Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston ARSD 129 - Wymiana łożyska (zgrzewany zbiornik) serwis Kraków

23 Feb 2015 22:03 3147 2
  • Level 9  
    Czy ktoś mógłby polecić serwisanta z Krakowa do wymiany łożysk w tej pralce? Ewentualnie specjalistę, który będzie w stanie dobrze połączyć rozcięty zbiornik (jeśli coś mnie podkusi by wymieniać je samodzielnie)?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Powiem tak, zrób to samemu, ja robiłem to po raz pierwszy w życiu to i tobie powinno się udać :) po wyjęciu bębna i ogoleniu go z przeciwwag należy pamiętać o wymontowaniu grzałki żeby jej nie uszkodzić podczas rozcinania, najlepsza byłaby gumówka z cienką tarczą lub piłka ręczną, ja rozcinałem przy użyciu noża rzeźniczego i młotka... po rozpołowieniu i wybiciu starych łożysk najlepiej wszystko oczyścić, miejsce styku uszczelniacza który najczęściej okazuje się być winowajcą, gdyż przepuszcza wodę do łożysk, należy dokładnie przeczyścić z kamienia wodnym papierem ściernym 2000, kiedy wymienisz już łożyska i uszczelniacz sklejasz wszystko na klej do szyb samochodowych (25zł) i skręcasz kołnierz wkrętami do okola pamiętając żeby skręcać po przeciwległych stronach równomiernie , po tym dla pewności uszczelniasz tym że klejem na łączeniu do okola :) koszt do 90zł i ta świadomość że jesteś 100 samcem w domu :0 aha! uwaga! koło pasowe jest bardzo miękkie uważaj żeby go nie pogiąć podczas ściągania bo pasek będzie spadał! mi udało się nacentrować jak fabryka :)
  • Level 15  
    moniek01 wrote:
    Witam. Jeśli jeszcze nie rozciąłeś bębna to polecam przesłanie całego zbiornika profesjonalistom. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie.
    Tu masz link do strony z usługą http://tomika.eu/zgrzewanie-zespolow-pioracych/
    Pozdrawiam
    Monika

Skręciłem 18stoma wkrętami i skleiłem nie na żaden silikon bo on się nie trzyma do tego tworzywa i nie uszczelnia, użyłem kleju do szyb samochodowych, nie wygląda tak tęczowo jak pospawane u was ale, pierze nie cieknie i jestem bohaterem w swoim domu bo nie chwyciłem za telefon tylko za narzędzia :) pozdrawiam, fajny pomysł na biznes ;)