Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić do 1500 zł dla 6 osobowej rodziny?

24 Lut 2015 12:23 7116 29
  • Poziom 13  
    Witam, po 15 latach użytkowania (to 1 awaria ale spalił się silnik) padła mi pralka Ardo tak na amen i szukam nowej, takiej równie trwałej i miło by było gdyby cena nie przekroczyła 1500 zł, co polecacie? Czy Ardo nadal jest takie świetne jak było? Nie ma ich nigdzie w sklepach... co polecacie? Proszę o pomoc, Kasia.
    Ps. Pralka dla 6 osobowej rodziny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    gugu2 napisał:
    Witam, po 15 latach użytkowania (to pierwsza awaria, ale spalił się silnik) padła mi pralka Ardo tak na amen i szukam nowej, takiej równie trwałej i miło by było gdyby cena nie przekroczyła 1500 zł, co polecacie? Czy Ardo nadal jest takie świetne jak było? Nie ma ich nigdzie w sklepach... Co polecacie? Proszę o pomoc, Kasia.
    PS, pralka dla 6 osobowej rodziny.

Podałaś wykluczające się warunki, do tego większość firm projektuje tak sprzęt aby rozpadł się po trzech latach (celuje w tym Philips).
    Ale do rzeczy:
    - proponowałbym Miele (seria W była wyjątkowo solidna), ale to 6 tysięcy PLN,
    - Elektolux seria EWT.

Pralki od góry ładowane są trwalsze, nie używać wirowania szybkiego (powyżej 800 obr), prawdopodobnie najlepszą jakość prania zapewniało pranie bąbelkowe (Samsung, Daewo) ale zużywało dużo wody. Wyroby PRC zrobiły ogromny postęp, większość producentów ma tam fabryki, nie można ich lekceważyć.
  • Poziom 9  
    Polecam Boscha nie ważne, jaki model ważny producent i nie zachwycałbym się ilością dostępnych funkcji u konkurencji tylko skupił, na jakości wykonania. Rodzinę mam dużą i ci, którzy wybrali coś innego niż Bosch teraz albo żałują albo już z przyczyn technicznych przeszli na Boscha. Dotyczy to zarówno pralek jak i zmywarek. Żywotność takiego sprzętu to około 10 lat tak wynika z doświadczenia w mojej rodzinie.
  • Poziom 22  
    JACEKJACA napisał:
    Polecam Boscha nie ważne, jaki model ważny producent i nie zachwycałbym się ilością dostępnych funkcji u konkurencji tylko skupił, na jakości wykonania. Rodzinę mam dużą i ci, którzy wybrali coś innego niż Bosch teraz albo żałują albo już z przyczyn technicznych przeszli na Boscha. Dotyczy to zarówno pralek jak i zmywarek. Żywotność takiego sprzętu to około 10 lat tak wynika z doświadczenia w mojej rodzinie.

Chyba troszeczkę przesadzasz. Nie ma producenta, który każdy swój wyrób ma doskonały-pralki, zmywarki, drobny sprzęt kuchenny jest bezkonkurencyjny, z kolei piekarniki wolę od AEG/Electrolux. To prawda- Bosch ma wysokie standardy (nawet sprzęt z chińskich fabryk), ale jak to bywa, ma lepsze i gorsze wyroby, z reguły ich sprzęt "zawsze się do czegoś nadaje" (spełnia swoją funkcję).

