Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tchibo cafissimo - nie leci woda z dyszy do kapsułek

24 Lut 2015 21:27 25311 5
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie jak w temacie nie leci woda z dyszy od kapsułek, leci wężykiem powrotnym na dół pod podstawkę prawdopodobnie przez zawór bezpieczeństwa reszta działa ok , moje pytanie gdzie szukać usterki i do czego służy ten elektrozawór który jest z wężykiem powrotnym, pojawia sie na nim napięcie wtedy kiedy wciskam przycisk parzenia kawy co on otwiera podczas podania napięcia?

tchibo cafissimo - nie leci woda z dyszy do kapsułek tchibo cafissimo - nie leci woda z dyszy do kapsułek tchibo cafissimo - nie leci woda z dyszy do kapsułek tchibo cafissimo - nie leci woda z dyszy do kapsułek

• Specjalista AGD
    Z tego co widać, to podczas nagrzewania otwiera się on, by spuszczać ciśnienie spowrotem na dół.. Zamyka się gdy chcesz robić kawę.. I mówisz, że podczas robienia kawy woda przez niego ucieka na dół wężykiem ?
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to winny jest ów elektrozawór..
    A na wstępie proponuję wyjąc go, rozebrać i wyczyścić..
  • Poziom 12  
    Nie kolego napiecie na elektrozaworze pojawia sie tylko wtedy gdy daje parzenie kawy on cos tam otwiera w tej głównej grzałce do której jest przykręcony z boku na dwa imbusy z niego wychodzi weżyk u góry powrotny (na nadmiary wody ) na dół który jest po drodze połączony z trójnikiem i jeszcze jednym trójnikiem od pompy z zaworem cisnieniowym bezpieczeństwa i prawdopodobnie woda idzie przez ten zawór bezpieczeństwa a nie do góry i na grzałkę po czym do trójnika i na dół i wylewa sie specjalnym otworem wylewowym wrazie uszkodzenia

• Specjalista AGD
    No to.. Chyba sam sobie odpowiedziałeś - Mówisz ze podczas parzenia woda leci do tacki ociekowej, przez zawór bezpieczeństwa . Skoro tak jest to ów zawór puścił i kwalifikuje się do wymiany..
  • Poziom 12  
    raczej nie cos innego blokuje bo jezeli nastawie zeby woda leciała przez dysze do spieniania mleka to leci weżykiem normalnie do góry do grzałki i na prawo do dyszy i dysza wylatuje .

Dodano po 7 [minuty]:

Zieloną linia woda do dyszy do spieniania mleka idzie normalnie tj do góry i w lewo natomiast do dyszy do parzenia kawy idzie do góry i coś ja blokuje i wtedy puszcza zawór bezpieczenstwa .
    na kolor taki ciemny róż zaznaczyłem jakieś podłączenie do tego elektrozaworu

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 12  
    Witam znalazłem usterkę tj winowajca był zatkany przelot do dyszy do parzenia kawy wyciągnąłem cała ta grzałkę z ekspresu od strony wylotu wody do parzenia włożyłem drut miedziany i zacząłem świdrować po czy podłączyłem pod to wyjscie kompresor z dysza do przedmuchiwania i wydmuchało cały syf na zewnątrz pozdrawiam