Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston ARSD 129 - Wymiana łożyska (zgrzewany zbiornik) serwis Kraków

marfik 23 Lut 2015 22:03 1932 2
  • #1 23 Lut 2015 22:03
    marfik
    Poziom 2  

Czy ktoś mógłby polecić serwisanta z Krakowa do wymiany łożysk w tej pralce? Ewentualnie specjalistę, który będzie w stanie dobrze połączyć rozcięty zbiornik (jeśli coś mnie podkusi by wymieniać je samodzielnie)?

0 2
  • #2 24 Lut 2015 08:55
    AUTOGRZEBOLOG
    Poziom 15  

Powiem tak, zrób to samemu, ja robiłem to po raz pierwszy w życiu to i tobie powinno się udać :) po wyjęciu bębna i ogoleniu go z przeciwwag należy pamiętać o wymontowaniu grzałki żeby jej nie uszkodzić podczas rozcinania, najlepsza byłaby gumówka z cienką tarczą lub piłka ręczną, ja rozcinałem przy użyciu noża rzeźniczego i młotka... po rozpołowieniu i wybiciu starych łożysk najlepiej wszystko oczyścić, miejsce styku uszczelniacza który najczęściej okazuje się być winowajcą, gdyż przepuszcza wodę do łożysk, należy dokładnie przeczyścić z kamienia wodnym papierem ściernym 2000, kiedy wymienisz już łożyska i uszczelniacz sklejasz wszystko na klej do szyb samochodowych (25zł) i skręcasz kołnierz wkrętami do okola pamiętając żeby skręcać po przeciwległych stronach równomiernie , po tym dla pewności uszczelniasz tym że klejem na łączeniu do okola :) koszt do 90zł i ta świadomość że jesteś 100 samcem w domu :0 aha! uwaga! koło pasowe jest bardzo miękkie uważaj żeby go nie pogiąć podczas ściągania bo pasek będzie spadał! mi udało się nacentrować jak fabryka :)

1
  • #3 26 Lut 2015 13:41
    AUTOGRZEBOLOG
    Poziom 15  

moniek01 napisał:
    Witam. Jeśli jeszcze nie rozciąłeś bębna to polecam przesłanie całego zbiornika profesjonalistom. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie.
    Tu masz link do strony z usługą http://tomika.eu/zgrzewanie-zespolow-pioracych/
    Pozdrawiam
    Monika

Skręciłem 18stoma wkrętami i skleiłem nie na żaden silikon bo on się nie trzyma do tego tworzywa i nie uszczelnia, użyłem kleju do szyb samochodowych, nie wygląda tak tęczowo jak pospawane u was ale, pierze nie cieknie i jestem bohaterem w swoim domu bo nie chwyciłem za telefon tylko za narzędzia :) pozdrawiam, fajny pomysł na biznes ;)

0