Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boiler 5l thermo flow montowany odwrotnie ?

24 Lut 2015 19:04 1791 8
  • Poziom 21  
    Witam czy taki bojler można zamontować do góry nogami tzn , korkami w dól ?

• Poziom 22  
    Nie można bo będzie pobierać wodę z dna bojlera.
  • Poziom 21  
    czyli tylko pod umywalka ? czy może być np pod sufitem ?
  • Poziom 22  
    Zamontować możesz gdzie chcesz byle nie do góry nogami. Im dalej od kranu tym dłużej czekasz na ciepłą wodę i marnujesz wodę i prąd.
  • Poziom 21  
    niestety nie mam miejsca zamontować go , i będę musiał do góry nogami, znalazłem takie foto taki sam podgrzewacz i montuje się go "do dołu kranikami" może mój tez

mój ten pierwszy , rożni się naklejka tylko

Boiler 5l thermo flow montowany odwrotnie ? Boiler 5l thermo flow montowany odwrotnie ?
    [/img]
  • Poziom 13  
    maciekchn napisał:
    niestety nie mam miejsca zamontować go , i będę musiał do góry nogami, znalazłem takie foto taki sam podgrzewacz i montuje się go "do dołu kranikami" może mój tez

mój ten pierwszy , rożni się naklejka tylko

Boiler 5l thermo flow montowany odwrotnie ? Boiler 5l thermo flow montowany odwrotnie ?
    [/img]

To przeklej naklejki, będzie w tedy taki sam jaki znalazłeś na zdjęciu... ;-)
    Jeżeli twój następny temat będzie pytaniem "dla czego nie grzeje" to podlinkuj od razu ten temat. W tedy wszyscy będą znali odpowiedź...
    A jak już się uprzesz i podłączysz go "po swojemu" to pamiętaj że tam gdzie teraz masz wyjście ciepłej wody to po odwróceniu będziesz miał zasilanie zimnej, i odwrotnie.
  • Poziom 25  
    Te "bojlerki" występują w wersjach: pod i nad umywalkowych, więc każdy z nich musi być podłączony tak jakie jest jego przeznaczenie podane przez producenta. Ale oczywiście ktoś na własną odpowiedzialność może to zrobić inaczej.
  • Poziom 21  
    Niestety teraz zobaczyłem ze jest on bezciśnieniowy, wiec nie podłącze go bo nie mam baterii specjalnej, Pytanie czy elektryczne typu dafi potrzebują specjalnej baterii? czy moge go podłączyć zamiast bojlera gdzie mam baterie z mieszalnikiem

• Poziom 13  
    Chwila bo się pogubiłem... To jaki ty masz w końcu ten "bojlerek"... Z "zasady" ogrzewacze pod umywalkowe są ciśnieniowe, a nad umywalkowe "zazwyczaj" bezciśnieniowe. Te nad umywalkowe, bezciśnieniowa mają również w zestawie baterię która do nich pasuje. Ciśnieniowe podłączasz do normalnej baterii umywalkowej, bezciśnieniowa taką "specjalną" baterię mają w zestawie.
    A co do pytanie o Dafi, to może jakiś model podasz? No bo to jest tak jakbym powiedział że mam wiadro... A ty zgadnij jakie: plastikowe, ocynkowane, czerwone zielone, w groszki, zabawkę do piasku, a może chodziło o wiadro gwoździ...