Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP WIFI, nie mogę się połączyć z telefonu.

rapmen123 24 Lut 2015 13:55 1722 9
  • #1 24 Lut 2015 13:55
    rapmen123
    Poziom 10  

Witam, podłączyłem kamerkę wszystko śmiga, na iOS też.
    Tylko jak przełączam sięc na 3g to pisze że failed, co jest nie tak ?

0 9
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2015 14:54
    sosarek

Poziom 43  

Rzeczywiście - opis pełen danych. Na urządzeniu nie ma jakieś naklejki z modelem?
    Bezprzewodowo ale do czego - do routera, do jakiego Orange - mobilnego, stacjonarnego, ze stałym IP?
    Z kamerą łączysz się za pośrednictwem wifi w domu, a nie możesz z zewnątrz?

0
  • #3 24 Lut 2015 14:59
    rapmen123
    Poziom 10  

sosarek napisał:
    Rzeczywiście - opis pełen danych. Na urządzeniu nie ma jakieś naklejki z modelem?
    Bezprzewodowo ale do czego - do routera, do jakiego Orange - mobilnego, stacjonarnego, ze stałym IP?
    Z kamerą łączysz się za pośrednictwem wifi w domu, a nie możesz z zewnątrz?

to ta:
    http://www.alexim.pl/kamera-axp-lezka-p2p-s-p-842.html

Do routera, internet stacjonarny.
    Tak, po sieci wifi się łączę a jak włączam sieć komórkową to nie mam podglądu

Specjalnie wziąłem P2P bo ona będzie szła do pracy, a tam jest internet mobilny

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lut 2015 15:07
    sosarek

Poziom 43  

Kamera skonfigurowana pod P2P?

1
  • #5 24 Lut 2015 15:09
    rapmen123
    Poziom 10  

W sensie ? Odpaliłem instrukcję dostępną na płytce ,,szybka instalacja kamer IP bez P2P

0
  • #6 24 Lut 2015 15:09
    sosarek

Poziom 43  

Więc uruchom konfigurację z użyciem P2P.

0
  • #7 24 Lut 2015 15:12
    rapmen123
    Poziom 10  

jakby coś jeszcze takiego było :P

Nie zrobiłem takiego punktu jak automatyczne przekierowywanie portów. To moze być to ?

0
  • #8 24 Lut 2015 17:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jeśli korzystasz z internetu 3G to musisz mieć publiczne IP z możliwością dostępu z zewnątrz. Z reguły na standardowym APN operatorzy blokują taki ruch. W pracy masz internet mobilny więc nie zadziała.Jeśli to Orange to trzeba u operatora poprosić o włączenie nowego APN o nazwie vpn. Standardowo jest APN internet, na którym nie podejrzysz obrazu z kamery. Jeśli to inni operatorzy to nie uzyskasz takiego IP. Pozostaje wtedy tunel VPN.

0
  • #9 24 Lut 2015 17:47
    zuczek1987
    Poziom 23  

Zarówno ORANGE, PLUS, T-MOBILE oferują publiczny adres IP do swoich mobilnych usług, jednak kolega zakupił kamerę z opcją P2P, czyli nie musi posiadać publicznego IP, nawet nie musi konfigurować portów. Wystarczy że prawidłowo skonfiguruje usługę P2P.
    Ja na miejscu kolegi sprawdził bym:

1
  • #10 25 Lut 2015 14:09
    kaczy1217
    Poziom 13  

Sprawdź na stronie konfiguracyjnej kamerki jaki nr portu jest przypisany dla P2P, pewnie będzie w zakładce ustawień sieciowych/protokołów strumieniowania lub czymś podobnych.

Potem przekieruj sobie ten port w routerze na IP lokalne kamerki i powinno działać przez 3G.

0