Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A)

24 Lut 2015 12:17 7986 10
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam taki problem - Peugeot 206 1.4 2002r - nie działa tylnia wycieraczka.
    Wymiana bezpiecznika poz.11 (15A - BSI) nic nie daje ponieważ za każdym razem go przepala.
    Wypiąłem silnik wycieraczki bo myślałem że on robi zwarcie.Niestety za każdym razem po wsadzeniu bezpiecznika następuje jego zwarcie.
    Czy ktoś miał podobny problem i gdzie szukać rozwiązania - rozumiem że problem może być na kablach :(.
    Może pomiar miernikiem samego wejścia na bezpiecznik (jakie wartości nie wiem).
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam. :)
  • Poziom 43  
    Przewody klapa-nadwozie sprawdzone?
  • Poziom 11  
    Właściwie to nie - ale jeśli chodzi o klapę bagażnika to tam jeszcze można się dostać do kabli nie wiem w jaki sposób do samego BSI. Są może jakieś informacje jak to wykonać. Ponieważ sama czynność chyba jest trochę czasochłonna.
  • Poziom 31  
    Do BSI nie musisz. Między klapą a budą na początku.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj sprawdzę od klapy czyli miejsca gdzie kończy się kabel na kostce do początku budy.
    Tylko w miejscu gdzie zaznaczyłem duży obszar nie ma problemu z diagnozą gorzej w miejscach gdzie są małe kółeczka zaznaczone - bo tam jest chyba ograniczony dostęp.
    Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A)
  • Poziom 43  
    Szukaj w gumowej przelotce.
  • Poziom 11  
    Więc tak przeszukałem tył w celu znalezienia jakiegoś naderwania przecięcia.
    Niestety na nic nie natrafiłem. Wykonałem kilka zdjęć.
    Być może będą one jakoś pomocne. Chyba że usterka będzie w innym miejscu.

Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A) Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A) Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A) Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A) Peugeot 206 - Tylnia wycieraczka - bezpiecznik poz.11 (15A)
  • Poziom 43  
    Przewody w przelotce klapa-nadwozie ok? Silnik po podłączeniu zasilania "na krótko" działa?
  • Poziom 11  
    Więc tak na przelotce między klapą a nadwoziem też sprawdziłem niestety nie ma ani śladu uszkodzenia.
    Nie wiem o co do końca chodzi z podłączeniem silnika "na krótko"?

Bezpiecznik wsadzając czy to na włączonym czy na wyłączonym samochodzie od razu powoduje zwarcie.
  • Poziom 35  
    DjAlcon napisał:

Nie wiem o co do końca chodzi z podłączeniem silnika "na krótko"?

Na krótko to znaczy, bezpośrednio podłącz 12V do silnika wycieraczki.

Ja w swoim samochodzie (306) miałem zwarcie na kole w wycieraczce. Sam silnik był sprawny.
    Na tym kole są blaszki/ścieżki które odpowiadają dla pracy przekaźnika.
    Żeby konkretnie w tym miejscu wycieraczka się zatrzymała.
  • Poziom 11  
    Nie rozumiem potrzeby sprawdzania silnika wycieraczki gdy i tak na poz.11 mam zwarcie to czy będzie działać czy nie tym można później się martwić.

Cały układ wycierania rozebrany aż do ślimacznicy co się dało poczyścić to poczyszczone, smar jak świeży, układ informujący o zmianie pracy w ślimacznicy przylega do niej.