Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brymen BM815 - Błędne wyniki pomiarów niektórych wielkości

maciek7474 24 Lut 2015 01:45 882 2
  • #1 24 Lut 2015 01:45
    maciek7474
    Poziom 12  

Witam.
    Mam dość nietypowy problem z multimetrem Brymen BM815.
    Działał on bezproblemowo do momentu, kiedy zaczął pokazywać wyniki dokładnie połowiczne od rzeczywistych, tj. zamiast napięcia $$\sim$$230, pokazuje równe $$\sim$$115. Taka sama sytuacja jest przy pomiarze napięcia stałego, miliwoltażu oraz rezystancji. Wynik testu diody jest poprawny, wartość pomiaru kondensatorów jest o połowę o większa od rzeczywistej, temperatura też za wysoka o około 4-5 °C. Wyniki pomiaru prądu są w porządku.
    O ile mogłem, pomierzyłem wszystkie opisane rezystory smd (wartości poprane), diody również sprawne. Blaszki pokrętła wyboru rodzaju pomiaru jak i ścieżki po których się one ślizgają przeczyszczone, wszystkie przelotki na PCB sprawdzone. Nie wiem już w co uderzyć.

Co to za dziwne elementy pod kapturkami w okolicy rezystorów bodajże 2-watowych? Są takie dwa.
    Brymen BM815 - Błędne wyniki pomiarów niektórych wielkości

Być może istotny będzie fakt, że miernik zaczął szaleć przy naprawie skutera, w który jak się okazało miał uszkodzony regulator napięcia a mierzyłem nim napięcie akumulatora.

Pomocny byłby jakiś schemat miernika, lecz z tego co wiem jest z nim na prawdę ciężko, wręcz nie do zdobycia.
    W ostateczności zostaje mi oddanie multimetru do serwisu.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lut 2015 16:16
    freebsd
    Poziom 34  

Element PTC1 tylko na zdjęciu wygląda "na przypalony", czy w rzeczywistości też?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Lut 2015 16:24
    maciek7474
    Poziom 12  

Wrażenie "przypalonego" elementu sprawia koszulka termokurczliwa nałożona na ten termistor.

0