Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

e3131 - Huawai e3131 HL + DD-WRT jako bramka SMS - jak?

23 Lut 2015 16:09 615 3
 • Poziom 14  
  Jak, albo czy w ogóle się da?

  Modem e3131 wersja Hilink podłączona do routera TPLink TL-WR1043 z dd-wrt na pokładzie.
  Ten modem ma API, przez które bardzo fajnie wysyła się smsy - a tego właśnie potrzebuję.
  Czy idzie zrobić tak, żeby net był normalnie dostarczany, a modem robił wyłącznie za bramkę sms (czyli wystarczyłoby, żeby był widoczny pod swoim IP)?

  Niestety po podłączeniu modemu nic się nie dzieje poza pojawieniem się w DD-WRT, w 'WAN' opcji modemowych (połączenia modemowego) - a to akurat nie to co mnie w tym przypadku interesuje...


  Jak podpinam pod Win/Linux to modem widoczny jest jako nowa karta eth, liczyłem na to, że pod dd-wrt też tak będzie widoczna, ale niestety nic z tego.. Idzie to jakoś wymusić?
 • Poziom 13  
  Jeśli masz modem Hilink to w ustawieniach WAN nie możesz wybierać modem 3G. Tylko jako kartę sieciowa, która jest widoczna jako np. eth1.
  Ja w gargoyle e3131 mam ustawionego tak :
  Połączenie: DHCP(kablowe)
  Interfejs WAN: eth1
 • Poziom 14  
  No właśnie też mi się wydaje, że powinien być widoczny jako kolejny eth. Ale nie jest :/ Gorzej - doszukałem się, że widoczny jest /dev/sr0 - który jest wirtualnym napędem CD - nie przełącza się na modem. W gargoyle może jest ok, bo mimo wszystko openWRT jest to inny system niż DD-WRT.

  W ipconfig nie widać modemu, ale /proc/bus/usb/devices jest widoczny...
 • Poziom 13  
  Być może dd-WRT nie wspiera bezpośrednio hilinków i trzeba doinstalować jakieś sterowniki lub wtyczkę. Albo zmienić na gargoyle i sprawdzić jak to ogólnie chodzi na twoim routerze.