Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 - obieg zamknięty/otwarty

jastrzab772 25 Feb 2015 12:02 19992 55
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    jeśli są pneumatyczne lub mechaniczne powinieneś je usłyszeć jeśli nie to wystarczy że na wyłączonej klimie i ustawieniu niskiej temperatury zaczniesz zmieniać obieg i jeśli dasz na otwarty powinno polecieć chłodniejsze powietrze bo z dworu nie z kabiny, możesz tez nagrzać trochę silnik i ustawić ciepłe powietrze, zagrzać w kabinie a potem zamknąć obieg i zmniejszyć temperaturę do minimum, przyłożyć rękę do nawiewu i zobaczyć czy leci ciepłe powietrze te mielone z kabiny a potem otworzyć obieg i zobaczyć czy wpuszcza chłodniejsze z dworu
    10kilo
    Level 13  
    jastrzab772 wrote:
    czy te klapki będzie słychać jak będzie się przełączać.?
    przy zapłonie
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Myślę że nie ma innej opcji jak tylko przy włączonym zapłonie:) w żadnym moim aucie nie udało mi się sterować niczym na konsoli (poza radiem) bez włączonego zapłonu :)
    jastrzab772
    Level 12  
    Wczoraj słuchałem na zapłonie czy coś się otwiera i jest słychać taki słowniczek w środku w desce jak naciskałem zmianę obiegu. Czyli to działa. Szyby musze umyć. Bo zauważyłem ze myłem jakimś dziwnym płynem ponieważ, w drugim aucie tez parują( Passat b5 fl 2004r)
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Mycie szybek to podstawa, pamiętam jak mnie nerwy telepały bo śpieszyłem się do pracy włączam nawiew na przednią szybę na maksa bo zaparowana a to szło jak krew z nosa... szyby robią się po prostu tłuste i z tąd takie efekty, można domowym sposobem i bardzo dobrym, na gąbeczkę ludwika i przelecieć całą szybę a potem wilgotna ściereczka wycieramy dokładnie i potem sucha i już, nie jest to takie szybkie jak z reklam środków do szyb myk myk i gotowe ale płyn do naczyń doskonale usuwa bród i tłuszcz i efekt jest na prawdę dobry, a próbowałeś z tym nagrzaniem auta jak ci pisałem?
    jastrzab772
    Level 12  
    @AUTOGRZEBOLOG tak wszystko działa, a potem wsiadłem w ten drugi samochód i dosłownie to samo z szybami. To jak mówisz normalnie gąbka płyn i wilgotną ściereczką i jazda.? No a czy dużą ilość płynu na gąbkę dać.?
    digger123
    Level 16  
    Witam

Po pierwsze zlokalizuj skąd masz wilgoć w aucie, i usuń przyczynę, bo to się samo nie wysuszy.
    Po drugie kup żwirek dla kota, wsyp do skarpetki i wrzuć do samochodu, to jest silicon, bardzo dobrze wchłania wilgoć, sprawdzone przez lata, zero zaparowanych szyb. Piszę całkiem serio, w każdym samochodzie zawsze mam wrzuconą pod siedzenie jedną taką bombkę :) która wchłania wilgoć choćby z dywaników po deszczu.
    CommonRail
    Level 27  
    Myk ze skarpetką jest znany od lat :D
    Jeśli miałeś zalane auto to albo zostawiasz zapalone na cały dzień z ogrzewaniem na full, albo żwirek pod siedzenie. Musisz mechanicznie osuszyć, albo będzie jeszcze gorzej.
    digger123
    Level 16  
    żwirek fakt znany od lat, ale nie koniecznie musisz mieć "zalane" auto żeby to stosować, w codziennym użytkowaniu, wiele wody wnosi się do auta choćby na butach, kurtce itd. Auto to zamknięta przestrzeń i gdzieś ta woda musi się osadzić. Na szybach ją najlepiej widać, ale wszędzie jest tak samo, tylko nie widać. Żwirku nasyp tak żebyś mógł skarpetkę zawiązać, i po problemie, ale jeśli woda Ci się gdzieś leje, to żwirek nie pomoże.

A co do tłustego osadu na szybach od wewnątrz to w 90% przypadkach jest to nieszczelność nagrzewnicy, i po prostu glikol osadza się na szybach, wszelkie środki do szyb oparte na alkoholu to usuną, ale to doraźne rozwiązanie tylko.
    jastrzab772
    Level 12  
    To czyli jeśli pojadę do nabicia klimy to mi coś wyjdzie ze dziurawe coś jest. A i jeszcze jedno to są chyba te klapki od obiegu się zacięły i czy musze rozbierać deskę żeby do nich się dostać.?
    digger123
    Level 16  
    Jeśli nagrzewnica ci cieknie gdzieś to nabicie klimy nic nie da ( nic nie wykaże). Co do klapek nie wiem nie rozbierałem tego nigdy to się nie wypowiem.
    jastrzab772
    Level 12  
    No ale ogólnie w samochodzie jest sucho rozbierałem zchowek by dostać się do filtra i tam też jest sucho z tej perspektywy jak.jest rozebrany zchowek można się dostać do tych klapek.?
    CommonRail
    Level 27  
    Żeby naprawić klapy trzeba zrzucać deskę.
    jastrzab772
    Level 12  
    No dobrze, a spytam jeszcze bo dziś zauważyłem, że to nie jest normalne parowanie szyb, tylko to jest tak jakby się coś skraplało normalnie woda po nich leci, teraz myślę i wcześniej napisał mi ktoś że jest dziurawa nagrzewnica, możliwe .?
    10kilo
    Level 13  
    jastrzab772 wrote:
    możliwe .?
    tak
    dabu
    Level 32  
    Jak by była nagrzewnica to byś miał tłuste szyby i słodki zapach w aucie. Normalne że para wodna skrapla się na szybach.
    jastrzab772
    Level 12  
    To czyli nie może to być nagrzewnica, bo szyby myłem szamponem, płynem do naczyń i nic nie daje. Jak zacznie parować tak już nie ma końca, nawiewy nie chcą tego zniszczyć, a skąd ta para wodna.?
    dabu
    Level 32  
    W aucie masz powódź, mokro, to musi parować.
    jastrzab772
    Level 12  
    Ale nie widzę nigdzie żeby było mokro, a nagrzewnica też musi być cała bo jest sucho, czyli muszę samochód suszyć.?

Dodano po 37 [minuty]:

A jeśli jeszcze bym miał uszkodzoną nagrzewnice to by mi ubywało płynu w zbiorniczku.?
    10kilo
    Level 13  
    jastrzab772 wrote:
    A jeśli jeszcze bym miał uszkodzoną nagrzewnice to by mi ubywało płynu w zbiorniczku.?
    tak
    jastrzab772
    Level 12  
    Ale i chyba by było widać w samochodzie gdzieś by było mokro .?

Dodano po 1 [minuty]:

A i dziś zauważyłem że na wyłączonej funkcji A/C mi nie parują czemu tak się dzieje.? Może po prostu klima jest nie nabita i nie odgrzybiana dawno.?