Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seko Eko 2 wj - kocioł dwupaleniskowy na ekogroszek - ktoś używał, montował

23 Lut 2015 22:30 624 1
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam pytanie czy ktoś używał, montował lub słyszał coś o kotłach z dwoma paleniskami Seko Eko 2wj? Są to jakby dwa osobne kotły - podajnikowy i zasypowy połączone ze sobą, wspólny czopuch.
    Link do strony producenta:
    http://seko.pl/kotly_piece_wielopaliwowe

Dzięki takiemu rozwiązaniu jest możliwość awaryjnego palenia drewnem czy węglem w przypadku braku prądu, awarii sterownika czy ślimaka. Wydaje mi się że to dużo lepsze rozwiązanie niż ruszt awaryjny.

Z innych spraw to widzę że ten kocioł ma sterownik Fuzzy Logic czyli chyba pełna automatyka no i obrotowe palenisko. Nie wiem czy to coś daje czy tylko zbędny bajer. Jest tutaj sterownik ecomax 800, może ktoś używał inny kocioł z tym sterownikiem?

Co sądzicie o takim kotle, i czy są inni producenci podobnych kotłów? W ogóle ta firma Seko dobra jest bo nie słyszałem o niej wcześniej?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Temat zamykam, trzeba gdzieś indziej szukać informacji na temat tego kotła. Ciekawy kocioł ale ma tylko 2 wersje mocy - 22 i 30 kW - 22 może się dla mnie okazać zbyt duża.