Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera zewnętrzna z autotracking do 1000 zł?

24 Lut 2015 18:35 1842 11
 • Poziom 14  
  Czy są jakieś kamerki zewnętrzne obrotowe z funkcją ustawienia trasy i autotrackingu? To drugie jest ważne dla klienta. Nie byłoby pytania, gdyby budżet był nieograniczony. Szukam czegoś <1000zł. Czy są takie w ogóle takie kamerki, bo klient zarzeka się, że jego znajomy ma takie i nie kosztowały kilka tysięcy złotych...
 • OptexOptex
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Mam doświadczenie z autotrackingiem od chyba 13 lat. W tej cenie nic takiego nie dostaniesz
  W tej cenie kamera i jej autotracking działają np: Kamera podąża za osoba najbardziej kontrastową / kolorowa. Czasami Autotrack złapie się na pająku który wisi przed kamerą, mucha, deszcz.... Niestety to wszystko ogranicza tzw satysfakcję z produktu. Albo jak to się mówi w cctv, Tam gdzie kamera ptz się patrzy... w innym miejscu nic.nie widać. Teraz raczej proponuję się kamery IP.. 2 Mpix z kątem widzenia 100-120 stopni i wszystko zauważysz .

  Aha co do ptz? Ptz najlepiej się sprawdza jak masz kogoś kto kamerami steruje lub patrzy się na Monitor.jak Masz stróża który wykorzysta te kamery do efektywnej pracy, bierz ptz.


  Ćwiczysz pisanie z telefonu?. Prośba popraw pisownię.
  Pozdrawiam
  suworow
 • OptexOptex

 • Poziom 43  
  jpl napisał:
  Aha co do ptz? Ptz najlepiej się sprawdza jak masz kogoś kto kamerami steruje lub patrzy się na Monitor.jak Mas stróża który Wykorzysta te kamery do efektywnej pracy, bierz ptz.

  Można także bez większych problemów ustawić trasę - nie jest niezbędna osoba do obsługi kamery.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  sosarek napisał:
  Można także bez większych problemów ustawić trasę - nie jest niezbędna osoba do obsługi kamery.

  Oczywiście, ale trasa to dalej = tam gdzie się patrzy, gdzie indziej się nie patrzy.... to jest takie błędne koło.
  Sam zainstalowałem wiele kamer PTZ, od dynacolora, po novusy, deltowe i inne. Ale zawsze starałem się instalować tam gdzie ktoś miał dostęp do manipulatora - tzn aktywnie pilnował terenu.

  Bez tego - jak kamera patrzy sie w róg ogródka - to już nie widzi balkonu.... zanim zobaczy balkon to potrwa to jakies 30-50 sekund....
  Autotrack tutaj pomoże troche, bo będzie się skupiał na najbardizej ruchomym obiekcie... ale nie daj boże przyjdze mgła/deszcz/pająk - autotracking wtedy jest "dead".

  Dlatego polecam zainstalowanie kamer IP fullHD o kącie widzenia min 110 stopni w panoramie. Wtedy widzisz wszystko.
 • Poziom 18  
  Kamery PTZ tylko i wyłącznie jak jest operator! Nigdy nie powinny pracować "bez opieki". W cenie kamery PTZ można zainstalować kilka kamer IP i będzie to o wiele lepsze rozwiązania. Wyjątkiem może być aspekt wykorzystania kamery PTZ jak "wspierającej" kamery stałopozycyjne i w powiązaniu z dobrym oprogramowaniem uzyskiwanie podglądu z innego miejsca w przypadku wystąpienia alarmu na kamerze stałopozycyjnej np. wejścia w strefę, przejścia przez linię itp.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Outlaw napisał:
  Czy są jakieś kamerki zewnętrzne obrotowe z funkcją ustawienia trasy i auto trackingu. To drugie jest ważne dla klienta. Nie byłoby pytania gdyby budżet był nieograniczony. Szukam czegoś <1000zł. Czy są takie w ogóle takie kamerki, bo klient zarzeka się że jego znajomy ma takie i nie kosztowały kilka tys...


  1000 zł to kosztuje dobra kamera stacjonarna. Za tyle to samego modułu obrotowego nie kupisz, co dopiero całą kamerę.

  W sumie to np. DS-2DF5274-A, kupisz za 1000, tylko że euro :)

  Koledzy wyżej wyczerpali już chyba temat.
  Ewentualnie można dodać opcję - kamera PTZ z dużą ilością wejść alarmowych w połączeniu z barierami. Bariera wykrywa ruch w danej strefie, wyzwala wejście w kamerze, a ta zmienia preset na tę scenę.
 • Poziom 9  
  Jeszcze jest coś takiego jak Panoramic PTZ (Obrotowa+fisheye), ale to już wyższa półka.
 • Poziom 13  
  jpl napisał:
  Oczywiście, ale trasa to dalej = tam gdzie się patrzy, gdzie indziej się nie patrzy.... to jest takie błędne koło.

  Kamerę PTZ można wspomóc czujka ruchu - kamera skierowana na najbardziej newralgiczny punkt (albo patrol), a czujka chroni to, czego aktualnie nie widzi kamera. Alarm z czujki kieruje kamerę na preset obejmujący obszar czujki i wzbudza tracking.
  Czujka nie reaguje na pająki w obiektywie kamery :D

  Moderowany przez suworow:

  Po co piszesz dokładnie to samo co napisał dwa posty wyżej Korgoth?

 • Poziom 31  
  Outlaw napisał:
  ... Szukam czegoś <1000zł. Czy są takie w ogóle takie kamerki, bo klient zarzeka się że jego znajomy ma takie i nie kosztowały kilka tys...

  Może znajomy ma wirtualny PTZ. Ja to montuję klientom i dziwią się, że mają kamerę obrotową z funkcją śledzenia ruchomego obiektu.
  Kamera oczywiście jest stacjonarna, IP megapikselowa. Oprogramowanie automatycznie robi zoom na ruchomy obiekt. Zalety tego systemu to wykorzystanie dużej rozdzielczości kamer do dobrej jakości obrazu w zoomie, szybsza reakcja niż kamery PTZ, rejestracja całego obrazu (nic nie umknie po "obrocie" kamery). Oczywiście "zakres obrotu" jest mniejszy niż prawdziwej kamery PTZ.
 • Poziom 14  
  To oprogramowanie instalujesz na rejestratorze, czy w przypadku jak za NVR robi komputer?
 • Poziom 31  
  Outlaw napisał:
  To oprogramowanie instalujesz na rejestratorze, czy w przypadku jak za NVR robi komputer?

  Oprogramowanie monitoringu na komputer.