Pralka Bosch to dobry wybór, ale szukał bym w serii WAE - produkowane w Polsce, mają rozbieralny zespół piorący, bardzo dobrze piorą, nie skaczą w trakcie wirowania. Cena śmieszna jak za wyrób takiej klasy (w zależności od modelu od 1100zł do ok 1800zł - w serii WAE).
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak reszta się na ten temat wypowie, ale według mnie przy zakupie ratalnym warto sobie dokupić przedłużoną gwarancję na 5 lat, ponieważ dużo pralek potrafi się popsuć po 2 latach standardowej gwarancji. Lub warto poszukać czy któryś producent daje więcej lat gwarancji. Pamiętam, że jakiś czas temu Bosch dawał 5 lub 10 lat gwarancji na bodajże pralki, tylko trzeba było zarejestrować produkt na stronie internetowej. Niektórzy producenci robią takie akcje tzn. że muszą być przekonani o jakości produktu i nie są to tzw jednorazówki. Dodatkowo ja osobiście bym szukał pralkę która ma najmocniejszy silnik tj. prędkość wirowania, nawet jeżeli nie będzie używana maksymalna prędkość, a to dlatego, że powinny być w nich zastosowane mocniejsze łożyska itp. A co do producentów to jest trochę loteria. Swojego czasu jak pracowałem w RTV/AGD dało się rozróżnić "2 rodzaje BOSCH'a" taki na sztukę i zrobiony porządnie, ten lepszy oczywiście kosztował około 1500 zł. Znajomy np. kupił pralkę Samsunga i już śmiga około 7 lat i tylko nawaliła pompka, która zresztą śmieszne pieniądze kosztowała.
  • Poziom 22  
    U mnie BEKO WMD 76125 z LCD chodzi bez awarii od 2008 r.
    Ostatnio zaczyna hałasować pompka. Pralka robi codziennie przynajmniej jedno pranie.
    Nie powiem, jestem pozytywnie zaskoczony trwałością.
  • Poziom 29  
    Polecam pralki BOSCH z serii CLASIXX 5 i 6. Poleciłem ją kilku osobom i do dziś nie narzekają. Moja przeżyła 8 lat prania dosyć brudnych ubrań co drugi dzień i padły łożyska (rodzina 6 osobowa w dużym gospodarstwie). Kupiłem nowsza serię i też jest ok a tą starą odstawiłem bo jak będę miał czas to wymienię łożyska :D
  • Poziom 32  
    Ja bym poszukał pralki z 5 letnią gwarancją producenta /nie ubezpieczenie sklepowe/.
    Osobiście miałem Indensita/7lat,sprzedana sprawna/,teraz mam Aristona /5 lat,bezusterkowa/seria supersailent.
  • Poziom 39  
    Witam,
    trudno doradzic jednoznacznie, sa modelu ktore u jednych sa niezawodne a u innych psuja sie.
    Ja polecam Elekstrolux'a(AEG), uzywam od dawna i nigdy nie bylo problemu.
    Wspomnialas ze 6 osobowa rodzina wiec ja bym myslal o co najmniej 8kg. Nie polecam zestawow pralko-suszarka, mala pojemnosc a suszenie trwa wieki, jezeli juz to oddzielne urzadzenia.
    Co do "extra" technologii jak ecobubble czy jony srebra to dobrze przemysl, bo nie zawsze to daje zauwazalna roznice. Ja mam np. dodatkowo pranie/odswierzanie para wodna - nawet dziala niezle.
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Ja dla 6 osobowej rodziny (najmłodsze dziecko ma 2 lata) od 5 lat mam boscha maxxx 7 - daje radę, absolutnie żadnych problemów a pranie góra co dwa dni .Do suszenia w zimę w zeszłym roku zakupiłem bloomberga (beko na rynek niemiecki) z pompą ciepła z allegro - mało prądu bierze ale suszy 3 godziny i z uwagi że max. temp powietrza suszącego to 50 stopni to wyciąga się pranie lekko wilgotne - kiedyś miałem zwykła z grzałkami i pranie wychodziło "gotowe do szafy".
  • Poziom 10  
    ja mam http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appli...dryers/washers-dryers-archives/WF1802WSV2/XEO od 2-lat i pracuje prawie codziennie :) Do reklam podchodzę sceptycznie a tu miła niespodzianka bo faktycznie pierze lepiej w niższych temperaturach - co do długowieczności tego nie wiem ale z autopsji wiem że czym bardziej zaawansowane elektronicznie urządzenie to prawdopodobieństwo awarii większe .
  • Poziom 10  
    Bierz pralkę z jak najdłuższą gwarancją jeśli znajdziesz kilku producentów to wtedy wybieraj między nimi i jak pisał(a) Azibik nie przedłużoną sklepową (czytaj ubezpieczenie) tylko gwarancje producenta (moim zdaniem producent dając 5 lat sam wie że tyle sprzęt wytrzyma) sam obecnie poszukuję pralki ale w lekko wyższym przedziale cenowym, miałem wydać max 3000 ale znalazłem pralkę Miele na którą producent daje 10 lat gwarancji ( niestety nie w polsce) i mimo że kosztuje ponad 4500 to chyba się skuszę
  • Poziom 12  
    Witam.
    Co do tych Gwarancji 5,6 czy 10-cio letnich trzeba się dobrze wczytać czy dotyczy to całości czy wybranej części .W moim przypadku był to chwyt reklamowy ponieważ przy reklamowaniu uszkodzonej pralki okazało się ,że wydłużona gwarancja była na pompę BOSCH a w mojej pralce uszkodził się programator.Było "wyraźnie"
    napisane małymi literami.
  • Poziom 10  
    W naszym kraju gwarancja jest dobrowolnym postanowieniem producenta a nawet jak coś padnie w trakcie gwarancji można odmówić naprawy z powodu np . złego użytkowania niezgodnego z instrukcją obsługi lub czynników zewnętrznych np . przepięcia z sieci ważne aby odpowiedzieć klientowi w ustawowych 14- tu dniach od przyjęcia . oczywiście klient ma prawo dochodzić swoich praw na drodze cywilnej ale ze względu na koszty i czas mało kto tak robi :(
    Dlatego kupno 5-10 czy 25 lat gwarancji nie gwarantuje taniego użytkowania . Już od dawna wszyscy producenci produkują sprzęt tańszy który jest wyliczony na określony czas pracy - widać to bardziej w mojej branży tj. laptopy i rtv . i często zdarza się że klient kupił lepszy sprzęt w jego mniemaniu bo droższy - sprzęt już się popsuł a raty za niego zostały . Podsumowując kupujcie tylko taki sprzęt na który was stać i nie liczcie na dobrą wiarę producenta.
  • Poziom 15  
    Nie będę odstawał od ogółu, ale też polecam BOSCHA.
    Od czterech lat używam Boscha Maxx 5 for kids i nie ma z nią żadnego problemu w 5 osobowej rodzinie. No może jeden problem był na samym początku, bardzo ciężka do wniesienia na 4 piętro (bez windy) :)

