość). Na wyjściu powinieneś uzyskać ok 60-70V napięcia zmiennego międzyfazowego.Jeżeli tak będzie to uszkodzeniu uległ sam regulator i pozostaje zakup nowego.A jeszcze jedno po podaniu napięcia na szczotki agregat powinien zachowywać się normalnie, czyli nie powinien próbować gasnąć lub schodzić z obrotów.
  • Poziom 11  
    uzwojenie stojana spalone dziękuje za pomoc