Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BAT] - Pobieranie pliku z internetu

24 Feb 2015 12:15 2121 14
  • Level 9  
    Witam

Potrzebuje łatwego skryptu który pobierał by mi plik dyntsvag_10.tsv z sieci wewnętrznej.

pełen adres: 192.168.9.250/dyntsvag_10.tsv

Plik mógł by być zapisany np: do moich dokumentów lub innego wybranego folderu.

Dla utrudnienia plik ten musiał by być pobierany 3 razy na dobę o tych samych godzinach. Oczywiście to można zrealizować w ostateczności przez harmonogram zadań windows.
  • Level 21  
    Jakim protokołem chcesz pobrać ten plik skoro to sieć wewnętrzna?
    może wystarczy xcopy ?
  • Level 9  
    Sposób pobrania tego pliku jest mi całkowicie obojętna.
    Dla mnie ważne jest żeby móc pobierać go 3 razy na dobę ponieważ plik ten zapisuje się nowymi danymi co 8 h.

Plik pobieram z urządzenia które znajduje się w sieci lokalnej i jest to urządzenie do zliczania wartości które zapisuje dane również do pliku tsv.

Po wejściu na urządzenie pod adresem 192.168.9.250/dyntsvag_10 mam tabele z danymi natomiast jeżeli wpiszę 192.168.9.250/dyntsvag_10.tsv wyskauje okno potwierdzeniem miejsca zapisania danych do pliku tsv ( czyli do pobrania tych danych )
  • Helpful post
    Level 35  
    Zobacz coś takiego tak na szybko

Code: bash
    Log in, to see the code

skopiuje na c czeka 8h i znów kopia i tak aż do wyczerpania prądu w elektrowni :D
  • Level 9  
    Sprawdziłem na szybko twój sposób niestety nie działa.

Zrobiłem prt strony z której chcę pobrać dane:

• Level 9  
    Niestety jeszcze jest problem.

• Level 39  
    Wydaje mi się, że po prostu zasoby sieciowe nie są udostępnione.
  • Level 9  
    Niestety nie ma żadnej możliwości konfiguracji tego urządzenia ponieważ jest to urządzenie rozliczeniowe z klientem co oznacza ze jest skonfigurowane i zabezpieczone plombą i nie ma możliwości żadnej konfiguracji.

Jest możliwość przez przeglądarkę internetową wejścia na urządzenie, mogę przeglądać grup archiwa oraz ściągać dane do tsv przez klikniecie w dolnym prawym rogu plik tsv albo po wpisaniu pełnego adresu do pliku
  • Helpful post
    Level 35  
    Widzę że też nie obsługuje ci timeout (jaki masz system XP?)
    zobaczymy przez httpcopy (jak nie to trzeba będzie przez np. powershell , wget czy curl)
    ściągnij paczkę i uruchom bata
  • Level 9  
    Tak XP.

Sprawdziłem , działa perfekcyjnie. Pobiera plik i zapisuje go na c :

O to dokładnie mi chodziło.

Dziękuje za pomoc !.

edit:

Pytanie pomocnicze

Czy da się zapisywać i nadawać np: liczbę porządkową lub datę i godzinę pobrania pliku ?
    Ponieważ kolejny pobrany plik będzie posiadał tą samą nazwę i może być tu problem ze go zastąpi/nadpisze
  • Level 9  
    Działa perfekcyjnie. Dziękuje