A dla wszystkich miłośników elektrody i wszelkiego majsterkowania dedykuję ten kawałek:
    https://www.youtube.com/watch?v=bFDykqEAt1Q

"bier lutownicę w dłoń, tu nie pomogą czary" coś ma w sobie ten fragment, hehe
  • Poziom 10  
    Nie chwalcie tak Boscha.
    Obecnie padła nam zaledwie pięcioletnia pralka Bosch LOGIXX 8 Eco Sillent WAS 24462PL/04.
    Na 8 kg, koszt zakupu około 1600 zł.
    Bosch ma zaporowe ceny części- poleciał moduł przetwornicy - koszt samego modułu ponad 700 zł.
    Realnie licząc naprawa jest nieopłacalna.
    Kupujcie to co ma tanie części.
  • Poziom 10  
    Komar napisał:
    Witam.
    Co do tych Gwarancji 5,6 czy 10-cio letnich trzeba się dobrze wczytać czy dotyczy to całości czy wybranej części .W moim przypadku był to chwyt reklamowy ponieważ przy reklamowaniu uszkodzonej pralki okazało się ,że wydłużona gwarancja była na pompę BOSCH a w mojej pralce uszkodził się programator.Było "wyraźnie"
    napisane małymi literami.

Gwarancja jest na całą pralkę i servis
  • Poziom 20  
    Witam
    Nigdy w życiu ! Amica to dno, w ciągu 3 lat padła 3 razy i 3 razy był to programator. Serwis koszmarny w Kielcach czekałem miesiąc czasu na przyjazd serwisanta, bo muszą dojeżdżać ze Skarżyska, bo u nas niema :P. Jakość prania tej pralki to tragedia, wirowanie także, po wirowaniu wyjmujesz pranie i się z niego leje i nie ważne czy załadowana na maxa czy tez nie. A czas prania różni się od tego co podaje wyświetlacz nawet o 25 min :). Na ubraniu ciągle pojawiały sie dziurki jak po molach , dopiero po ponad 2 latach zorientowałem się , że bęben pralki ma na zgrzewie ostry zadzior który przedzierał ubrania.
    W ogóle nie polecam Amiki.
    Niestety mam tez lodówkę z tego badziewia w której plastiki popękały w pierwszym miesiącu używania. A pierwsza lodówka którą wymienił mi natychmiast sprzedawca miała krzywo spasowaną obudowę, tak że pomiędzy blachą wypłynęła pianka - świadczy to o kontroli jakości której tam po prostu chyba nie ma....
  • Poziom 11  
    Ja swego czasu kupiłem Hotpointa którego nie rozważałem bo na infolinii Aristona dowiedziałem się, że kupując od nich - bezpośrednio - dostaje dodatkowe 2 lata gw jako premię. Cena minimalnie wyższa niż OleOle itp. Pracuje już 2 lata bez problemów.

PS : Amici bym kijem nie tknął.
  • Poziom 10  
    Przy 6 osobowej rodzinie szukałbym pralki o pojemności większej niż 6 kg. Tym bardziej że budżet na to pozwala.

Bosch WAE 2041 KPL - 7kg, klasa energetyczna A+++ (przy tak dużej rodzinie ma to znaczenie), posiada system VarioProtect oraz certyfikat ECARF przyznawany produktom przyjaznym dla alergików. http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-su...-pelnowymiarowe/WAE2041KPL.html?source=search

Beko WMB 81243 PL PTM - aż 8kg wsadu (!), również klasa energetyczna A+++, program BabyProtect http://www.beko.pl/produkt/806/wmb_81243_pl_ptlm
  • Poziom 22  
    Do 1500zł lepszym wyborem jest Bosch serii WAE bo ma zespół piorący skręcany na śruby, rozbieralny w przeciwieństwie do Beko.