Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klawiatura Toshiba Satellite A100

janszy3643 24 Feb 2015 16:26 771 7
    janszy3643
    Level 29  
    Mam taki zabytek model A100-529 z Polskiej dystrybucji, który z prawej strony spacji ma klawisz Alt (polskie litery). Chciałem, a w zasadzie muszę wymienić klawiaturę, a wszystkie jakie można spotkać w ogłoszeniach mają ten klawisz jako 3 z prawej strony spacji. Czy to można jakoś przerobić, ew. gdzie kupic taka klawiaturę z altem po prawej stronie spacji.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Novile
    Level 34  
    Ja miałem podobny problem z TOSHIBĄ L40. Taki sam problem i nie ma szans kupić takiej klawiatury TOSHIBY dziś. Jedynie co, to tylko cię ratuje taka sama z demontażu. Albo te nowe "chińczyki", niby uniwersalne co pasują do kilku TOSHIB.
    Ja kupiłem taką z demotażu i przełożyłem 3 klawisze ( te co mi się popsuły), bo niestety tę klawiaturę z demontażu co kupiłem trafiłem uszkodzoną( złamana taśma).
    A przeszukałem cały net aby kupić oryginał nowy, nie znalazłem nigdzie.
    janszy3643
    Level 29  
    Może zapytam, a jak by tak przyłożyć w chińczyku klawisze ten z Altem na swoje miejsce, czy jest taka możliwość by w połączeniach matrycy klawiatury to skorygować.
    Novile
    Level 34  
    Nie ma takiej opcji. To nie klawisz ma swoją funkcję względem taśmy i złącza tylko jego miejsce. Jak nawet przełożysz miejscami ( i to pod warunkiem że by pasowały uchwyty i gumki) klawisz np. 1 z 6 to nadal 6-tka będzie wybijać 1-nkę a jedynka 6-tkę. Tak jest po prostu poskładana klawiatura.
    janszy3643
    Level 29  
    Chodziło mi o ingerencję w "styki" zamiana miejscami pół kontaktowych Alt z Ctrl
    Novile
    Level 34  
    A tego nie robiłem i nie mam pojęcia czy to możliwe jest do zrobienia. Przecież klawiatura jest zakleszczana od dołu, jak to zamierzasz rozebrać a potem złożyć? Ja bym nie ryzykował. Poza tym po co kombinować. Jak chcesz zaryzykować kupując taką uniwersalną a w opisie będzie pisać, że pasuje też do twojego laptopa, to masz zero problemu. Jak nie podejdzie to zwracasz sprzedawcy i to na jego koszt jeżeli nie odpowiada opisowi.
    janszy3643
    Level 29  
    0 problemu, tylko mi się źle pisze z Altem w tym miejscu
  • Helpful post
    Wysuszek
    Level 13  
    Użyj programu SharpKeys 3.5 ... pozwoli Ci podmienić software'owo funkcje klawiszy i na dodatek jak uda Ci się podmienić fizycznie same klawisze ... to obejdziesz się np. bez klawisza który uznasz za mało znaczący na klawiaturze "Prawy przycisk myszki" bo w niektórych klawiaturach jest taki.